نویسنده: فراز پاشایی
// چهار شنبه, ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۰۰

جعبه گشایی و معرفی خنک‌کننده‌های سیلوراستون | هم خوش رنگ هم خنک

در این ویدیو به سراغ جعبه‌گشایی و معرفی چند مدل مختلف از خنک‌کننده‌های شرکت اوست رفته‌ایم. در ادامه با زومجی همراه باشید.

همان‌طور که شما همراهان گرامی زومجی احتمالا از آن مطلع هستید، سال گذشته ما محصولات و سخت‌افزارهای متنوعی را از برند اوست جعبه‌گشایی کرده و محتویات درون آن را بررسی کردیم. امروز به سراغ معرفی چند مدل از خنک‌کننده‌های برند سیلوراستون خواهیم رفت. محصولات موردنظر توسط شرکت گسترش تجارت تابا در اختیار زومجی قرار گرفته‌ است و برای مشاهده قیمت آن‌، می‌توانید به سایت گسترش تجارت تابا مراجعه کنید.

برای حمایت از زومجی لطفا ویدیو را در یوتیوب تماشا کنید

خنک‌کننده پردازنده سیلوراستون AR12-TUF

به سراغ اولین محصول برویم. خنک‌کننده مدل AR12-TUF که ابعاد آن حدود ۱۳ در ۱۶ سانتی‌متر است. باید گفت محصول موردنظر ۶۷۰ گرم وزن دارد. در طراحی این خنک‌کننده از یک فن ۹ تیغه‌ای استفاده شده است که ابعاد هرکدام از آن‌ها ۱۲۰ در ‍‍۱۲۰ میلی‌متر است. سرعت چرخش خنک‌کننده سیلوراستون به حداکثر ۲۲۰۰ دور در دقیقه می‌رسد. باید به این نکته اشاره کرد که فن این محصول چهل هزار ساعت عمر دارد. روی فن موردنظر هشت عدد LED لحاظ شده است. همچنین این محصول نورپرداری ARGB سازگار با Asus Aura Sync را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد.

از طرفی دیگر نیز این خنک‌کننده فعالیت خود را در سکوت انجام داده و صدای آن شما را آزار نخواهد داد. پره‌های رادیاتوری مدل AR12-TUF از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده‌اند. چهار عدد لوله (پایپ) ۶ میلی‌متری نیز در ساختار این خنک‌کننده به کار گرفته شده و جنس آن از آلياژ مس است.

ترکیب دو عنصر معرفی‌شده باعث می‌شود راندمان بهتری داشته باشیم و پروسه انتقال حرارت به خوبی انجام شود. بلوک اتصال کولینگ سیلوراستون نیز از مس است. استحکام خوبی هم دارد و از تکنولوژی HDC در ساختار آن استفاده شده است. از طرفی دیگر نیز شما به‌سادگی می‌توانید آن را روی پردازنده‌های AMD و اینتل وصل کنید.

خنک کننده پردازنده سیلوراستون AR12-TUF

خنک‌کننده پردازنده سیلوراستون Hydrogon D120 ARGB

دومین محصول این ویدیو از ساختار قابل‌توجهی بهره می‌برد و در طراحی آن از دو عدد فن استفاده شده است. تعداد فن‌ها و ۱۸ تیغه استفاده شده در طراحی آن‌ها باعث می‌شود فرایند خنک‌‌کنندگی بهتر و سریع‌تر انجام شود. بازه سرعتی آن به ۱۸۵۰ دور در دقیقه می‌رسد. می‌توان گفت عملکرد این مدل تضمین شده است و این مدل خنک‌کننده به مدت‌زمان ۳۵۰۰۰ ساعت طول عمر دارد. وزن آن نیز ۹۰۰ گرم است.

طراحان سیلوراستون ۶ عدد لوله را در طراحی این محصول لحاظ کرده‌اند. لوله‌های موردنظر و رادیاتور خنک‌کننده موردنظر از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است. مدل موردنظر ساختار مستحکمی هم دارد.

