نقد فیلم و سریال

نقد فیلم های روز به همراه بررسی جدیدترین سریال های روز دنیا مانند Game of Thrones و شهرزاد

نقد فیلم Boogie

آیا فیلم Boogie تنها یک فیلم در ژانر درام ورزشی است یا به موضوعات عمیق‌تری هم می‌پردازد؟ با نقد فیلم همراه زومجی باشید.

نقد سریال Firefly Lane | فصل اول

سریال Firefly Lane با روایتی سه زمانه درباره رفاقت دو کاراکتر اصلی‌اش خیلی سریع مخاطب را وسط ماجرا پرتاب می‌کند. اما چه ویژگی‌هایی در شیوه روایت و فلاش‌بک‌ها وجود دارد که کوچه فایرفلای را به درامی جذاب تبدیل می‌کند؟

نقد سریال Resident Alien | فصل اول

چه فعل و انفعالاتی باید درون یا بیرون یک موجود فضایی بی‌احساس رخ بدهد تا دل‌اش برای نژاد انسان بسوزد و ما را از بین نبرد؟ این عبارت، ایده اصلی سریال Resident Alien «بیگانه ساکن‌شده» است. با نقد این سریال همراه زومجی باشید.

نقد فیلم Thunder Force

آیا فیلم Thunder Force «نیروی تندر» با بازی ملیسا مک کارتی یک غافلگیری بزرگ است یا به جمع آثار ضعیف نتفلیکس می‌پیوندد؟ برای رسیدن به این جواب در ادامه با زومجی همراه باشید.

نقد فیلم Bicycle Thieves

فیلم Bicycle Thieves «دزدان دوچرخه» یکی از مهم‌ترین آثار تاریخ سینما ساخته ویتوریو دسیکا است. فیلمی‌ ساده، تأثیرگذار و عمیقا دردناک که تصویری انسانی از فقر در ایتالیای بعد از جنگ را به نمایش می‌گذارد. با نقد فیلم دزدان دوچرخه همراه باشید.

نقد سریال Lupin | فصل اول

سریال لوپِن به‌عنوان اولین سریال فرانسوی نت‌فلیکس که به فهرست ده سریال برتر سرویس‌های استریم آمریکا راه پیدا کرده است، با الهام از ماجراهای آرسِن لوپِن به روایت زندگی «آسان دیوپ»، دزد شرافتمندی می‌پردازد که قصد دارد انتقام پدرش را از یک خانواده ثروتمند بگیرد.

نقد فیلم Rifkin's Festival

با Rifkin’s Festival «فستیوال ریفکین»، آخرین فیلم وودی آلن می‌توانیم سفری به فیلم‌های هنری محبوبش (محبوب‌مان) کنیم. فیلمی سرخوش همانطور که از آلن انتظار می‌رود.

نقد فیلم Land

فیلم Land «سرزمین» اولین تجربه رابین رایت بازیگر در مقام کارگردان است. فیلمی که با ارجاعات به زیر ژانر بقا و ژانر وسترن، مسیرش را پیش می‌برد و در نهایت به پیشنهادی برای تسکین یافتن بعد از فقدانی بزرگ می‌رسد.

نقد فیلم Concrete Cowboy

فیلم Concrete Cowboy انسان‌هایی را به تصویر می‌کشد که می‌خواهند سبک زندگی متفاوت خود را عاشقانه دنبال کنند و شاید در این بین، فرصتی برای نجات یک نوجوان داشته باشند.

نقد فیلم Son

فیلم Son «پسر» محصول ۲۰۲۱، به نویسندگی و کارگردانی ایوان کاوانا، فیلمی ترسناک درباره رازها‌ی یک خانواده است. فیلمی که با وحشت روانشناختی شروع می‌کند اما در ادامه به گونه‌های دیگری از زیر ژانر وحشت نیز سرک می‌کشد. با نقد فیلم همراه شوید.

