آخر هفته فیلم چی ببینیم؟

در بخش «آخر هفته فیلم چی ببینیم؟» زومجی، فیلم‌هایی را معرفی می‌کنیم که می‌توانید آخر هفته مشاهده کنید. این فیلم‌ها فارغ از زمان اکران انتخاب می‌شوند.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Matango تا The Black Cauldron

یک فیلم سیاه و سفید ماندگار از بلا تار، فیلم ژاپنی ترسناک Matango، یک اثر علمی‌تخیلی جدید بریتانیایی به اسم Archive و انیمیشن The Black Cauldron استودیو والت دیزنی.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Blue Valentine تا Crazy Stupid Love

رایان گاسلینگ، بازیگر ۴۰ساله و شناخته‌شده‌ی کانادایی است که بیشتر به خاطر فیلم لا لا لند، فیلم Drive و بلید رانر 2049 به معروفیت رسید. اما او آثار تماشایی دیگری هم در کارنامه‌ی سینمایی خود دارد.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Matewan تا Forgetting Sarah Marshall

فیلم درام Matewan، مستند منحصر‌به‌فرد My Winnipeg، یک اثر کمدی با چند بازیگر محبوب به اسم Forgetting Sarah Marshall و الف با بازی ویل فرل که شاید دوست‌داشتنی فیلم مرتبط با تعطیلات کریسمس باشد.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از The Producers تا La Dolce Vita

یک فیلم جنایی سرگرم‌کننده، یک کمدی قدیمی قدرتمند، اثری فوق‌العاده و دوران‌ساز از فیلم‌ساز باشکوه ایتالیایی و یک فیلم فرانسوی معنادار از دهه ۹۰ میلادی.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Sense and Sensibility تا Our Friend

فیلم Sense and Sensibility با حضور کیت وینسلت، فیلم کمدی به‌خصوص ناپلئون دینامیت، درام وسترن Rio Bravo از هاوارد هاکس و اثری اشک‌آور با بازی کیسی افلک، جیسون سیگل و داکوتا جانسون.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Robot Carnival تا Jersey Girl

از یک انیمه‌ی خاص و نسبتا قدیمی و یک درام احساسی دل‌گرم‌کننده با بازی بن افلک تا دو فیلم از سینمای آسیای شرقی در چند سال اخیر که می‌توانیم در معناسرایی‌های آن‌ها غرق شویم.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از The Reader تا The Eclipse

فیلم The Reader با بازی کیت وینسلت و رالف فاینس، فیلم Coffee and Cigarettes جیم جارموش، یک فیلم ترکی ارزشمند و تقریبا خالی از دیالوگ و موسیقی و فیلم L'eclisse از میکل‌آنجلو آنتونیونی.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از The Emperor's New Groove تا The Asphalt Jungle

یک انیمیشن دیزنی و یک اثر ترسناک اسلشر و همه‌پسند برای سرگرم شدن به همراه دو فیلم کلاسیک سیاه‌وسفید که از جهات مختلف ارزش سینمایی قابل توجهی دارند.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Little Voice تا Queen: Days of Our Lives

از دو مستند که هرکدام توجه برخی از عاشقان موسیقی را به خود جلب می‌کنند تا یک درام موزیکال به اسم Little Voice و یک فیلم فوق‌العاده که باید برنده‌ی جایزه‌ی اسکار بهترین فیلم سال می‌شد.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Brick تا The Social Dilemma

فیلم Brick رایان جانسون، مستندی جدید و مهم به اسم The Social Dilemma، اثر جنایی درخشان مایکل مان در سال ۲۰۰۴ میلادی و The Double Life of Veronique به نویسندگی و کارگردانی کریشتوف کیشلوفسکی.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از The Searchers تا Mister Roberts

جان فورد، فیلم‌ساز بزرگ آمریکایی نقش به‌خصوصی در پیشرفت بخش‌های مختلفی از سینما داشت و فیلم‌هایی تأثیرگذاری از خود به جا گذاشت که همچنان مورد ستایش بسیاری از کارگردان‌ها قرار می‌گیرند.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از The Bucket List تا The Quick and the Dead

از یک فیلم امیدوارکننده با بازی مورگان فریمن و یک فیلم وسترن از سم ریمی تا «افق رویداد» پل دبلیو .اس. اندرسون و اثری نسبتا ناشناخته و فراموش‌شده از دل تورو.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Hillbilly Elegy تا Matchstick Men

آثاری کمتر دیده‌شده و ارزشمند از ریدلی اسکات، یک فیلم پراحساس به کارگردانی ترنس مالیک و ساخته‌ی جدید ران هاوارد که به مراتب بالاتر از نمراتی که به آن نسبت داده شده‌اند، ارزش یک مرتبه تماشا را دارد.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Bernie تا !!Everybody Wants Some

ریچارد لینک‌لیتر ۶۰ساله یکی از بهترین فیلم‌سازهای زنده‌ی دنیا است. برای اینکه صبر تا زمان از راه رسیدن ساخته‌ی جدید او را آسان کنیم، باید به سراغ تماشا یا بازبینی چند اثر از این کارگردان دوست‌داشتنی برویم.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Uncle Buck تا Groundhog Day

چهار فیلم حاضر در جدیدترین مقاله‌ی معرفی فیلم سینمایی زومجی متعلق به سال‌های ۱۹۴۸ تا ۱۹۹۳ میلادی هستند. ولی هنوز برای برخی از تماشاگرها، اصلا دل‌چسبی تماشای آن‌ها کاهش نیافته است.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Sweeney Todd تا Alice in Wonderland

جانی دپ، بازیگر دوست‌داشتنی سینما و تلویزیون نقش‌آفرینی‌های درخشان پرتعدادی داشته است و زومجی در «آخر هفته چه فیلمی ببینیم؟» ۱۶۶ به معرفی چهار فیلم سینمایی عالی از بین آن‌ها می‌پردازد.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از The Descent تا The Others

در حال‌وهوای پسا-هالووین شاید هنوز افرادی باشند که می‌خواهند تا مغز استخوان بترسند. پس با احتیاط وارد شوید. آثار انتخاب‌شده در این مقاله توانایی به وحشت انداختن شدید انسان‌های متعددی را دارند.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Julia’s Eyes تا Dagon

در حوالی هالووین سخت می‌توان به کاری هیجان‌انگیز غیر از ترسیدن فکر کرد. پس این هفته زمان درخشانی برای آشتی با مجموعههای ترسناک قدیمی و فیلم‌های وحشتناک ناشناخته است.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از In the Mood for Love تا Yi Yi

«عشق و هیولاها»، یک فیلم فرانسوی کلاسیک درخشان از گدار، «در حال‌وهوای عشق» وونگ کار وای و فیلم Yi Yi یعنی اثر ماندگار ادوارد یانگ.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Spontaneous تا Hubie Halloween

از فیلم کمدی جدید آدام سندلر، اثری عاشقانه و فانتزی با نقش‌آفرینی کاترین لنگفورد و Yes, God, Yes تا یک اثر سینمایی ورزشی و امیدبخش که استفاده‌ی خوبی از توانایی‌های بن افلک می‌کند.

صفحه ۱ از ۱۰