خنک کننده پردازنده سیلوراستون Hydrogon D120 ARGB

خنک‌کننده مایع SilverStone SST-PF240-ARGB

نوبت به یک خنک‌کننده مایع (واتر کولر) می‌رسد. مدل SST-PF240-ARGB که در دو رنگ سفید و مشکی در بازار عرضه شده است. این مدل دو عدد لوله رفت و برگشتی از جنس پلاستیک دارد که طول آن‌ها ۴۰ سانتی‌متر است. روی بدنه پمپ آن از یک لوگو چشم‌نواز دانه برف استفاده شده است. این امر درکنار اعلام کارکرد این محصول، ظرافت جالب‌توجهی را به آن می‌دهد. پمپ این مدل برند سیلوراستون ۳۴۰۰ دور در دقیقه سرعت دارد. دو عدد فن ۱۲۰ میلی‌متری همراه‌با قابلیت نورپردازی ARGB نیز روی این محصول مشاهده می‌شود.

اگر کمی بخواهیم روی ظاهر این خنک‌کننده مایع دقیق‌تر شویم، باید بگوییم رادیاتور آلومینیومی واتر کولینگ سیلوراستون حدود ۲۷ سانتی‌متر طول دارد. بلوک اتصال موردنیاز برای قرارگیری روی پردازنده نیز از آلیاژ مس ساخته شده است. باید در نظر گرفت که فلز مس به‌دلیل حرارت رسانایی بالاتر، نسبت به آلومینیوم قابلیت جذب گرمای بیشتری دارد. این امر باعث می‌شود که انتقال حرارت از پردازنده به درستی انجام شود. درنهایت گرمای جذب‌شده از سطح CPU به رادیاتور منتقل شده و توسط دو فن موجود از کیس خارج می‌شود.

در این مدل سرعت چرخش فن‌ها نیز بین ۶۰۰ الی ۲۲۰۰ دور در دقیقه است. SilverStone SST-PF240 توانایی خنک‌سازی تمامی پردازنده‌های Intel و AMD را با توان مصرفی ۲۵۰ وات را دارد.

خنک کننده مایع SilverStone SST-PF240-ARGB

خنک‌کننده مایع SilverStone SST-PF360-ARGB

به بزرگ‌ترین محصول این ویدیو میر‌سیم. مدل SilverStone SST-PF360-ARGB که مدل قبلی اشتراکات زیادی دارد. به‌عنوان مثال طول لوله‌های پلاستیکی این محصول درست به‌مانند مدل قبلی ۴۰ سانتی‌متر بوده و جنس آن‌ها یکی است. در مورد تعداد لوله‌ها نیز این امر صدق می‌کند.

سرعت چرخش پمپ‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیست. ابعاد فن‌ها ۱۲ سانتی‌متر است. با‌این حال تعداد آن‌ها به عدد سه افزایش یافته است. سرعت چرخش فن‌ها بین ۶۰۰ الی ۲۲۰۰ دور در دقیقه محاسبه می‌شود. قابلیت نورپردازی RGB همراه‌با یک کنترلر برای تنظیم نورها را نیز از یاد نبریم. طبیعتا ابعاد کلی این محصول با مدل قبلی تفاوت دارد. با‌‌این حال جنس متریال درست به مانند قبلی است. روی جعبه این محصول یک لوگو با نوشته LGA1700 مشاهده می‌کنیم که اشاره به پشتبیانی خنک‌کننده موردنظر از پردازنده‌های نسل ۱۳،۱۲ و ۱۴ شرکت Intel دارد.

خنک کننده مایع SilverStone SST-PF360-ARGB

خنک‌کننده مایع SilverStone SST-IG240P-ARGB

به آخرین مدل می‌رسیم که عنوان جالبی دارد. خنک‌کننده مایع SilverStone SST-IG240P-ARGB که از آن به‌عنوان یک خنک‌کننده پردازنده با جلوه و نورپردازی خاص یاد می‌شود. عرض فن‌های استفاده شده روی این محصول ۱۲ سانتی‌متر است. قبلیت نورپردازی را از یاد نبریم. سرعت چرخ فن‌ها در این مدل هم ۶۰۰ تا ۲۲۰۰ دور در دقیقه است. خنک‌کننده مایع موردنظر یک بلوک اتصال مستحکم از جنس مس دارد.سرعت پمپ نیز ۳۰۰۰ دور در دقیقه است. سازندگام در طراحی و ساخت رادیاتور این واتر کولینگ از آلیاژ آلومینیوم استفاده کرده‌اند.

خنک کننده مایع SilverStone SST-IG240P-ARGB

نظر شما عزیزان چیست؟‌ دیدگاه‌های خود را با زومجی و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.


تهیه شده در زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده