آخر هفته فیلم چی ببینیم؟

در بخش «آخر هفته فیلم چی ببینیم؟» زومجی، فیلم‌هایی را معرفی می‌کنیم که می‌توانید آخر هفته مشاهده کنید. این فیلم‌ها فارغ از زمان اکران انتخاب می‌شوند.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Julia’s Eyes تا Dagon

در حوالی هالووین سخت می‌توان به کاری هیجان‌انگیز غیر از ترسیدن فکر کرد. پس این هفته زمان درخشانی برای آشتی با مجموعههای ترسناک قدیمی و فیلم‌های وحشتناک ناشناخته است.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از In the Mood for Love تا Yi Yi

«عشق و هیولاها»، یک فیلم فرانسوی کلاسیک درخشان از گدار، «در حال‌وهوای عشق» وونگ کار وای و فیلم Yi Yi یعنی اثر ماندگار ادوارد یانگ.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Spontaneous تا Hubie Halloween

از فیلم کمدی جدید آدام سندلر، اثری عاشقانه و فانتزی با نقش‌آفرینی کاترین لنگفورد و Yes, God, Yes تا یک اثر سینمایی ورزشی و امیدبخش که استفاده‌ی خوبی از توانایی‌های بن افلک می‌کند.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Profound Desires of the Gods تا The End of Violence

دو فیلم عالی متعلق به سال‌های دور سینمای ژاپن، اثر جنایی قدرندیده‌ی ویم وندرز با بازی بیل پولمن و فیلم Barton Fink که افراد علاقه‌مند به سینمای برادران کوئن نباید آن را از دست بدهند.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Deep Red تا Dial M for Murder

از آثاری بزرگ‌سالانه و متعلق به فیلم‌سازها و ادوار متفاوت که همگی با قتل‌ها و قاتلان سر و کار دارند تا یک مستند بلند جدید که گیمرها با آن برخی از تلخ‌ترین، شیرین‌ترین و عجیب‌ترین رویدادهای ویدیوگیمی ۲۵ سال اخیر را مرور می‌کنند.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Pit and the Pendulum تا My Own Private Idaho

فیلم ترسناک کلاسیک «مغاک و آونگ»، اثر کمدی و کالت دیوید برن، «روز جشن» به نویسندگی و کارگردانی ژاک تاتی و فیلم My Own Private Idaho ریور فینیکس و کیانو ریوز.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Tokyo Drifter تا Time of the Gypsies

یکی از برندگان جشنواره کن، فیلم تخیلی دیوانه‌وار لوک بسون در سینمای فرانسه، اثری با درخشش الیزابت اولسن و فیلم اکشن Tokyo Drifter که مدت‌زمانی کمتر از ۹۰ دقیقه دارد و تماشاگر را میخکوب می‌کند.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Bolt تا The Enigma of Kaspar Hauser

در مقاله‌ی معرفی فیلم سینمایی این هفته هم انیمیشنی را می‌بینید که هر فردی از هر گروه سنی را سرگرم می‌کند و هم با انیمه‌ای مواجه می‌شوید که حتی برای مخاطب بزرگ‌سال بیش از حد تاریک و میخکوب‌کننده به نظر می‌آید.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از I Can't Sleep تا Postmen in the Mountains

دو فیلم فرانسوی به‌خصوص که با ۲۰ سال فاصله‌ی زمانی از یکدیگر اکران شدند، «حیوانات آمریکایی» که تلخی و سیاهی نهفته در سیستم آموزشی جوامع مدرن را به تصویر می‌کشد و یک فیلم چینی درباره‌ی طبیعت، پدر و فرزند.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از The Last Picture Show تا Red Eye

از خاطره‌بازی با سینمایی دهه‌ی ۷۰ میلادی و صحبت راجع به یکی از فیلم‌های دیده‌نشده‌ی ۳ سال اخیر تا تفکر راجع به آثاری از وس کریون و برایان دی پالما که بین بهترین فیلم‌های آن‌ها گم شده‌اند و باید تماشا شوند!

