// سه شنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۵

آمازون رکورد قیمت خرید یک فیلم تکمیل شده را شکست؛ ۱۲۵ میلیون دلار برای Coming 2 America

آمازون با پرداخت مبلغ رکوردشکن ۱۲۵ میلیون دلار، فیلم Coming 2 America را به‌صورت کامل از پارامونت خرید و آن را به‌جای اکران سینمایی در تاریخ ۱۸ دسامبر روی شبکه آنلاین آمازون پرایم می‌گذارد.

فیلم Coming 2 America تقریبا ۳۲ سال بعد از اکران فیلم Coming to America از راه می‌رسد. این فیلم کمدی که ادی مورفی را به‌عنوان ستاره‌ی اصلی دارد، قرار بود چند هفته‌ی دیگر اکران در سینماها را آغاز کند. ولی اکنون اعلام شد که استودیوهای آمازون با پرداخت ۱۲۵ میلیون دلار، این فیلم آماده‌ی پخش را به‌صورت کامل از پارامونت خریداری کردند. در نتیجه دیگر فیلم در سینماها اکران نمی‌شود و فقط در تاریخ ۱۸ دسامبر (۲۸ آذر) روی شبکه آنلاین/استریم‌محور آمازون پرایم قرار می‌گیرد. رسانه‌ی معتبر ددلاین گزارش داد که مطابق یکی از بندهای قرارداد امضاشده، شخص ادی مورفی هم باید به‌زودی موافقت کامل و هیجان‌زدگی خود از رفتن فیلم به شبکه آنلاین آمازون پرایم را اعلام کند.

تا امروز هیچ فیلم کامل‌شده‌ای با این قیمت زیاد خریداری نشده بود و آمازون با پرداخت ۱۲۵ میلیون دلار، عملا رکوردشکنی کرده است. فراموش نکنید که آمازون پرایم حالا دنباله‌ی فیلم Borat و فیلم Without Remorse را هم در اختیار دارد. تازه فیلم One Night in Miami رجینا کینگ نیز اکنون متعلق به آمازون شده است تا شانس آمازون پرایم برای کسب اسکار را افزایش بدهد.

شبکه آنلاین آمازون پرایم ویدیو با لوگو در حال لبخند زدن

پارامونت که ظاهرا وضعیت مالی ایده‌آلی ندارد، به‌تازگی دو فیلم Trial of the Chicago 7 و Lovebirds را هم به نتفلیکس فروخته بود. زیرا این‌روزها مردم زیادی در خانه هستند و شبکه‌های آنلاین هیچ مشکلی با پرداخت مبالغ عظیم برای پخش محتواهای بیشتر ندارند. حتی همین چند روز قبل شایعه‌ای کم‌رنگ منتشر شده بود که می‌گفت اپل آماده‌ی خرید کامل فیلم No Time to Die با قیمت ۴۰۰ میلیون دلار برای پخش اختصاصی آن در شبکه آنلاین/استریم‌محور اپل تی‌وی پلاس است. همان‌گونه که زومجی در مقاله‌ی «نگاهی به تاثیرات بلندمدت و جبران ناپذیر ویروس کرونا در صنعت/هنر سینما» گفته بود، هرچه‌قدر فیلم‌ها دیرتر اکران بشوند، بدهی‌های استودیوها بیشتر می‌شوند. در نتیجه فیلم‌های بیشتری به فروش می‌رسند و به شبکه‌های آنلاین می‌روند. پس سالن‌های سینما فیلم‌های کمتری برای پخش دارند و درنهایت، احتمال تعطیلی و ورشکستی سینماها افزایش می‌یابد.

فیلم Coming to America، محصول سال ۱۹۸۸ میلادی که توسط جان لندیس کارگردانی شده بود، ادی مورفی را در نقش یک شاهزاده‌ی آفریقایی نشان می‌داد که برای فرار از ازدواج اجباری به نیویورک سفر کرد. آن فیلم به فروشی بالاتر از ۳۰۰ میلیون دلار رسید و همچنان یک موفقیت مالی بسیار بزرگ به حساب می‌آید.

در فیلم Coming 2 America، محصول سال ۲۰۲۰ میلادی هم مجددا شاهزاده آکیم با بازی ادی مورفی را می‌بینیم که البته این‌بار در آستانه‌ی رسیدن به پادشاهی قرار دارد. حالا حدس بزنید در این وضعیت چه اتفاقی رخ می‌دهد! پادشاه جدید می‌فهمد که بدون اینکه خبر داشته باشد، سال‌ها پسر او مشغول زندگی در آمریکا بوده است.


منبع Variety
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده