// شنبه, ۴ خرداد ۹۸ ساعت ۱۶:۵۹

در این مقاله قصد داریم بازی‌های اندروید و آیفونی را معرفی کنیم که از روی بازی‌های رومیزی ساخته شده‌اند.

ما در زومجی تاکنون سعی کرده‌ایم تا شما را با بازی های رومیزی مختلف آشنا کنیم. بدون شک تجربه چندنفره یک بازی رومیزی درکنار دوستان و خانواده می‌تواند بسیار لذت‌بخش و سرگرم‌کننده باشد. در چندسال اخیر بازی‌های رومیزی به کشور ما هم راه پیدا کرده‌اند و نسخه‌های ایرانی بسیاری از بازی‌های معروف را می‌توان از فروشگاه‌ها تهیه کرد. اما بااین‌حال بسیاری از بازی‌های رومیزی دنیا شاید در دسترس همگان قرار نداشته باشد یا اگر هم در بازار موجود باشد، قیمت‌شان بسیار بالا باشد. جالب است بدانید که بسیاری از همین بازی‌های مشهور سبک رومیزی، دارای نسخه‌های دیجیتالی هم هستند که بعضا با اقتباس عالی از نسخه فیزیکی، تجربه‌ای وصف‌نشدنی را روی دستگاه‌های موبایل یا کامپیوتر رقم می‌زنند. در این مقاله قصد داریم برترین بازی‌های رومیزی دیجیتالی که از روی نسخه‌های فیزیکی معروف‌شان برای پلتفرم اندروید و آیفون ساخته شده‌اند، به شما معرفی کنیم. بازی‌هایی که می‌توان آن‌ها را به‌صورت انفرادی، چندنفره روی یک دستگاه (Pass & Play) یا حتی به‌صورت آنلاین تجربه کرد. البته لازم به‌ذکر است که شاید در این فهرست نتوانید نام تمامی بازی‌های رومیزی مشهور را پیدا کنید که دلیل آن پایین بودن کیفیت نسخه دیجیتالی آن‌ها بوده‌است. بااین‌حال در ادامه با ما همراه باشید تا با هم در یکی دیگر از مقاله‌های بهترین بازی های اندروید و آیفون، به‌سراغ برترین بازی‌های رومیزی دیجیتالی برویم که از روی نسخه‌های فیزیکی ساخته شده‌اند.

بازی موبایل Seven Wonders

Seven Wonders

استودیو Repos Production بازی Seven Wonders را براساس یک بازی رومیزی به همین نام برای پلتفرم موبایل منتشر کرده است. در این بازی شما باید مناطق مربوط‌به بخش‌های نظامی، علمی، تجاری و محل زندگی مردم را توسعه دهید. در Seven Wonders استراتژی تعیین کنید و کارت‌های خود را برای توسعه نسل بشر و ساخت یکی از هفت عجایب جهان توسعه دهید. قوانین بازی ساده هستند و بخش آموزشی هم به‌شما اجازه می‌دهد تا با منوها به‌راحتی ارتباط برقرار کنید و تجربه‌ای وصف‌ناپذیر را به‌دست آورید. قوانین بازی بدین صورت است که در بازی کارتی برای جمع‌کردن وجود ندارد و بازیکنان باید با سیستم درفتینگ از یکدیگر پیشی بگیرند. در این بازی استراتژی بازیکنان است که تفاوت‌ها را رقم می‌زند، نه تعداد کارت‌هایی که جمع‌آوری کرده‌اند. گیم‌پلی بازی به‌صورت همزمان است و بازیکنان تا تعداد هفت نفره می‌توانند به‌مدت زمان ۵ الی ۸ دقیقه آن را تجربه کنند. بازی Seven Wonders با قیمت ۴.۹۹ در فروشگاه‌های اپ‌استور و پلی‌استور قابل خریداری است.

دانلود بازی 7 Wonders

بازی موبایل Agricola

Agricola

مقاله‌های مرتبط:

بازی اصلی رومیزی Agricola برنده بهترین بازی رومیزی سال ۲۰۱۳ است که هم‌اکنون نسخه دیجیتالی آن هم در فروشگاه‌ اپ‌استور و نسخه دونفره آن در فروشگاه پلی‌استور قرار گرفته است. داستان بازی در قرن هفدهم میلادی اروپا روایت می‌شود که زندگی مردم در تنگنا قرار دارد و شما و همسرتان وظیفه دارید تا خانه و زمین کشاورزی‌تان را توسعه دهید و محصول کشاورزی تولید کنید. Agricola یک بازی استراتژی خانوادگی است و یادگیری قوانین آن ساده و لذت‌بخش است. این بازی به بازیکنان اجازه می‌دهد تا با یکدیگر رقابت کنند تا ببینند چه کسی زودتر به زمین‌ کشاورزی بهتری دست پیدا می‌کند. گیم‌پلی بازی به‌صورت نوبتی است و در ۶ مرحله و ۱۴ دور بازی می‌شود. در هر دور، بازیکنان یک عضو خانواده بازی را در منطقه‌ای از شهر قرار می‌دهند تا منابع را جمع‌آوری کند و با کارهای مختلف روند تولید محصول را بهبود بخشد. در پایان ۱۴ دور، بازیکنی با بیشترین محصول تولید شده و با پیشرفته‌ترین زمین کشاورزی برنده بازی خواهد بود. در بازی چهار حالت مختلف قرار داده شده است و بازیکنان می‌توانند آن را از یک تا پنج نفره تجربه کنند. این بازی را می‌توانید با پرداخت ۴.۹۹ دلار از فروشگاه پلی‌استور و اپ‌استور خریداری کنید.

دانلود بازی Agricola

بازی موبایل Carcassonne

Carcassonne

Carcassonne یک بازی رومیزی موبایل است که براساس یک بازی رومیزی معروف به‌همین نام ساخته شده است. اساس بازی چیدن کاشی‌ها و ساخت دنیای قرون وسطایی خودتان است. شما باید در این بازی شهرها، جاده‌ها، عبادت‌گاه‌ها و زمین‌های مختلف را بگذارید تا سزمین خود را گسترش داده و سپس دنبال‌کنندگان، شوالیه‌ها، دزدان و کشاورزان را در آن زمین‌ها قرار دهید. هر کاراکتر شما منطقه‌ مختص خود را کنترل می‌کند و امتیاز به‌دست می‌آورد. اما باید مواظب باشید، چرا که برای رسیدن به بیشترین امتیاز، به بهترین استراتژی و تاکتیک نیاز دارید. باید کاشی‌ها و آدمک‌های خود را هوشمندانه در صفحه بازی بچینید تا نگذارید حریف‌تان بازی را ببرد. بازی را می‌توان تا تعداد چهارنفره بازی کرد. همچنین علاوه‌برآن‌که می‌توانید آن را با دوستان خود تجربه کنید، هوش مصنوعی بازی هم می‌تواند به‌نوبه خود چالش‌برانگیز باشد. نسخه رسمی این بازی را استودیو Asmodee Digital را با قیمت ۴.۹۹ دلار روی فروشگاه پلی‌استور قرار داده است. همچنین نسخه اپ‌استور این بازی توسط استودیو TheCodingMonkeys توسعه داده شده است و می‌توانید آن را با قیمت ۹.۹۹ دلار از فروشگاه پلی‌استور خریداری کنید.

