بررسی

نقد سریال House of the Dragon (فصل اول) | قسمت ششم

اپیزودِ ششم «خاندان اژدها» از زبانِ بصری اپیزودهای اکشن‌محورِ «بازی تاج‌و‌تخت» استفاده می‌کند تا وحشت و خشونت میدان نبردِ کمتردیده‌شده‌ای را در کانون توجه قرار بدهد. همراه نقد زومجی باشید.

نقد فیلم A Jazzman's Blues | سرنوشت تراژیک خواننده‌ی جَز

در فیلم ملودرام A Jazzman’s Blues بازگشایی پرونده‌ی قتلی قدیمی منجر می‌شود به افشای حقایقی تاریک از ظلمی تاریخی. با نقد زومجی همراه باشید.

نقد فیلم امیلی جنایتکار (Emily the Criminal) | روایت شکل گیری یک تبهکار

فیلم Emily the Criminal تلاش زنی با انجام کلاهبرداری برای فرار از بدهی‌ها را دنبال می‌کند، اما او کم کم وارد دنیای تاریک جرم و جنایت می‌شود.

بررسی بازی Steelrising

در میان انبوهی از بازی‌های مستقل در زیر-ژانر اکشن/سولز-لایک، آیا Steelrising می‌تواند‌ آثار هم‌رده را کنار زده و تجربه‌ای جدید، متمایز، مفرح و ارزشمند را تقدیم مخاطب بکند؟ همراه بررسی زومجی باشید.

نقد فیلم سه هزار سال حسرت (Three Thousand Years Of Longing)

فیلم سه هزار سال حسرت، اثر جدید سازنده‌ی مدمکس، جورج میلر، یک بازخوانی از افسانه غول چراغ جادو است. همراه زومجی باشید.

نقد فیلم مولوخ (Moloch) | یک اثر ترسناک هلندی 2022

فیلم مولوخ یا Moloch، اولین ساخته بلند نیکو فان دن برینک، همان‌طور که از عنوانش پیداست، قرار است یک ترسناک فولکلور باشد. با زومجی و نقد این فیلم ترسناک هلندی همراه باشید.

نقد سریال House of the Dragon (فصل اول) | قسمت پنجم

پس از عروسی سرخ و عروسی بنفش، وستروس در اپیزود پنجم خاندان اژدها میزبان یک عروسی رنگین دیگر است: عروسی سبز. همراه نقد زومجی باشید.

نقد فیلم خوب نیستم (Not Okay) | فرار زوئی دویچ از تنهایی

شما چقدر حاضر هستید برای اینکه در معرض توجه قرار بگیرید، هزینه کنید؟ فیلم Not Okay بازی زوئی دویچ می‌خواهد به این سؤال پاسخ دهد. همراه زومجی باشید.

نقد فیلم یتیم: اولین قتل (Orphan: First Kill) | پیش درآمدی بر فیلم ترسناک یتیم

فیلم یتیم: اولین قتل، پیش درآمدی بر فیلم ترسناک مشهور سال ۲۰۰۹ یتیم ساخته ژاومه کویت-سرا است. ایزابل فورمن که با بازی در نقش استر مخاطبان را در سراسر جهان شوکه کرد، پس از گذشت سیزده سال، دوباره در قالب این شخصیت حضور پیدا کرده است.

نقد فیلم عزم رفتن (Decision to Leave) | به استواری کوه، به پویایی آب

فیلم عزم رفتن (Decision to Leave) به‌لطف قدرت‌نمایی شکوهمند فرم فیلمسازی پارک چان ووک، در دل ساختمان یک پلات ساده‌ی نوآر-جنایی، عاشقانه‌ای پرشور می‌تراشد. با نقد زومجی همراه باشید.

نقد فیلم جایی که خرچنگ ها آواز می‌خوانند (Where The Crawdads Sing)

فیلم جایی که خرچنگ ها آواز می‌خوانند (Where The Crawdads Sing)، درامی از بقا و انزوا است که براساس ارتباط انسان با طبیعت پیش می‌رود. با نقد این فیلم همراه زومجی باشید.

بررسی بازی Metal: Hellsinger

Metal: Hellsinger ترکیبی است از یک شوتر اول‌شخص با تجربه‌ای ریتمیک که بازیکنان را با نوای موسیقی هوی متال، به نبرد با دشمنان در جهنم می‌برد. همراه بررسی بازی در زومجی باشید.

نقد سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت (فصل اول) | قسمت چهارم

جی. دی. پین و پاتریک مکای در چهارمین قسمت فصل ۱ سریال ارباب حلقه ها همزمان با افزایش نسبی سرعت روایت، به سمت معرفی عمیق‌تر جهان داستانی اثر می‌روند.

نقد فیلم I Came By | همکاری فیلمساز ایرانی با نتفلیکس

فیلم I Came By، سومین ساخته‌ی بلند سینمایی بابک انوری، تریلر نسبتا سرگرم‌کننده‌ای است که برای بهره‌گیری کامل از ظرفیت طرح داستانی نه‌چندان خلاقانه‌اش، جاه‌طلبی لازم را ندارد.

نقد فیلم پینوکیو | آدمک چوبی به روایت خالق فارست گامپ

فیلم پینوکیو به کارگردانی رابرت زمکیس، یک بازسازی لایواکشن بی‌خاصیت دیگر به سیاهه‌ی بازسازی‌های لایواکشن دیزنی اضافه می‌کند. با نقد زومجی همراه باشید.

نقد سریال House of the Dragon (فصل اول) | قسمت چهارم

در اپیزود چهارم خاندان اژدها راه‌حلی که رینیرا برای حفظ استقلالش از دیمون یاد می‌گیرد، به زنجیر دیگری برای سلبِ آزادی او توسط جامعه‌ی مردسالارانه‌ی وستروس بدل می‌شود. همراه نقد زومجی باشید.

بررسی بازی Immortality

سم بارلو پس از حدود دو دهه فعالیت در صنعت بازی‌سازی، با Immortality اثری را ارائه داد که کوچک‌ترین شکی در عجیب و متفاوت بودن آن وجود ندارد.

نقد فیلم ثور: عشق و تندر (Thor Love and Thunder) | ماجراجویی عاشقانه مارول

فیلم Thor Love and Thunder به‌جای ارائه یک داستان ابرقهرمانی، تصمیم می‌گیرد یک داستان عاشقانه از ثور را به تصویر بکشد.

نقد سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت (فصل اول) | قسمت سوم

سومین قسمت سریال The Lord of the Rings: The Rings of Power با تمرکز روی سه گروه از شخصیت‌ها، نخستین گام‌ها را به سمت معرفی تهدید حاضر در سرزمین میانه برمی‌دارد.

نقد فیلم ما همه به نمایشگاه جهانی می‌رویم (We're All Going to the World's Fair)

ما همه به نمایشگاه جهانی می‌رویم یا We're All Going to the World's Fair، اولین فیلم بلند داستانی جین شوئن‌برون، کاوشی عمیق و غم‌انگیز درباره زیستن در عصر اینترنت است. با زومجی و نقد این فیلم همراه باشید.

صفحه ۱ از ۱۴۹