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از The Devil تا The Holy Mountain

در «آخر هفته چه فیلمی ببینیم؟» ۱۵۴ زومجی بیشتر به آثاری دلهره‌آور از فیلم‌سازهایی کاربلد می‌پردازیم؛ تا با فیلم‌هایی آشنا شوید که پا به پای کاراکترهای آن‌ها باید نفس را در سینه حبس کنید.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از A Whisker Away تا The Wind Rises

از اثر ماندگار فیلم‌ساز مولف روس در سال ۱۹۶۲ میلادی و دو انیمه‌ی ارزشمند متعلق به دهه‌ی گذشته تا فیلم معرکه‌ی کوئنتین تارانتینو با نقش‌آفرینی برد پیت، کریستف والتس و دیانه کروگر.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Impetigore تا Last and First Men

فیلم کلاسیک جریان‌ساز، یک فیلم کمدی سیاه از سال ۱۹۹۵ میلادی که در جشنواره‌های سینمایی موفقیت زیادی داشت، اثری بسیار عجیب و یک فیلم ترسناک بیمارگونه به اسم Impetigore که شاید تمایل زیادی به دیدن آن نشان ندهید.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Bacurau تا The Wise Kids

«آخر هفته چه فیلمی ببینیم؟» ۱۵۱ زومجی از ۳ فیلم محترمی شروع می‌شود که کمتر کسی دیده است و به اثری می‌رسد که تقریبا همه تک‌تک دقایقش را تماشا کرده‌اند و در عین حال، اکثر افراد آن‌گونه که باید موفق به دیدن آن نشده‌اند.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Waitress تا The Gangster, the Cop, the Devil

هر ۴ فیلم این مقاله‌ی معرفی فیلم سینمایی زومجی آثار تحسین‌شده‌ای هستند که نمی‌توان با اطمینان گفت به مذاق همه‌ی تماشاگرها خوش می‌آیند. مخصوصا به این خاطر که ۳ مورد از آن‌ها واقعا شامل لحظات سیاهی می‌شوند.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از The Night of the Hunter تا Ingrid Goes West

یک فیلم کلاسیک که دهه‌ها بعد از اکران خود ستایش شد، اثری که بهره‌های فراوانی از موسیقی غنی انیو موریکونه برد، قصه‌ای که با اجرای آبری پلازا و الیزابت اولسن به بهترین شکل روایت می‌شود و ساخته‌ی درخشان آکیرا کوروساوا.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از The Sword of Doom تا House of Flying Daggers

بزرگ‌ترین وجه اشتراک چهار اثر انتخاب‌شده در این مقاله‌ی معرفی فیلم سینمایی زومجی، قدرت موسیقیایی آن‌ها است. هرکدام از این فیلم‌ها آلبوم موسیقی متن لایق توجهی دارند که نمی‌توان سر تا پا به آن‌ها گوش نداد.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از The Man Who Shot Liberty Valance تا Safety Not Guaranteed

از یک فیلم ترسناک، عجیب و بریتانیایی و اثری تحسین‌شده از جان فورد تا کمدی مستقل کالین ترورو و فیلم Third Star با نقش‌آفرینی بندیکت کامبربچ. مقاله‌ی معرفی فیلم سینمایی این هفته را از دست ندهید.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Red Dawn تا Akira

یک فیلم اکشن سیاسی و متعلق به دورانی به‌خصوص، ساخته‌ای کمدی و پلیسی، یک انیمه‌ی خارق‌العاده به اسم «آکیرا» و ماجرای همزمان خنده‌آور و خوفناک رویارویی با یک گرگینه‌ی آمریکایی در خاک بریتانیا.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Do the Right Thing تا The Devil’s Backbone

دو اثر مرتبط با وضعیت امروز دنیا از نویسنده و کارگردان فیلم Da 5 Bloods نتفلیکس، کمدی دیدنی ست روگن و جیمز فرانکو و ساخته‌ی وحشت‌آور خلق‌شده با فیلم‌نامه‌ای درخشان به قلم گی‌یرمو دل تورو.

صفحه ۱ از ۹