دانلود بازی Carcassonne

بازی موبایل Castles of Mad King Ludwig

Castles of Mad King Ludwig

Castles of Mad King Ludwig یک بازی رومیزی ساخت قلعه است که توسط استودیو Bezier Games براساس یک بازی رومیزی به‌همین نام ساخته شده است. در بازی یک بخش کمپین قرار داده شده است که می‌توان بازی را به‌صورت مرحله‌ای تجربه کرد. مراحل مربوط‌به Training Tower، قوانین بازی را به بازیکنان آموزش می‌دهد. در بازی ۷۵ کاشی اتاق مختلف قرار داده شده است و شما می‌توانید در آن به ۱۵ قلعه واقعی سفر کنید. مدت زمان تجربه بازی بین ۲۰ الی ۳۰ دقیقه است. در مجموع در بازی دو استراتژی مختلف برای بازی کردن وجود دارد: کسب امتیاز، استاد ساخت و ساز شدن (Master Builder). برای کسب امتیاز، چند راه در بازی وجود دارد و تصمیم شما مبنی براینکه چگونه به‌دنبال این امتیاز‌ها بروید برنده یا بازنده بودن‌تان را مشخص می‌کند. چند کارت ویژه در بازی گنجانده شده است که در شرایط خاص به شما امتیاز می‌دهد، این کارت‌ها تا انتهای بازی از دیگر بازیکنان مخفی می‌مانند. استراتژی اصلی بعدی این است که چگونه بخش Master Builder را بازی کنید. چالش اصلی این نقش این است که Master Builder سکه‌هایی را که بازیکنان برای کاشی‌ها پرداخت می‌کنند، دریافت می‌کند. بازی دارای بخش آنلاین نیست و برای هوش مصنوعی سطوح مختلفی درنظر گرفته نشده است. اما بااین‌حال بخش چندنفره Pass and Play بازی به‌خوبی از آب در آمده است و شما می‌توانید آن را از دو تا چهار نفره تجربه کنید. اگر به بازی‌های ساخت قلعه و کارتی علاقه‌ دارید، Castles of Mad King Ludwig را می‌توانید با قیمت ۶.۹۹ دلار از فروشگاه اپ‌استور و پلی‌استور خریداری کنید.

دانلود بازی Castles of Mad King Ludwig

بازی موبایل Colt Express

Colt Express

در بازی رومیزی Colt Express به یک قطار دستبرد بزنید، نقشه خود را مرحله به مرحله بچینید و در یک اکشن بی‌نظیر واگن‌ها را یکی‌یکی غارت کنید. اما مواظب باشید، شما تنها فردی نیستید که قصد پولدار دارید. بازیکنان به‌راحتی می‌توانند با این بازی ارتباط برقرار کنند، چرا که بخش آموزشی بازی به‌خوبی قوانین Colt Express را به بازیکنان آموزش می‌دهد. گیم‌پلی بازی بدین صورت است که در ابتدای هر دور، هر یک از بازیکنان باید از میز بازی خود یک نقشه را طرح‌ریزی کنید. این نقشه می‌توانید چرخ زدن در واگن‌ها، رشوه دادن به مامور قانون یا غارت کردن مسافران باشد. زمانی‌که هر نقشه کامل شد، بازی آغاز می‌شود و مجموعه حرکات بازیکنان آشکار می‌گردد. باید سعی کنید بین حرص و طمع خود و احتیاط به‌خرج دادن، یک تعادل مناسب برقرار کنید تا بتوانید در غرب دور به پول‌دارترین فرد بی‌قانون تبدیل شوید. در بخش داستانی می‌توانید در نقش ۶ خلاف‌کار مختلف قرار گیرید و در ۳۰ بخش داستانی با قوانین منحصر به‌خود بازی را تجربه کنید. در Colt Express بخش آنلاین هم قرار داده شده است و شما می‌توانید با کسب امتیاز بالا در رتبه‌بندی جهانی به نفر اول بین خلاف‌کاران تبدیل شوید. این بازی خانوادگی را تا ۶ نفر و به مدت زمان ۱۰ الی ۱۵ می‌توانند تجربه کنند. استودیو Asmodee Digital این بازی را با قیمت ۳.۹۹ دلار روی فروشگاه اپ‌استور و با قیمت ۳.۴۹ دلار برای فروشگاه پلی‌استور در اختیار بازیکنان قرار داده است.

دانلود بازی Colt Express

بازی موبایل Eight-Minute Empire

Eight-Minute Empire

Eight-Minute Empire یک بازی رومیزی استراتژیک از استودیو Acram Digital است که در آن بازیکنان باید یک امپراطوری مخصوص خود را ایجاد کنند. همان‌طور که از نام بازی پیدا است، شما باید در این بازی در مدت زمان حدودا هشت دقیقه، یک امپراطوری را تشکیل دهید. در بازی Eight-Minute Empire دو الی پنج بازیکن می‌توانند با استفاده از ۶ کارتی که در صفحه وجود دارد، نوبت خود را بازی کنند. این کارت‌ها منابع مختلفی را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهند و همچنین هر کدام قابلیتی در خود جای داده‌اند که بازیکنان باید بلافاصله پس از رو شدن کارت از آن‌ استفاده کند. درست است که این قابلیت‌ها به بازیکنان اجازه می‌دهند تا بخش‌های مختلف نقشه را تسخیر کنند، اما این منابع هستند که در انتهای بازی از ارزش واقعی برخوردار هستند. بنابراین بازیکنان باید بین این دو تعادل برقرار کنند. بازیکنان در سرتاسر نقشه پخش می‌شوند تا امتیاز جمع‌آوری کنند و فردی که در انتها بیشترین منطقه را تسخیر کرده باشد، پیروز بازی است. طراحی بازی بسیار چشم‌نواز انجام شده است و موسیقی متن بازی هم از نکات مثبت آن به‌شمار می‌رود. Eight-Minute Empire با قیمت ۴.۹۹ دلار در فروشگاه‌های پلی‌استور و اپ‌استور در دسترس است.

دانلود بازی Eight-Minute Empire

بازی موبایل Evolution: The Video Game

Evolution: The Video Game

Evolution: The Video Game نسخه‌ی دیجیتال و شبیه‌ساز بازی کارتی و رومیزی Evolution است که توسط استودیوی North Star Games به سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS راه پیدا کرده است. بازیکنان در این بازی باید با استفاده از کارت‌های مختلف، نیازهای اولیه گونه‌های مختلف جانوری را برآورده کنند و نسل آن‌ها را گسترش دهند. در بازی سه نوع کارت غذا، حیوانات وحشی و مهارت گنجانده شده است و بازیکنان می‌توانند با استفاده از انتخاب هوشمندانه آن‌ها، روند بازی را به‌نفع خود پیش ببرند. هر دست بازی حدودا ۳۰ الی ۴۰ دقیقه طول می‌کشد. تنوع کارت‌ها بسیار زیاد است و بازیکنان می‌توانند برای گسترش و افزایش قدرت گونه‌های جانوری تحت اختیار خود، از غذا استفاده کنند یا برعکس با استفاده کارت حیوانات وحشی و شکارچی، به گونه‌های دیگر بازیکنان ضربه بزنند. بازی Evolution: The Video Game از گرافیک قابل قبولی برخوردار است و سازندگان دقت زیادی در طراحی جزئیات برد و کارت‌ها به‌خرج داد‌ه‌اند. بازی Evolution: The Video Game یک بازی کارتی چهارنفره است که هم به‌صورت آفلاین (و رایگان) و با پرداخت هزینه‌ای ۹.۹۹ دلاری به‌صورت آنلاین در اختیار بازیکنان قرار گرفته است.

دانلود بازی Evolution: The Video Game

بازی موبایل Exploding Kittens

Exploding Kittens

Exploding Kittens یک بازی چندنفره کارتی برای کسانی است که به گربه، انفجار و اشعه‌های لیزری علاقه دارند! این بازی را در حالت چند نفره می‌توان به‌صورت دو الی پنج نفره تجربه کرد. بازی بسیار استراتژیک است و بازیکنان در یک‌تجربه‌ای همانند رولت روسی، بازیکنان باید آنقدر کارت بیرون بکشند تا یک کارت Exploding Kitten به دست یک نفر بیافتد. رسیدن این کارت به هر شخص او را تا چند قدمی مرگ پیش می‌برد، مگر آن‌که او یک کارت خنثی‌کننده (Defuse) داشته باشد که می‌تواند با مواردی همانند لیزر، مالیدن شکم و ساندویچ خود را نجات دهد. روند بازی بدین شکل است که در میز بازی چندین کارت قرار می‌گیرد هر بازیکن با تعدادی مشخص کارت، بازی را آغاز می‌کنند. حال بازیکنان باید آنقدر بازی کنند تا کارت‌های وسط میز و کارت‌های موجود در دست خود به اتمام برسد. بازیکنی که موفق شود قبل از منفجر شدن کارت‌های خود را اتمام برساند برنده بازی خواهد بود. علاوه‌بر کارت گربه انفجاری (Exploding Kitten) که باعث نابودی شما در بازی می‌شود، کارت‌های دیگری هم وجود دارد که هرکدام وظیفه مشخصی دارند. برای مثال با کارت See the Future می‌توانید سه کارت بعدی که در میز قرار دارد را مشاهده کنید یا با کارت Shuffle ترتیب کارت‌ها را به‌هم بریزید تا مشخص نشود چه کارتی قرار است بیرون کشیده شود. در صفحه بازی علاوه‌بر کارت‌های مذکور، در سمت چپ یک درجه نیز وجود دارد که میزان احتمال بیرون کشیده شدن یک کارت انفجاری را نشان می‌دهد. بازی از گرافیک کارتونی بسیار بانمک و صداگذاری بسیار لذت‌بخشی برخوردار است و بدون شک می‌تواند تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را به‌عنوان یک بازی کارتی چندنفره برای‌تان رقم بزند. Exploding Kittens در مقایسه با دیگر بازی‌های رومیزی قیمت پایین‌تری دارد و شما می‌توانید آن را تنها با قیمت ۱.۹۹ دلار از فروشگاه‌ اپ‌استور و پلی‌استور خریداری کنید.

دانلود بازی Exploding Kittens

بازی موبایل Forbidden Island

Forbidden Island

بازی Forbidden Island یک بازی همکاری استراتژی و شجاعت است که در آن شما و تا سه نفر دیگر را وارد ماجراجویی‌‌ای می‌کند که در آن باید چهار گنج پنهان در یک جزیره در حال غرق را پیدا کنید. استودیو Button Mash Games این بازی ماجراجویی هیجان‌انگیز را براساس یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های رومیزی تاریخ ساخته است. در داستان بازی آمده است که در براساس افسانه‌ها، Archeanها به این توانایی دست پیدا کرده بودند که ازطریق چهار گنج به‌نام‌های The Ocean's Chalice ،The Statues of the Wind ،The Crystal of Fire و The Earth Stone المان‌های اصلی زمان شامل آتش، باد، آب و خاک را تحت کنترل خود در آورند. اما به‌خاطر خطرناک بودن اینکه این نیرو به‌دست دشمنان بیافتند، Archeanها آن گنج‌ها را در Forbidden Island مخفی کردند. بازی Forbidden Island با قیمت ۴.۹۹ دلار و با حجم ۱۴۱ مگابایت در فروشگاه اپ‌استور در دسترس است.

دانلود بازی Forbidden Island

بازی موبایل Friday - by Friedemann Friese

Friday - by Friedemann Friese

بازی بعدی این فهرست Friday - by Friedemann Friese نام دارد که استودیو BrettspielWelt وظیفه ساخت آن را به‌عهده داشته است. در بازی  Friday شما باید به رابینسون که به ساحل رسیده است، کمک کنید تا در مقابل خطرات بسیار به‌مبارزه بپردازد. در آغاز رابینسون مهارت‌های چندانی ندارد و رفته‌رفته با هر نبرد می‌توانید توانایی‌های او را بهبود بخشید. این نکته را فراموش نکنید که شکست‌ها به او کمک می‌کند تا عادت‌های بد خود را کنار بگذارد. از آن‌جایی‌که زندگی در جنگل بسیار انرژی‌بر است، بنابراین رابینسون علاوه‌بر کسب تجربه در زمان زندگی در جزیره، سنش بالا هم می‌رود. در این بازی، رفتارهای رابینسون با مجموعه‌ای از کارت‌ها تعیین می‌شود. شما باید این مجموعه کارت را بهبود بخشید تا در انتهای بازی به رابینسون این شانس را دهید تا در مقابل دزدان دریایی شانس زنده‌ماندن داشته باشد. این بازی با قیمت ۳.۹۹ دلار در فروشگاه اپ‌استور و پلی‌استور قرار گرفته است.

