// سه شنبه, ۱۳ خرداد ۹۹ ساعت ۱۰:۰۰

در بازنویسی فیلمنامه فیلم Killers of the Flower Moon نقش لئوناردو دی کاپریو تغییر کرده که باعث تاثیر گذاشتن روی قرارداد با پارامونت شده است.

فیلم Killers of the Flower Moon (قاتلان فلاور مون) قرار است اثر بعدی مارتین اسکورسیزی باشد که گفته می‌شود در این فیلم قرار است شاهد نقش آفرینی لئوناردو دی کاپریو و رابرت دنیرو باشیم، اما فروردین امسال اعلام شد که بودجه این فیلم که ۱۸۰ میلیون برآورد شده بود، تا بیش از ۲۰۰ میلیون دلار افزایش پیدا کرده که این مقدار بسیار بیشتر از بودجه اعلام شده به شرکت پارامونت پیکچرز بوده است و حال اخیرا خبری منتشر شده مبنی بر اینکه اپل قرار است بخشی از بودجه ساخت این فیلم را تأمین کند. همچنین گفته شده که بخشی از فیلمنامه فیلم Killers of the Flower Moon در اوایل سال جاری میلادی توسط شخص اسکورسیزی بازنویسی شده است. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، اطلاعات جدیدی از تغییرات فیلمنامه فیلم جدید مارتین اسکورسیزی منتشر شده است. 

Once Upon a Time in Hollywood

هالیوودریپورتر در مقاله جدید خود بخش‌هایی جدیدی از تغییرات مهم فیلمنامه فیلم Killers of the Flower Moon را فاش کرده است که مهم‌ترین آن شاید تغییر نقش دی‌کاپریو در این فیلم باشد. این فیلم براساس کتابی به‌همین نام اثر دیوید گرن، ساخته می‌شود که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد و در سال ۲۰۱۶ حق ساخت فیلم Killers of the Flower Moon با پرداخت هزینه ۵ میلیون دلار توسط Imperative Entertainment خریداری شده بود و زمانی‌که در سال ۲۰۱۸ اسکورسیزی و دی‌کاپریو رسما به پروژه اضافه شدند، بسیاری انتظار هزینه بالا برای ساخت این فیلم را داشتند. در هر حال پارامونت حدود ۱۸۰ میلیون دلار را برای ساخت این فیلم که شامل پرداخت مالیات ایالت نیو مکزیکو می‌شد، را برای این فیلم در نظر گرفته بود، اما همچنین امیدوار بود که اسکورسیزی این فیلم را با بودجه‌ای در حدود ۱۵۰ میلیون دلار تولید کند. بااین‌حال بودجه فیلم چیزی فراتر از پیش‌بینی‌های اولیه شد.

همچنین این گزارش نشان می‌دهد که تغییر نقش دی‌کاپریو توسط اسکورسیزی باعث شد تا روی قرارداد آن‌ها با پارامونت تاثیر منفی بگذارد. در ابتدا دی‌کاپریو قرار بود نقش یک مامور FBI را بازی کند که قرار است در مورد قتل‌هایی که اکنون با نام Osage Nation Murders شناخته می‌شود و در دهه ۲۰ میلادی در اوکلاهما رخ داد، تحقیق کند و درواقع نقش او در فیلم مثبت بود، اما بنا به این گزارش، دی‌کاپریو اکنون قرار است نقش یک شخصیت منفی یا ضد قهرمان را بازی کند که برادرزاده شخصیت شرور دنیرو است. این تغییرات ظاهرا باعث دلسردی پارامونت شده، چرا که استودیو نگران این است که فیلم Killers of the Flower Moon به فیلمی با مقیاس کوچک‌تر تبدیل شود و تمرکز آن روی بررسی ویژگی‌های شخصیت باشد، اما فیلم همچنان قرار است با همان بودجه بزرگ ساخته شود و پارامونت ظاهرا اعتقاد دارد که لحن جدید فیلم باعث می‌شود تا جبران هزینه فیلم در گیشه بسیار سخت شود.

مارتین اسکورسیزی

باتوجه‌به اینکه اکنون اپل در پروژه حضور دارد و حتی بودجه فیلم بزرگ‌تر خواهد بود، به‌نظر می‌رسد که این تغییرات دست نخورده باقی بماند و دی‌کاپریو نقش برادرزاده شخصیت شرور اصلی فیلم یعنی دنیرو را بازی کند و اپل قرار نیست دخالتی در کار اسکورسیزی داشته باشد. همچنین این نکته قابل ذکر است که حتی اگر اپل و پارامونت به توافق نهایی برسند، فیلم Killers of the Flower Moon هنوز قرار است در سینماها اکران شود و ظاهرا اپل اکنون قرار است تمامی هزینه تولید فیلم را بپردازد و پارامونت نیز هزینه بازاریابی را پرداخت خواهد کرد. بااین‌حال، هنوز زمان اکران یا شروع تولید این فیلم مشخص نیست. 

منبع Collider

کاراکتر باقی مانده