نقد فیلم و سریال

نقد فیلم های روز به همراه بررسی جدیدترین سریال های روز دنیا مانند Game of Thrones و شهرزاد

نقد فیلم Tommaso - توماسو

«توماسو» بازتصویری از زندگی شخصی کارگردان «ابل فرارا» با بازی «ویلِم دفو» است. روایتی برای ارائه‌ی تصویری از خود در سینما، با نقد این فیلم در زومجی همراه ما باشید.

نقد سریال Mrs. America - بانوی آمریکایی

سریال Mrs. America «بانوی آمریکایی» با بازی کیت بلانشت، با انتخاب زاویه دید هوشمندانه و درست به فعالیت سیاسی زنان در دهه ۷۰ می‌پردازد. انتخابی که به‌جای نگاه یک طرفه، شکل‌های مختلفی از زنانگی را به تصویر می‌کشد.

نقد فیلم گیلدا

«گیلدا» فیلمی به کارگردانی کیوان علی‌محمدی و امید بنکدار است که فیلمنامه آن را به‌طور مشترک با علی اکبر حیدری به نگارش درآورده‌اند. فیلم‌های کیوان علی‌محمدی و امید بنکدار به واسطه‌ی تجربه‌گری‌های فرمال و روایی خود، همیشه محل جدل‌ بوده‌اند. بنظر می‌رسد گیلدا هم خارج از این قاعده قرار نمی‌گیرد. با زومجی و نقد این فیلم همراه باشید.

نقد فیلم The Trial of the Chicago 7

فیلم The Trial of the Chicago 7 مجددا یک حقیقت انکارناپذیر را به یاد می‌آورد؛ آرون سورکین یکی از بهترین فیلم‌نامه‌نویس‌های زنده‌ی هالیوود است.

سریال «مردگان متحرک»: فصل دهم چگونه تمام شد و اسپین‌آف جدید چگونه شروع شد؟

سرانجامِ خط داستانی نجواکنندگان با فینالِ فصل دهم «مردگان متحرک» چقدر موفق بود؟ و آیا «دنیای آنسو» دلیلِ متقاعدکننده‌ای برای تماشای اسپین‌آفِ دیگری از این مجموعه فراهم می‌کند؟ همراه زومجی باشید.

نقد فصل اول سریال Raised by Wolves - بزرگ شده توسط گرگ‌ها

سریال Raised by Wolves با وجود پتانسیل زیادی که دارد، اما درنهایت به یک ناامیدی بزرگ تبدیل می‌شود. در ادامه با زومجی و نقد فصل اول این سریال علمی تخیلی همراه باشید.

نقد فیلم I'm Thinking of Ending Things

چارلی کافمن در I'm Thinking of Ending Things، فیلم جدیدش، ما را به جهانی پیچیده‌ با روایتی نامتعارف، کابوس وار و معماگونه دعوت می‌کند. دنیایی محزون از رابطه‌ها، گذر زمان، خاطره و هویت متغیر انسان.

نقد سریال Devs - توسعه دهندگان

«توسعه‌د‌هندگان» به‌عنوانِ سریالی که روحِ تسخیرکننده‌ی استنلی کوبریک در کالبدش دمیده شده است، به جمعِ بهترین سریال‌های علمی‌تخیلیِ تلویزیون می‌پیوندد. همراه زومجی باشید.

نقد فیلم Alone - تنها

Alone، یک تریلر میان‌مایهِ خوب است که در رخوت روزهای کم‌رمقی که می‌گذرانیم، یک بازه زمانی دو ساعتی را با موفقیتی لب مرزی می‌گذراند. با نقد فیلم همراه زومجی باشید.

نقد فیلم Fantasy Island

فیلم Fantasy Island «جزیره فانتزی»، آخرین فیلم جف وادلو هیچ کدام از فانتزی‌های مخاطبانش را برآورده نمی‌کند. با زومجی و نقد این فیلم همراه باشید. ««جزیره فانتزی»»

نقد فیلم Dark Waters

تریلر حقوقی Dark Waters «آب‌های تیره»، به کارگردانی فیلمساز صاحب سبک آمریکایی تاد هینز، یکی از فیلم‌های قدرنادیده سال میلادی گذشته است. با زومجی همراه باشید.

نقد فصل اول سریال Never Have I Ever

سریال Never Have I Ever را می‌توان یکی از متفاوت‌ترین آثار درام-کمدی مدرسه‌ای چند سال اخیر دانست. با بررسی فصل اول این سریال همراه ما باشید

نقد فیلم The Doorman- دربان

در یادداشت پیش‌رو از این می‌گوییم که اتفاقات فیلم The Doorman در دنیای خیالی خود این فیلم نیز رنگی از باورپذیری ندارند

نقد فیلم Irresistible - سر سخت

فیلم Irresistible با بازی استیو کارل با اینکه دست روی موضوع جالبی گذاشته، اما درنهایت به یک کمدی کلیشه‌ای و با یک پایان جالب تبدیل می‌شود. در ادامه با زومجی و نقد این فیلم کمدی همراه باشید

نقد فیلم هفت و نیم

«هفت و نیم» تازه‌ترین فیلم برادران محمودی است. برادران محمودی در این فیلم به مشکلات دختران ایرانی و افغانستانی پرداخته‌اند. آناهیتا افشار، فرشته حسینی و هستی مهدوی از جمله بازیگران این فیلم هستند. در این مقاله به بررسی این فیلم پرداخته‌ایم.

نقد مستند Console Wars

جهان بازی‌های ویدیویی به مراتب بیشتر از آن‌چه که بسیاری از گیمرها می‌دانند، به دنیای تبلیغات و سیاست‌های کشور مختلف گره خورده است. مستند «جنگ‌های کنسولی» در دل نبرد سگا با نینتندو، به خوبی این حقیقت را نشان می‌دهد.

نقد سریال Fargo؛ قسمت اول و دوم، فصل چهارم

فصل چهارم «فارگو» با اپیزودهای افتتاحیه‌ای که نشان از الگوبرداری این فصل از ساختارِ پیش‌درآمدگونه‌ی فصل دوم سریال دارند، آشنا، مفرح و کنجکاوی‌برانگیز آغاز می‌شود. همراه نقد زومجی باشید.

نقد فصل اول سریال High Score

سریال High Score در ۶ قسمت با تمرکز روی برخی از انسان‌های مهمی که در تاریخ بازی‌های ویدیویی نقش داشتند، به نمایش غم‌ها و شادی‌هایی می‌پردازد که درکنار هم یک سرگرمی بسیار ارزشمند را خلق کردند.

نقد فیلم The War with Grandpa - جنگ با پدربزرگ

فیلم The War with Grandpa با حضور چندین بازیگر شناخته شده از جمله رابرت دنیرو، به فیلمی تبدیل می‌شود که حداقل ارزش یکبار تماشا کردن با خانواده را دارد. در ادامه با زومجی و نقد این فیلم همراه باشید

نقد فیلم Sputnik - اسپوتنیک

فیلم «اسپوتنیک» به‌عنوان کلونِ درگیرکننده و باهویتِ «بیگانه»‌ی ریدلی اسکات، شاید نارضایت‌بخش به پایان برسد، اما به خاطر آغاز و میانه‌ی تامل‌برانگیزش هم که شده باید دیده شود. همراه زومجی باشید.

صفحه ۱ از ۵۹
تبلیغات