دانلود بازی Friday - by Friedemann Friese

بازی موبایل Galaxy Trucker

Galaxy Trucker

Galaxy Trucker یک بازی جذاب است که استودیو Czech Games Edition آن را از روی یک بازی رومیزی به‌همین نام ساخته است. در این بازی کشتی فضایی بسازید، از شهاب‌سنگ‌ها جا خالی دهید و با آدم بدها مبارزه کنید تا در انتها به مشهورترین Trucker کهکشان تبدیل شوید. در این بازی خانوادگی می‌توانید سفینه فضایی خود را با استفاده از کاشی‌های مختلف بسازید و به‌صورت آنلاین با دیگر افراد به رقابت بپردازید. هدف اصلی در بازی، ساخت کشتی‌های فضایی با کم‌ترین استفاده از لوله‌ است. Galaxy Trucker درواقع دو بازی در یک مجموعه است؛ در بخش اول، بازیکنان یک کشتی فضایی را از آشغال‌های فضایی می‌سازند، سپس باید آن را به بهترین شکل ممکن آماده سازند تا دربرابر خطراتی که در پرواز‌های آتی انجام می‌دهند، مصون باشد. بخش دوم بازی، خود پرواز کردن است. جایی‌که تمامی اتفاقات ترسناک باعث نابودی حتی بهترین کشتی‌های طراحی‌شده می‌شود. بخش کشتی‌سازی بازی را به دو شکل هم‌زمان و نوبتی می‌توان تجربه کرد. بخش هم‌زمان بازی درست همانند نسخه رومیزی بازی است. مجموعه‌ای از یادداشت‌ها روی میز قرار دارد و شما می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و تصمیم بگیرید که آن را به کشتی خود اضافه کنید یا نه. درصورتی‌که به کاشی بیرون آمده نیاز ندارید، می‌توانید آن را کنار دیگر کاشی‌های عمومی قرار دهید یا می‌توانید آن را به کشتی خود اضافه کنید. فقط توجه داشته باشید که این اضافه کردن دائمی‌خواهد بود. وقتی‌که شما در حال رونمایی و استفاده از کاشی‌ها هستید، حریف شما هم دقیقا در حال انجام همین کار است. بخش نوبتی بازی به‌صورت انحصاری برای نسخه دیجیتالی این بازی طراحی شده است. در این بخش هر بازیکن با استفاده از امتیازهای اکشنی که در اختیار دارد نوبت خود را بازی می‌کند تا بتواند کاشی‌ها را رونمایی و انتخاب کند. شما هر نوبت را با ۹ اکشن پوینت آغاز می‌کنید که باید از آن‌ها برای بیرون کشیدن یک کاشی جدید یا قرار دادن آیتم‌ها روی کشتی استفاده کنید. این بازی را می‌توانید با قیمت ۴.۹۹ دلار از فروشگاه‌ اپ‌استور و پلی‌استور خریداری کنید.

دانلود بازی Galaxy Trucker

بازی موبایل Legends of Andor

Legends of Andor‏

Legends of Andor اثری است که استودیو USM آن را براساس بازی رومیزی به‌همین نام ساخته است. این بازی شما را به سرزمین امپراطوری فانتزی مملو از موجودات جادویی و قهرمانانی شجاع‌دل می‌برد. در قالب یک مبارز، جادوگر، دورف یا یک تیرانداز قرار گیرید و از قلعه پادشاهی دفاع کنید. از آزمون‌های دشوار عبور کنید، دشمنان مشخص را شکست دهید و از سرزمین پادشاهی در مقابل اسرار تاریک محافظت کنید. در نبرد‌ها، تعداد محدودی حرکت در اختیار خواهید داشت و به همین دلیل هم باید سعی کنید از نوبت‌هایتان به نحو احسن بهره ببرید. بازی همچنین بخش آموزشی کاملی هم دارد تا افرادی که از قبل هیچ آشنایی با سری بازی رومیزی Andor ندارند هم بتوانند از تجربه آن لذت ببرند. به‌عنوان آخرین نکته، Legends of Andor – The King’s Secret یک تجربه تک‌نفره آفلاین است و همین باعث می‌شود تا در هر زمان و مکانی بتوان آن را تجربه کرد. این بازی را می‌توانید با قیمت ۴.۹۹ دلار از فروشگاه اپ‌استور و با قیمت ۵.۹۹ دلار از فروشگاه پلی‌استور خریداری کنید.

دانلود بازی Legends of Andor

Mysterium: A Psychic Clue Game

Mysterium: A Psychic Clue Game

Mysterium یک بازی چندنفره استنتاجی از استودیو Asmodee Digital است که وقایع آن در دهه ۱۹۲۰ میلادی رخ می‌دهد. در این بازی یک روح، گروهی از فیزیک‌دانان را برای پرده‌برداری از را یک قتل راهنمایی می‌کند و شما باید تنها با مدارک بصری، آلت قتاله و محل قتل را پیدا کنید. در Mysterium شما می‌توانید روش بازی را خودتان انتخاب کنید. در Mysterium کنترل روحی را به‌عهده بگیرید که به دیگران سرنخ می‌دهد یا به‌عنوان یکی از فیزیک‌دانان بازی کنید. طراحی بصری بازی با الهام از نسخه رومیزی Mysterium بسیار تحسین‌برانگیز انجام گرفته است. بخش داستانی بازی حکم بخش آموزشی را دارد. در این بخش ۹ پرونده جنایی مختلف برای بازیکنان در نظر گرفته شده است و بازیکانان در آن در نقش فیزیک‌دان قرار می‌گیرند. بازی علاوه‌بر بخش تک‌نفره و داستانی، از قابلیت چندنفره هم بهره می‌برد که به بازیکنان اجازه می‌تواند تا هفت نفر به‌صورت آنلاین و به‌صورت کراس‌پلتفرم با یکدیگر بازی کنند. در مجموع Mysterium حاوی چهار حالت مختلف برای تجربه کردن است. بازی از قابلیت Pass & Play پشتیبانی نمی‌کند و نمی‌توانید آن را روی یک دستگاه به‌صورت چندنفره تجربه کنید. این بازی را هم‌اکنون می‌توانید با قیمت ۳.۴۹ از فروشگاه پلی‌استور و با قیمت ۳.۹۹ دلار از فروشگاه اپ‌استور خریداری کنید.

