عضو تحریریه
محمدحسین جعفریان

محمدحسین جعفریان

،
درباره من:
  • نظر

   @Iron king
   سلام
   بله نقد Creed II هم به قلم رضا حاج‌محمدی، در روزهای آتی تقدیم‌تون می‌شه.
   موفق و پاینده باشید

  • نظر

   @ἐποχή εποχές
   سلام دوست عزیز
   سپاس از کامنت‌تون
   من در جایگاهی نیستم که «فلسفه» رو تعریف کنم. منظورم هم هرگز این نبوده که هر چیز دهان پرکن و عجیب‌وغریب و مثلا پیچیده، فلسفی محسوب می‌شه. فیلم‌هایی مثل «کشتن گوزن مقدس»، از این نظر فلسفه‌مند هستن که دیدگاه‌هایی فلسفی رو برمی‌دارند، اون‌ها رو با نگاه و نظر فیلم‌ساز ترکیب می‌کنن و در آخر، تمام هویت‌شون رو بر پایه‌ی بیان این دیدگاه‌ها و نظرات می‌سازن. ثانیه به ثانیه‌ی این‌جور فیلم‌ها، قبل از هر چیز، به دنبال بیان کردن استعاری همین دیدگاه‌ها و نظراته. مثلا یک فیلم، می‌تونه بازتاب‌دهنده‌ی بخش‌هایی از یه مکتب فلسفی باشه و سعی کنه با داستان خاص و روایت عجیبش، دیدگاه‌های به خصوص اون مکتب فلسفی رو به مخاطب بیاموزه یا انتقال بده. فیلم‌هایی که دچار فلسفه‌مندی مطلق می‌شن هم آثاری هستن که اولین و آخرین هدف‌شون، انجام همین کاره و تمام عناصر سینمایی دیگه (مثل سرگرم کردن مخاطب)، براشون در اولویت‌های بعدی قرار می‌گیره یا اصلا تو اولویت‌هاشون جا نمی‌گیره. می‌تونین با بخش‌هایی از این دیدگاه‌ها و نگاه‌هایی که تو فیلم «کشتن گوزن مقدس» به مخاطب انتقال داده می‌شن، در نقد زومجی از این فیلم به قلم رضا حاج‌محمدی، آشنا بشین:
   https://www.zoomg.ir/2018/1/31/271269/the-killing-of-a-sacred-deer-review/
   قطعا هم حق با شما است. به کار بردن کلمه‌ی «فلسفه» در متن، به نوشته‌ی من شان ویژه‌ای نمی‌بخشه. البته استفاده‌ام از این کلمه هم چنین هدفی رو دنبال نمی‌کرد و صرفا می‌خواستم همین توضیح رو درباره‌ی این دو فیلم و وجه تمایزشون بدم. اگر این استفاده اشکال داشت، قطعا اشکال از بنده بوده که مطلب بد منتقل شده.
   موفق باشید و پاینده

  • پست
  • نظر

   @HosseinJR
   با این که خیلی دوست دارم زودتر ببینمش و امیدوارم برخلاف چیزی که نمرات می‌گن خوب باشه، هنوز فرصت نکردم تماشاش کنم. ترافیک زیاد انتشار کیفیت خوب فیلم‌ها این مشکل رو هم داره:)

  • نظر

   @HosseinJR
   درود حسین جان
   ما برای این که انسجام بررسی‌ها و نگاه منتقد به بالا و پایین‌های یک اثر تلویزیونی حفظ بشه، همیشه منتقد یک سریال رو ثابت نگه داشتیم. به همین خاطر هم فقط خود رضای عزیز بررسی مابقی اپیزودهای سریال تا به امروز رو انجام می‌ده. همون بار قبلی هم تایید کردم که نقد سریال توسط ایشون در دست اقدامه. اما خب فیلم‌ها و سریال‌هایی که همزمان دارن بررسی می‌شن، تعدادشون بالا است و ما هم در عین این که با افتخار مطالب‌شون رو تقدیم‌تون می‌کنیم، سرعت‌مون رو هم نمی‌تونیم از یه حدی فراتر ببریم. وگرنه مطمئن باشین وقتی رضای عزیز گفت بررسی سریال نام‌برده تقدیم‌تون می‌شه، حتما در آینده‌ی نه‌چندان دور این اتفاق می‌افته.
   ممنون از نظرت و این که زومجی رو دنبال می‌کنی
   موفق و پاینده باشی

  • پست
  • نظر

   منتظریم جی جی آبرامز دوست‌داشتنی

  • نظر

   @AB_Hanna
   درود
   اگر این‌طور که شما اشاره می‌کنین بود، صفحه‌ی رسمی مجله در توئیتر، کاور قرارگرفته رو با این متن منتشر نمی‌کرد:
   There’s never been a TV show on the cover of Empire – but then, there’s never been a TV show like #GameOfThrones. Here’s the exclusive subscriber for the April issue, illustrated by @danmumforddraws. READ MORE: https://www.empireonline.com/movies/news/empire-game-thrones-celebration-issue-revealed/
   موفق و پاینده باشید

  • نظر

   ممنون از مسیح عزیز بابت نگارش خبر
   مجله‌ی Empire، تو ماه July سال 1989 میلادی اولین شماره‌اش رو منتشر کرد. این تصاویر، متعلق به جلد 360امین شماره‌ی مجله هستن. با چنین تاریخچه‌ی عظیمی، اولین باره که تصویر یک سریال روی جلد مجله قرار گرفته. خود این به نظرم خیلی چیزهارو نشون می‌ده:)
   مردیم از انتظار فصل هشت...

  • نظر

   @Carillon
   سلام و سپاس از کامنت‌تون
   بازی به صورت رسمی و توسط ناشر، از یک هفته قبل از انتشار، برای بررسی در اختیار ما قرار داده شده بود.
   موفق و پاینده باشید

صفحه ۱ از ۲۱۵