آموزش بازی سازی: چالش‌های پیاده‌سازی یک اتمسفر جذاب

آموزش بازی سازی: آشنایی با افکت‌های پس‌پردازشی

آموزش بازی سازی: آشنایی با ویژگی‌های فنی دوربین‌ها در دنیای سه‌بعدی

آموزش بازی سازی

در این سری از مقالات زومجی، آموزش بازی سازی به صورت کامل و جامعی برای علاقمندان قرار داده شده است.

آموزش بازی سازی: چالش‌های پیاده‌سازی یک اتمسفر جذاب

پس از بررسی جنبه‌های مختلف بصری یک بازی در مقاله‌های گذشته، در این مقاله می‌خواهیم به بررسی چالش‌های پیاده‌سازی یک اتمسفر جذاب و گیرا بپردازیم.

آموزش بازی سازی: آشنایی با افکت‌های پس‌پردازشی

در این مقاله در کنار تعریف مفهوم افکت‌های پس‌پردازشی (Post Process Effects) می‌خواهیم شما را با تعدادی از مهم‌ترین افکت‌های موجود در این زمینه آشنا کنیم.

آموزش بازی سازی: آشنایی با ویژگی‌های فنی دوربین‌ها در دنیای سه‌بعدی

در این مقاله پس از توضیح انواع لنز‌های دوربین در دنیای گرافیک رایانه‌ای، شما را با مباحث عمق میدان و Clipping آشنا می‌کنیم. با ما همراه شوید.

آموزش بازی سازی: آشنایی با نماهای مختلف دوربین

در این مقاله با انواع نمای دوربین و تاثیر آن‌ها بر ابعاد مختلف یک بازی همانند گیم‌پلی آشنا می‌شویم. با ما همراه شوید.

آموزش بازی سازی: مقدمه‌ای بر انتخاب نمای دوربین

شاید بعد از مشخص‌شدن هویت اصلی بازی، انتخاب نمای دوربین مهم‌ترین مسئله‌ای باشد که سازندگان باید در مورد آن تصمیم‌گیری کنند. برای درک چرایی این مسئله با ما همراه شوید.

آموزش بازی سازی: آشنایی با ابعاد مختلف نورپردازی

در این مقاله به صورت عمیق‌تری مبحث نورپردازی را بررسی کرده و شما را با انواع نور در صحنه و مواردی همچون تاثیر زاویه تابش آشنا می‌کنیم. با ما همراه شوید.

آموزش بازی سازی: مقدمه‌ای بر نورپردازی

در این مقاله در کنار بیان وظایف و مهارت‌های یک نورپرداز، شما را هم با انواع منابع نوری و خصوصیات اولیه آن‌ها آشنا می‌کنیم. با ما همراه شوید.

آموزش بازی سازی: روش‌های انتخاب رنگ مناسب

رنگ‌شناسی و استفاده از رنگ‌ها مبحث پیچیده‌ای است ولی استفاده از چند روش ساده می‌تواند بسیاری از نیاز‌های شما در این زمینه را برطرف کند.

آموزش بازی سازی: مقدمه‌ای بر رنگ‌ شناسی

برای همه‌ ما پیش آمده که در انتخاب رنگ‌هایی هماهنگ دچار مشکل شویم. در این مقاله با بیان مقدمات این مسئله و چالش‌های پیش‌روی آن با زومجی همراه باشید.

آموزش بازی سازی: آشنایی با سبک هنری انتزاعی

سبک هنری انتزاعی اگرچه در ظاهر از همان خطوط و رنگ‌های به کار رفته در سبک‌های دیگر پیروی می‌کند اما در باطن زبان جهان‌شمولی است که مرز‌های جغرافیایی تاثیری در فهم ما از آن نخواهد گذاشت.

آموزش بازی سازی: سبک هنری بازی خود را از چه منابعی الهام بگیریم؟

انتخاب سبک‌ هنری مناسب می‌تواند به هر چه بهتر دیده شدن بازی شما کمک بکند اما معمولا بازی‌سازان تازه‌کار با دایره‌ی محدودی از منابع در این زمینه آشنا هستند. در این مطلب منابع مختلفی برای این منظور معرفی می‌کنیم.

آموزش بازی سازی: معرفی سبک گرافیکی Stylized

اگرچه معمولا تعریف ما از سبک Stylized به گرافیک‌های کارتونی یا گرافیک‌هایی با رنگ‌های شاد و اغراق شده محدود شده، اما واقعیت این است که دامنه‌ی این سبک و دسته بسیار فراتر از آن چیزی است که ما تصور می‌کنیم.

آموزش بازی سازی: ترفند‌هایی برای پیاده سازی گرافیک واقع گرایانه

یکی از جنبه‌های مشکل پیاده‌سازی گرافیک واقع‌گرایانه مصرف بیش از حد منابع سخت‌افزاری است. در این مقاله به بررسی ترفند‌هایی برای مدیریت بهتر این مسئله می‌پردازیم. با ما همراه شوید.

آموزش بازی سازی: چالش‌های استفاده از سبک گرافیکی واقع گرایانه

همه‌ی ما کم و بیش از طرفداران گرافیک‌های واقعی بازی‌ها و جزییات بالای آن‌‌ها هستیم. اما چالش‌های پیاده‌سازی چنین سبک گرافیکی چه مواردی هستند و آیا یک بازی بازی‌ساز تازه‌کار می‌تواند از عهده‌ی این موارد بر بیاید؟

آموزش بازی سازی: مقدمه‌ای بر سبک‌های گرافیکی

آشنایی با سبک‌های گرافیکی و تفاوت‌های آن‌ها یکی از نکات مهمی است که هر علاقه‌مند بازی‌سازی باید در رابطه با آن بداند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه شوید.

آموزش بازی سازی: چگونه عناصر تکراری مراحل را جذاب کنیم؟

عناصر تکراری جزیی جدا نشدنی از مراحل بازی ما هستند. اما چگونه می‌توانیم در کنار استفاده مداوم از این عناصر، جذابیت اولیه آن‌ها را هم حفظ کنیم؟ برای فهمیدن پاسخ این سوال با ما همراه شوید.

آموزش بازی سازی: ضرب‌آهنگ و تاثیر آن در طراحی مراحل

آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که یک طراح مرحله بر چه مبنایی مراحل خود را طراحی می‌کند؟ برای فهمیدن پاسخ این پرسش با ما همراه شوید.

آموزش بازی سازی: آشنایی با مبحث ضرب آهنگ در طراحی مراحل بازی‌ها

در این مقاله سعی می‌کنیم شما را با مبحث مهم ضرب‌آهنگ در طراحی مراحل آشنا کرده و نکات مهم موجود در آن را برایتان بیان کنیم. با ما همراه شوید.

آموزش بازی سازی: اصول پیاده سازی یک مرحله

دانستن مراحل پیاده‌سازی یک مرحله یکی از آن نکات کاربردی است که می‌تواند به شما در پیش‌برد بهتر و سریع‌تر فرآیند بازی‌سازی کمک کند. با ما همراه شوید.

آموزش بازی سازی: مقدمه‌ای بر طراحی مرحله

شاید یکی از کاربردی‌ترین دانش‌هایی که هر علاقمند دنیای بازی‌سازی به دنبال آن است،‌ کسب مهارت در زمینه‌ی طراحی مرحله یا همان Level Design است. با ما همراه شوید.

صفحه ۱ از ۳