دانلود بازی Mysterium: A Psychic Clue Game

بازی موبایل Neuroshima Hex

Neuroshima Hex

Neuroshima Hex یک بازی رومیزی پرسرعت و تاکتیکی است که در آن حداکثر چهار بازیکن با یکدیگر به رقابت می‌پردازند تا نیروهای خود را به پیروزی برسانند. این بازی را استودیو Portal Games از روی یک مجموعه بازی رومیزی به‌همین نام برای پلتفرم موبایل توسعه داده است. در این بازی هر بازیکن کنترل یکی از چهار ارتشی را به‌عهده می‌گیرد که در یک دنیایی نابود شده از یک جنگ ۳۰ ساله در تلاش هستند تا نجات پیدا کنند. در Neuroshima Hex سه سطح هوش مصنوعی در نظر گرفته شده است و شما می‌توانید در بخش تک‌نفره خود را به‌چالش بکشید. در گیم‌پلی بازی با ماشین‌های Moloch حمله کنید و ارتش را به ایجاد یک وحدت جهانی جدید هدایت کنید. در نقش Borgo قرار گیرید و نیروهای جهش‌یافتگان را که در سرزمین‌های خرابه آواره شده‌اند با یکدیگر متحد کنید. فرماندهی The Outpost را به‌‌عنوان آخرین امید بشر برای شکست دادن ماشین‌ها در یک جنگ کاملا نابرابر به‌عهده گیرید. سردستگی گروهی‌ به‌نام The Hegemony را به‌عهده گیرید. گروهی از تندروان که به سرنوشت دیگران اهمیتی نمی‌دهند و تنها برای خشونت و فضای دیوانه‌وار خود زندگی می‌کنند. این بازی را استودیو Portal Games روی فروشگاه اپ‌استور و پلی‌استور قرار داده است و هم‌اکنون می‌توانید آن را خریداری کنید.

دانلود بازی Neuroshima Hex

بازی موبایل Onirim

Onirim

Onirim یک بازی کارتی متفاوت از استودیو Playsoft Games است که Asmodee Digital وظیفه انتشار آن روی پلتفرم اندروید و آیفون را به‌عهده داشته است. در Onirim بازیکنان در نقش Dreamwalkerهایی قرار می‌گیرند که درون یک هزارتو گیرافتاده‌اند. هدف اصلی شما در این بازی یافتن هشت در مخصوص و خروج از هزارتو است. در بازی شما باید با پنج کارت بازی کنید. در مجموع سه نوع کارت مکان، در و رویا وجود دارد. هر کارت با رنگ‌ها و علامت‌های مختلفی مشخص شده است. برای مثال کارت مکان دارای چهار رنگ و سه علامت مختلف است. در مجموع دو روش برای یافتن درهای مورد نظر وجود دارد؛ سه کارت یک‌رنگ خود را سه‌بار بازی کنید یا یکی از قدرت‌مندترین کارت‌های کلیدی خود را بیرون بیاندازید. کارت‌های هم‌رنگی که قرار است پشت سرهم بازی شوند، نباید دارای علامت یکسان باشند. در هر دو حالت، شما باید تصمیم بگیری که بهترین استفاده از هرکارت در دست شما چیست و مواظب کابوس‌ها باشید. آن کارت‌ها در میز بازی مخفی هستند و زمانی‌که بیرون بیایند کار را بسیار دشوار می‌کنند. توجه داشته باشید که در کل برای هر رنگ در بازی، دو در وجود دارد. بازیکنان با بازی کردن متداول کارت‌ و علامت‌های مناسب، درها را باز می‌کنند. بازیکنی که موفق شود هر چهار در را باز کند برنده بازی خواهد بود. بخش آموزشی بازی عملکرد بسیار خوبی در یادگیری بازیکنان دارد.  شاید از نکات منفی بازی این باشد که برخلاف نسخه رومیزی آن که تجربه دونفره را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد، نسخه دیجیتال را تنها می‌توان به‌صورت تک‌نفره تجربه کرد. Onirim را می‌توانید هم‌اکنون به‌صورت رایگان از فروشگاه پلی‌استور و اپ‌استور دانلود کنید.

دانلود بازی Onirim

بازی موبایل Onitama: The Board Game

Onitama: The Board Game

 در بازی Onitama هر بازیکن چهار مبارز و یک Elder در اختیار دارد. هدف در بازی پیروزی در نبرد است. بدین منظور باید Elder حریف را دستگیر کنید یا جای او را در معبد در اختیار بگیرید. حرکات بازیکنان توسط پنج کارت که به‌صورت تصادفی بیرون می‌آیند، تعیین و بین بازیکنان به اشتراک گذاشته می‌شود. هر کارت علامت یک حیوان روی خود دارد و مسیری را که بازیکنان باید طی کنند، مشخص می‌کند. زمانی‌که شما یک کارت را بازی می‌کنید، باید آن را بین خود و حریف‌تان قرار دهید و کارت قبلی‌ای را که بازی شده است، بردارید. این روند به همین شکل ادامه پیدا می‌کند و با این کار هر دو بازیکن شانس یکسانی برای پیروزی دارند. رمز موفقیت در Onitama، آرامش و تمرکز است. معبد Onitama یک محل مقدس است که در آن آینده‌نگری ضروری است. روح‌های حیوانات شما را در مسیر خطرناک‌تان راهنمایی می‌کنند و به شما اجازه می‌دهند تا دانش واقعی را دریافت کنید. بازی Onitama را می‌توانید با هوش مصنوعی یا دوستان خود در حالت Pass and Play تجربه کنید. به‌طور خلاصه، Onitama یک بازی ساده و زیبا است که هنرهای رزمی پایه و اساس آن را تشکیل می‌دهد. طراحی و خوش‌نویسی بازی تجربه شما از آن را فراموش‌نشدنی می‌کنند. این بازی توسط استودیو Asmodee Digital به‌صورت رایگان روی فروشگاه اپ‌استور و پلی‌استور قرار گرفته است.