نقد فیلم Chaos Walking

آیا داگ لیمان با فیلم Chaos Walking و بازیگرانی مثل تام هالند، دیزی ریدلی و مدس میکلسن توانسته دوباره به روزهای خوبش بازگردد یا شاهد دوباره درجا زدن او هستیم؟ برای رسیدن به این پاسخ در ادامه با زومجی و نقد این فیلم همراه باشید.

نقد سریال قورباغه - فصل اول

هومن سیدی با سریال قورباغه نقطه عطفی جدید و جریانی نو در مدیوم سریال سازی ایران ایجاد کرده که تماشایی، بدیع و جسورانه است. با نقد این سریال در زومجی همراه شوید.

نقد انیمه The Hidden Dungeon Only I Can Enter | فصل اول

انیمه The Hidden Dungeon Only I Can Enter با خلق قهرمانی چند بُعدی، خیلی سریع مخاطب را درگیر می‌کند. اما چه ویژگی‌هایی در قهرمان وجود دارد که او را تا این اندازه همدلی برانگیز می‌کند؟

نقد فیلم Bliss

فیلم Bliss «سعادت» محصول سال ۲۰۲۱ آمریکا و تازه ترین ساخته مایک کیهیل است. نقش‌های اصلی این فیلم بر عهده اوون ویلسون و سلما هایک است. در این مقاله به بررسی این فیلم پرداخته‌ایم.

معرفی سریال مردم معمولی

رامبد جوان بعد از مدت‌ها با سریال «مردم معمولی» به عرصه سریال‌سازی و البته کمدی بازگشته است. آیا این سریال شبیه کارهای خوب او در گذشته مثل «ورود آقایان ممنوع» است یا اینکه یادآور آثار ضعیفی مثل «قانون مورفی»؟ برای معرفی این سریال همراه زومجی باشید.

نقد فیلم Godzilla vs. Kong

بزرگ‌ترین مبارزه‌ی گلادیاتوری تاریخ دنیا؛ روز علیه شب؛ پادشاه هیولاها علیه هشتمین شگفتی دنیا؛ مارمولک اَتمی ژاپن علیه میمونِ جزیره‌ی جمجمه. عاقبت برنده‌ی این مبارزه‌ی موردانتظار مشخص شد: طرفداران! با نقد فیلم Godzilla vs. Kong همراه زومجی باشید.

نقد فیلم The United States Vs. Billie Holiday

فیلم The United States Vs. Billie Holiday «ایالات متحده دربرابر بیلی هالیدی» فیلمی است درباره بیلی هالیدی، خواننده پرحاشیه آمریکایی. این فیلم در جشنواره گلدن گلوب برنده جایزه بهترین بازیگر زن شد. اما آیا جزییات دیگر فیلم هم نقاط جذابی دارد؟

نقد انیمه Attack on Titan | قسمت ۱۰ تا ۱۶ فصل چهارم

انیمه Attack on Titan با ارائه‌ی پرسش‌ها و پاسخ‌های داستانی فراوان به مخاطب، بعضی از شخصیت‌محورترین قسمت‌های خود را تحویل تماشاگر داد؛ با لحظاتی که به‌سادگی از یاد نمی‌روند.

نقد فیلم Saint Maud

ِفیلم Saint Maud، به کارگردانی رز گلس، کاوشی هراس‌آور در کالبد و ذهن تسخیرشده‌ی پرستاری جوان در یک شهر کوچک ساحلی است. با زومجی و نقد این فیلم همراه باشید.

نقد سریال Servant - فصل اول و دوم

ام نایت‌ شیامالان، یکی از سازندگان سریال Servant «خدمتکار» است. اما آیا این سریال توانسته شبیه برخی از فیلم‌های درخشان او مانند The Sixth Sense بدرخشد یا یادآور آثار ضعیف‌تر شیامالان است؟

صفحه ۱ از ۶۶