آموزش بازی سازی به زبان ساده | مجموعه مقالات که باید بخوانید

در این سری از مقالات زومجی، آموزش بازی سازی به صورت کامل و جامعی برای علاقمندان قرار داده شده است.

آموزش بازی سازی: معرفی میان‌افزارهای طراحی صدا

در این مقاله ضمن تعریف واژه‌ی میان‌افزار، شما را با مهم‌ترین میان‌افزارهای موجود در زمینه‌ی طراحی و ویرایش صدا آشنا می‌کنیم. با ما همراه شوید.

آموزش بازی سازی: تاثیر ضمیر ناخودآگاه بر طراحی صدا در بازی‌ها

در این مقاله در ابتدا به بررسی تاثیر بانک صدای ذخیره شده در ناخودآگاه انسان بر طراحی صدای یک بازی می‌پردازیم و پس از آن با بیان چند نکته‌ی تکمیلی، مبحث صدا و موسیقی را به اتمام می‌رسانیم.

آموزش بازی سازی: آشنایی با طراحی صدا

در این مقاله در کنار بیان تعریف شغل طراحی صدا (Sound Designer)، نکاتی را هم برای شروع فعالیت علاقمندان این حوزه بیان می‌کنیم. با ما همراه شوید.

آموزش بازی سازی: مقدمه‌ای بر صدا و موسیقی در بازی‌ها

در این مقاله می‌خواهیم با نگاهی بر انواع صداها در بازی‌های ویدیویی، شما را با شاخص‌های انتخاب چنین عناصری آشنا کنیم. با ما همراه شوید.

آموزش بازی‌سازی: رفع مشکلات عملکردی پردازنده‌ی گرافیکی

در رندرینگ ممکن است گلوگاه فرآیند ما در پردازنده‌ی گرافیکی و مسائل مرتبط با آن باشد که در این مقاله به بررسی تمامی این مسائل پرداخته‌ایم. با ما همراه شوید.

آموزش بازی سازی: ‌آشنایی با رندرینگ و بهینه‌سازی آن

در این قسمت از سری مقالات آموزش بازی‌سازی ضمن آشنایی با روش رندر شدن یک فریم، به توضیح روش‌های بهینه‌سازی این فرآیند می‌پردازیم.

آموزش بازی‌ سازی: آشنایی با آنالیز فنی بازی در موتور یونیتی

ابزارهای Profiler بهترین مکان برای آنالیز فنی بازی هستند و در آن‌ها به راحتی می‌توان میزان زمان و منابع مصرف شده برای بخش‌ها بازی را مشاهده کرد. در این مقاله با آموزش این ابزار در موتور محبوب یونیتی در خدمت شما هستیم.

آموزش بازی سازی: نکات فنی توسعه بازی موبایل

با این که روند توسعه‌ی یک بازی موبایل تفاوت آنچنانی با دیگر پلتفرم‌ها ندارد، اما به دلیل مسائلی از قبیل پراکندگی بالای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، توسعه‌ بازی برای این پلتفرم دارای پیچیدگی‌های فنی بسیار زیادی است.

آموزش بازی سازی: چالش‌های ساخت یک بازی مولتی پلتفرم

شاید در نگاه اول تولید و انتشار یک بازی برای چند پلتفرم مختلف کار چندان مشکلی به نظر نیایید اما در واقعیت به دلیل تفاوت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری انجام این کار با موانع بسیاری روبرو خواهد بود.

آموزش بازی سازی: چالش‌های پیاده‌سازی یک اتمسفر جذاب

پس از بررسی جنبه‌های مختلف بصری یک بازی در مقاله‌های گذشته، در این مقاله می‌خواهیم به بررسی چالش‌های پیاده‌سازی یک اتمسفر جذاب و گیرا بپردازیم.

آموزش بازی سازی: آشنایی با افکت‌های پس‌پردازشی

در این مقاله در کنار تعریف مفهوم افکت‌های پس‌پردازشی (Post Process Effects) می‌خواهیم شما را با تعدادی از مهم‌ترین افکت‌های موجود در این زمینه آشنا کنیم.

آموزش بازی سازی: آشنایی با ویژگی‌های فنی دوربین‌ها در دنیای سه‌بعدی

در این مقاله پس از توضیح انواع لنز‌های دوربین در دنیای گرافیک رایانه‌ای، شما را با مباحث عمق میدان و Clipping آشنا می‌کنیم. با ما همراه شوید.

آموزش بازی سازی: آشنایی با نماهای مختلف دوربین

در این مقاله با انواع نمای دوربین و تاثیر آن‌ها بر ابعاد مختلف یک بازی همانند گیم‌پلی آشنا می‌شویم. با ما همراه شوید.

آموزش بازی سازی: مقدمه‌ای بر انتخاب نمای دوربین

شاید بعد از مشخص‌شدن هویت اصلی بازی، انتخاب نمای دوربین مهم‌ترین مسئله‌ای باشد که سازندگان باید در مورد آن تصمیم‌گیری کنند. برای درک چرایی این مسئله با ما همراه شوید.

آموزش بازی سازی: آشنایی با ابعاد مختلف نورپردازی

در این مقاله به صورت عمیق‌تری مبحث نورپردازی را بررسی کرده و شما را با انواع نور در صحنه و مواردی همچون تاثیر زاویه تابش آشنا می‌کنیم. با ما همراه شوید.

آموزش بازی سازی: مقدمه‌ای بر نورپردازی

در این مقاله در کنار بیان وظایف و مهارت‌های یک نورپرداز، شما را هم با انواع منابع نوری و خصوصیات اولیه آن‌ها آشنا می‌کنیم. با ما همراه شوید.

آموزش بازی سازی: روش‌های انتخاب رنگ مناسب

رنگ‌شناسی و استفاده از رنگ‌ها مبحث پیچیده‌ای است ولی استفاده از چند روش ساده می‌تواند بسیاری از نیاز‌های شما در این زمینه را برطرف کند.

آموزش بازی سازی: مقدمه‌ای بر رنگ‌ شناسی

برای همه‌ ما پیش آمده که در انتخاب رنگ‌هایی هماهنگ دچار مشکل شویم. در این مقاله با بیان مقدمات این مسئله و چالش‌های پیش‌روی آن با زومجی همراه باشید.

آموزش بازی سازی: آشنایی با سبک هنری انتزاعی

سبک هنری انتزاعی اگرچه در ظاهر از همان خطوط و رنگ‌های به کار رفته در سبک‌های دیگر پیروی می‌کند اما در باطن زبان جهان‌شمولی است که مرز‌های جغرافیایی تاثیری در فهم ما از آن نخواهد گذاشت.

آموزش بازی سازی: سبک هنری بازی خود را از چه منابعی الهام بگیریم؟

انتخاب سبک‌ هنری مناسب می‌تواند به هر چه بهتر دیده شدن بازی شما کمک بکند اما معمولا بازی‌سازان تازه‌کار با دایره‌ی محدودی از منابع در این زمینه آشنا هستند. در این مطلب منابع مختلفی برای این منظور معرفی می‌کنیم.

صفحه ۱ از ۴