دانلود بازی Onitama: The Board Game

بازی موبایل Pandemic: The Board Game

Pandemic: The Board Game

مقاله‌های مرتبط:

در بازی Pandemic به‌عنوان عضو یک تیم مبارزه با بیماری، شما باید چهار بیماری مرگ‌بار را در خلیج نگه‌ دارید تا درمان آن‌ها را کشف کنید. به سراسر نقاط جهان سفر کنید، با آلودگی‌ها برخورد کنید و درمان‌ها را پیدا کنید. شما در این بازی برای پیروزی باید به‌عنوان یک تیم فعالیت کنید. زمان در حال گذشتن است و بیماری در حال گسترش است. Pandemic یک بازی خانوادگی چندنفره است و یادگیری قوانین آن بسیار ساده و سرگرم‌کننده است. در این بازی هر بازیکن یک نقش مشخص با توانایی‌های مختلف دارد. در یک نوبت بازیکنان می‌توانند چهار عملیات مختلف برای درمان بیماری پ نجات جهان انجام دهند. آن‌ها می‌توانند مربع‌های بیماری را از روی صفحه بردارند، اگر نیاز شد به یک شهر پرواز کنند، با دیگر بازیکنان کارت‌ها را مبادله کنند و بسیاری از کارهای دیگر انجام دهند. در پایان نوبت هر بازیکن، یک شهر با مربع‌های بیماری آلوده می‌شود و بیماری واگیردار رشد می‌کند. شما باید از انتشار و گسترش بیماری قبل از آن‌که غیرقابل کنترل شود، جلوگیری کنید. در بازی هفت کارت وظیفه با توانایی‌های منحصربه‌فرد قرار گرفته است. از دو تا چهار نفر می‌توانند بازی را تجربه کنند. اما اگر بخواهید نقش چند نفر را به‌عهده گیرید، می‌توانید آن را به‌صورت تک‌نفره هم تجربه کنید. برای برای بسیاری از بخش‌ها انیمیشن‌های مختلف اختصاص داده است. زمانی‌که یک کارت بیرون کشیده می‌شود، شهرها آلوده شده‌اند و این اتفاق با یک انیمیشن نشان داده می‌شود که چگونه آلودگی پخش می‌شود. موسیقی هم بخش بزرگی از بازی را شامل می‌شود. هر حرکتی در بازی یک صدای به‌خصوص دارد و آهنگ پس‌زمینه هم باتوجه‌به اتفاقی که در بازی می‌افتد تغییر می‌کند. بازی Pandemic را می‌توانید با قیمت ۴.۹۹ دلار از فروشگاه اپ‌استور و پلی‌استور خریداری کنید.

دانلود بازی Pandemic: The Board Game

بازی موبایل Patchwork

Patchwork The Game

مقاله‌های مرتبط:

Patchwork یک بازی رومیزی متفاوت از استودیو Asmodee Digital است که برای سیستم‌عامل اندروید و آیفون منتشر شده است.در بازی Patchwork، دوخت و دوز هیچ‌وقت تا این اندازه رقابتی نبوده است! در این بازی بازیکنان برای پیروزی باید از وصله‌هایی با اندازه و رنگ‌های مختلف و با استفاده دکمه‌های گوناگون زیباترین پتوی ممکن را بدوزند. هدف رسیدن به بهترین پتو است و هرکسی که بتواند دوخت و دوزش را کامل انجام دهد و بیشترین دکمه (پول رایج درون بازی) را جمع‌آوری کند پیروز بازی خواهد بود. اما باید توجه داشت که استفاده از منابع و طرح‌ریزی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. باید حواس‌تان به هزینه و زمانی‌که یک دوخت و دوز طول می‌کشد، باشد تا بتوانید در این‌ بازی به بهترین تبدیل شوید. در بازی Patchwork دو بازیکن با یکدیگر رقابت می‌کنند تا ببینند کدام‌یک می‌توانند بهترین دوخت را از مجموعه‌ای از وصله‌ها انجام دهند. در طول بازی، بازیکنان وصله‌هایی را می‌خرند که باید درون یک صفحه شطرنجی ۹ در ۹ جای دهند. هر وصله یک شکل تتریس مانند دارد و برخی از آن‌ها هم دارای دکمه هستند. دکمه‌ها واحد پول بازی هستند و برای خرید قطعات مختلف برای دوخت‌و‌دوز به‌کار می‌روند. قطعات درکنار ارزش مالی‌ای که دارند، هرکدام مدت‌زمان مختلفی برای دوخت مصرف می‌کنند. زمانی‌که ژتون‌های زمان به مربع مرکزی برسند بازی به اتمام می‌رسد و نتایج نهایی محاسبه می‌گردد. بازیکنان برای هر بخش صفحه بازی که خالی مانده باشد،‌ دو امتیاز از دست می‌دهد و یک امتیاز برای هر بخشی که به‌دست آورده باشد، دریافت می‌کند. درنهایت هم بازیکن با بیشترین امتیاز برنده خواهد بود. این بازی با قیمت ۳.۹۹ دلار در فروشگاه اپ‌استور و پلی‌استور قرار گرفته است.

دانلود بازی Patchwork The Game

بازی موبایل Plague Inc.

Plague Inc

Plague Inc یک بازی استراتژی اعتیادآور از استودیو Ndemic Creations است که در آن شما باید یک بیماری را از بین عوامل مختلفی ایجاد کرده و توسط آن نسل بشر را منقرض کنید. در این بازی شما می‌توانید از بین عوامل مختلف بیماری همانند باکتری‌ها، ویرویس‌ها، انگل‌ها یا حتی سلاح‌های بیولوژیکی یکی را انتخاب کنید و پس از انتخاب یک نام مناسب، سعی کنید تا جای ممکن بیماری را در کره خاکی زمین پخش کنید. بازی از ارزش تکرار بالایی برخوردار است و تصمیم‌های شما تأثیر به‌سزایی روی نتیجه عملکردتان می‌گذارد. برای مثال مکانی که برای اولین‌بار قصد دارید تا بیماری از آن‌جا پخش شود، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که اگر کشوری را انتخاب کنید که کم‌تر با دیگر کشورها ازطریق دریا یا آسمان در ارتباط باشد، احتمال واگیردار شدن بیماری شما هم کاهش می‌یابد. با پیش‌روی در بازی و افزایش تعداد مبتلایان، بازی به‌شما امتیازی همانند DNA می‌دهد که می‌توانید به‌وسیله آن ویژگی‌های مختلفی به بیماری خود اضافه کنید. برای مثال می‌توانید قدرت واگیردار شدن بیماری خود را ازطریق هوا، غدا یا پرندگان افزایش دهید، یا کاری کنید که بیماری در شرایط سخت آب‌وهوایی همانند سرما یا گرما مصون بماند. همچنین باید مواظب باشید تا میزان مرگ‌آور بودن بیماری خود را بیش از اندازه بالا نبرید، چرا که باعث می‌شود قبلا از همه‌گیر شدن و انتقال به دیگران، بلافاصله مردم بیمار را به کام مرگ بکشاند. در بازی دوازده نوع بیماری مختلف گنجانده شده است و می‌توانید هم‌اکنون آن را از فروشگاه پلی‌استور و اپ‌استور دانلود کنید.

دانلود بازی Plague Inc.

بازی موبایل RISK: Global Domination

RISK: Global Domination

مجموعه بازی‌های RISK از معروف‌ترین آثار بازی‌های رومیزی به‌شمار می‌روند. حال استودیو SMG بازی RISK را با عنوان Global Domination به پلتفرم موبایل آورده است. در این بازی شما باید از قلمرو خود دفاع کنید، نیرو ایجاد کنید و برای کسب قلمرو جدید به دوستان‌، خانواده و دشمنان‌تان حمله کنید. بازی را می‌توان به حالت‌های مختلف تجربه کرد. در بخش تک‌نفره شما در مقابل هوش مصنوعی کامپیوتر قرار می‌گیرد، در بخش Pass & Play تا تعداد ۶ نفر می‌توانید آن را روی یک دستگاه تجربه کنید و در بخش آنلاین هم می‌توانید آن را با دوستان خود یا دیگر افراد سراسر جهان بازی کنید. هوش مصنوعی بازی دارای چهار درجه سختی مختلف است. نحوه بازی بدین صورت است که شما باید در سه مرحله نوبت خود را بازی کنید. در بخش اول، نیروهایتان ساخته می‌شود، در بخش دوم به قلمرو همسایگان‌تان حمله می‌کنید و در بخش آخر به استحکام نیروهای خود می‌پردازید. حمله کردن در این بازی بدین صورت است که ابتدا قلمرو خود را انتخاب کرده و سپس مشخص می‌کنید چند نیرو حمله‌تان را باید انجام دهد. سپس دشمن خود را از بین همسایگان‌تان انتخاب می‌کنید و به آن یورش می‌برید. برنده و بازنده هم با تاس‌هایی که انداخته و مقایسه می‌شود، تعیین می‌گردد. حال در این بخش در صورت پیروزی در نبرد، باید مشخص کنید که چه تعداد از نیروهای‌تان در قلمرو قبلی باقی بمانند و چه تعداد به قلمرو جدید حرکت کنند. نقشه‌های مختلف در بازی جای داده شده است و گرافیک بصری آن بسیار زیبا است. این بازی را می‌توانید به‌صورت رایگان از فروشگاه پلی‌استور و اپ‌استور دانلود کنید و با پرداخت درون‌برنامه‌ای به نسخه کامل آن دسترسی پیدا کنید.

دانلود بازی RISK: Global Domination

بازی موبایل Shards of Infinity

Shards of Infinity

Shards of Infinity یک بازی کارتی است که توسط استودیو Temple Gates Games برای گوشی‌های اندرویدی و آیفون منتشر شده است. با خراب شدن اینفینیتی انجین در ۱۰۰ سال پیش، شاردهایی به‌وجود آمدن که باعث نابودی بخش اعظمی از جهان شدند. حال بازیکنان در بازی کارتی Shards of Infinity باید یک بار دیگر اینفینیتی انجین را بازسازی کنند تا بتوانند جهان را نجات بدهند. در این بازی می‌توانید ارتش خود را از قهرمان‌های چهار ملیت داخل بازی بسازید و به جنگ دشمنان بروید. این بازی را می‌توان به‌صورت دو الی چهار نفره تجربه کرد و زمان تجربه آن حدودا ۳۰ دقیقه زمان می‌برد. بازی علاوه‌بر بخش تک‌نفره، دارای بخش چندنفره محلی (Local pass & play) و چندنفره آنلاین است. بازی Shards of Infinity را می‌توانید با قیمت ۷.۹۹ دلار از فروشگاه اپ‌استور و پلی‌استور خریداری و تجربه کنید.

دانلود بازی Shards of Infinity

بازی موبایل Stone Age: The Board Game

Stone Age: The Board Game

قبلیه خود را برای جمع‌آوری منابع، تجارت در مسیر رودخانه و ساخت روستا هدایت کنید تا به قوی‌ترین رئیس قبیله تبدیل شوید. Stone Age: The Board Game یک بازی کلاسیک رومیزی است که استودیو Campfire Creations آن را به گوشی‌های آیفون آورده است. گرافیک بازی بسیار چشم‌نواز است و طراحی‌ها کاملا از روی نسخه رومیزی بازی الهام گرفته است. بخش آموزشی بازی از نکات قوت آن به‌شمار می‌رود. شما می‌توانید در ده دقیقه تمامی نکات مهم بازی را یاد بگیرید. گیم‌پلی بازی بدین صورت است که شما باید کارگران خود را در یکی از سه محل مختلف بازی قرار دهید. این سه بخش شامل روستا، بخش منابع یا قایق‌ها می‌شود. حال هرکدام از کارگرها که در هر یک از بخش‌های مذکور قرار گرفت، منابع مشخصی را در اختیارتان قرار می‌دهد. در بخش دوم بازی، بازیکنان باید کارگران را جمع کنند. این کار باید با طرح‌ریزی خاصی انجام شود، چرا که اگر کارگری تمامی منابع را استخراج نکرده باشد و از آن‌جا بیرون کشیده شود، بازیکن بعدا ممکن است از آن منبع خاص کم بیاورد. در بخش نهایی هم بازیکنان باید به کارگران غذا دهند و اگر به‌خاطر کمبود منابع نتوانند این کار را به‌خوبی انجام دهند، به‌ازای هر کارگر گرسنه، ۱۰ امتیار از آن‌ها کم خواد شد. در انتها بازیکنی که بیشترین ساختمان‌سازی را انجام داده باشد و بیشترین ابزار، کارگر و منابع را در اختیار داشته باشد برنده بازی خواهد بود. این بازی را می‌توان به‌صورت انفرادی با حضور سه هوش‌مصنوعی انجام داد.  همچنین می‌توان آن را روی یک دستگاه به‌صورت چندنفره در حالت Pass & Play نیز تجربه کرد. Stone Age: The Board Game حجمی حدودا معادل ۱۸۵ مگابایت را روی حافظه شما اشغال می‌کند و می‌توانید آن را با قیمت ۶.۹۹ دلار از فروشگاه اپ‌استور خریداری کنید.

دانلود بازی Stone Age: The Board Game

بازی موبایل Through The Ages

Through The Ages

نسخه رسمی دیجیتالی بازی رومیزی Through The Ages که توسط استودیو Czech Games Edition برای پلتفرم موبایل توسعه داده شده است. در این بازی نوبت شما است که تاریخ را بسازید. با یک قبیله کوچک بازی را شروع کنید. با توسعه زمین و مراتع خود، پایه و اساس را برای پیشرفت تکنولوژی، دولت قو‌ی‌تر و ساخت عجایب غول‌آسا ایجاد کنید. ارتش شما مهارت‌های سیاسی‌تان را حمایت می‌کند و همزمان شما مردم‌تان را به‌سمت پیشرفت پیش می‌برید. این بازی را می‌توان به‌صورت انفرادی و چندنفره تجربه کرد. بخش آموزشی بازی به‌خوبی تمامی نکات مورد نیاز Through The Ages را به شما یاد می‌دهد. گیم‌پلی بازی بدین صورت است که در بالای صفحه میز کارت‌های شما قرار گرفته است. این کارت‌ها برای هر نسل تاریخ تعداد مشخصی دارند و پس از اتمام، نسل جدید و با کارت‌های جدید آغاز می‌گردد. کارت‌های سبز رنگ در نقش رهبر شما می‌توانند قرار گیرند، فقط باید توجه داشته باشید که در هر دور بازی تنها از یک رهبر می‌توانید استفاده کنید. در هر نوبت بازی، شما چهار امتیاز بازی در اختیار دارید. بیرون کشیدن کارت جدید از میز کارت‌ها، ممکن است بسته به نوع کارت، یک، دو یا سه امتیاز بازی از شما کسر کند. علاوه‌بر آن، شما می‌توانید با استفاده از گوی‌های طلایی که تعداد کارگران را نشان می‌دهد، به ساخت‌وساز یا ارتقای ساختمان‌ها بپردازید. با افزایش منابع غذایی و امتیاز علمی، باید امتیاز Culture جمع‌آوری کنید و در پایان چهار نسل بازی، هر بازیکنی که بیشترین مقدار امتیاز Culture جمع‌آوری کرده‌ باشد، برنده خواهد شد. بازی Through The Ages با یک اقتباس بسیار عالی از نسخه رومیزی خود با قیمت ۹.۹۹ دلار در فروشگاه‌های اپ‌استور و پلی‌استور قابل خریداری است.

دانلود بازی Through The Ages

بازی موبایل Tokaido

Tokaido

Tokaido با الهام از یک بازی تخته‌ای با همین نام ساخته شده است و بازیکنان را با قهرمانان به تلاشی برای کسب امتیاز پیروزی و کامل کردن ظاهر کوه‌ها و دشت‌ها می‌برد. نکته‌ای که در بدو ورود به بازی توجه شما را به‌خود جلب می‌کند، انیمیشن و طراحی زیبا مشابه با ژاپنی‌های دوران باستان است. در بازی Tokaido شما در نقش ماجراجویی در ژاپن باستان قرار می‌گیرید که باید در طول جاده توکایدو از منطقه‌ای به‌نام کیوتو (Kyoto) به منطقه‌ دیگری به‌نام اِدو (Edo) سفر کنید. هر بازی چهار روز طول می‌کشد و شما وظیفه دارید تا با انجام کارهای مختلف همانند چشیدن غذا یا خرید سوغاتی، امتیاز کسب کنید. هدف اصلی در بازی صرفا تمام کردن مسیر نیست و بازیکنان باید برای پیروزی از مکان‌های مختلف عبور کنند و امتیاز کسب کنند. به‌عنوان مثال، یکی از قهرمان‌ها در صورتی که در زیارتگاه توقف کند سکه بیشتری را دریافت می‌کند و می‌تواند سکه‌ها را برای خریداری سوغاتی استفاده کند تا امتیاز پیروزی بیشتری را کسب کند. Tokaido را می‌توانید به‌صورت آفلاین با دوستان خود یا با هوش مصنوعی بازی کنید. همچنین حالت آنلاین هم در بازی قرار داده شده است تا بازیکنان بتوانند با دیگر افراد Tokaido را تجربه کنند. بازی Tokaido: A Fun Strategy Game محصولی باکیفیت است که بازیکنان را به مسابقه‌ای پنج نفره برای کسب بالاترین امتیاز پیروزی می‌برد و توسعه‌دهنده نهایت سعی خود را در ارائه محصولی جذاب کرده است. این بازی را می‌توانید با قیمت ۱.۹۹ دلار از فروشگاه اپ‌استور و پلی‌استور خریداری کنید.

دانلود بازی Tokaido

بازی موبایل Tsuro - The Game of the Path

Tsuro - The Game of the Path

Tsuro - The Game of the Path یک طراحی دقیق از روی بازی رومیزی با همین نام است که استودیو تاندرباکس اینترتینمنت (Thunderbox Entertainment)  وظیفه ساخت آن را به‌عهده داشته است. این بازی بازیکنان را در سفری هیجان‌انگیز از خلق مسیرهای کاشی‌شکل قرار می‌دهد؛ جایی که شما باید باتوجه‌به قوه‌ی تفکر خود بهترین قطعه‌ی ممکن از مسیر را انتخاب کرده و کاراکتر مورد نظر را در سفری هیجان انگیز حرکت دهید. گیم‌پلی بازی بدین صورت است که باید کارت‌های کاشی‌شکل متفاوتی را روی صفحه بازی قرار دهید تا مسیر حرکت کاراکتر سنگی‌تان (اژدها) حک شود. در ابتدای بازی ۳ کارت متفاوت در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد تا به‌وسیله چینش آن‌ها، مسیر ورود کاراکتر خود به درون قسمت‌های داخلی مسیر را باز کند. بازی Tsuro - The Game of the Path تا سقف ۸ بازیکن متفاوت را پشتیبانی می‌کند و مهم‌ترین اصل در بازی بدین شکل است که شما راه حرکت شخصیت خود را به‌گونه‌ای انتخاب کنید تا اولا با مسیر حرکت دیگر بازیکن‌ها برخوردی نداشته باشد و دوما از گوشه‌های بورد خارج نشود. هدف اصلی بازیکنان این است که بتوانند مدت زمان بیشتر یا مقدار مسافت بیشتری را در بازی سپری کنند تا به پیروزی برسند. جلوه‌های بصری و جزئیات گرافیکی Tsuro بسیار چشم‌گیر است و تشابه بسیاری با نسخه فیزیکی آن دارد. همچنین صداگذاری بازی هم از کیفیت بالایی برخوردار است و تمامی موارد مذکور باعث شده‌اند تا این بازی به‌اثری لذت‌بخش در گوشی موبایل تبدیل شود. Tsuro - The Game of the Path را می‌توانید با قیمت ۴.۹۹ دلار از فروشگاه پلی‌استور و اپ‌استور خریداری کنید.

دانلود بازی Tsuro - The Game of the Path
منبع زومجی
کاراکتر باقی مانده