// دوشنبه, ۴ فروردین ۹۹ ساعت ۲۲:۳۱

آهنگساز The Batman به‌تازگی در مورد حال و هوای متفاوت موسیقی‌های این فیلم صحبت کرده است.

چند ماه قبل خبری منتشر شد مبنی بر همکاری دوباره‌ی مت ریوز با مایکل جاکینو؛‌ آهنگسازی که پیش از این تولید موسیقی فیلم‌های سیاره میمون‌ها (Planet of the Apes) را برعهده داشته و اکنون در حال کار روی جدیدترین فیلم بتمن (The Batman) است. جاکینو در تازه‌ترین صحبت‌های خود از آزادی عمل بالایی گفته که در هنگام کار روی این فیلم به او داده شده است.

درحالی‌که ویروس کرونا بلای جان هالیوود شده و فیلمبرداری آثار مختلف از جمله فیلم بتمن را متوقف کرده است، جاکینو این روزها به کار روی موسیقی‌های این محصول شرکت برادران وارنر ادامه می‌دهد. او که سابقه‌ی آهنگسازی آثاری مثل لاست (Lost) و فیلم‌های جدید مرد عنکبوتی (Spider-Man) را هم در کارنامه دارد، در گفتگوی اخیر خود به حال و هوای متفاوت فیلم بتمن اشاره کرده است:

به من آزادی عمل بالایی داده شده تا هرکاری می‌خواهم در مورد موسیقی‌های بتمن انجام دهم. مت ریوز هم با من هم‌عقیده است که این نسخه از بتمن کاملاً متعلق به ما است و باید دیدگاه خاص خود را در آن اعمال کنیم و به‌سراغ چیزهایی برویم که دوست داریم.

یکی از موضوعاتی که از قدیم در مورد کمیک‌ها و رمان‌های گرافیکی بتمن مورد توجه من واقع شده، تنوع بالای آن‌ها و زاویه‌ی دید و طرز نگاه نویسندگان و طراحان این آثار به شخصیت بتمن و ماجراهای او بوده که باعث شکل‌گیری داستان‌های متنوع و متفاوتی شده است و هرکدام بتمن شخصی خود را خلق کرده‌اند.

مایکل جاکینو

مایکل جاکینو که تا امروز جوایز متعددی را کسب کرده است (از جمله اسکار بهترین موسیقی برای انیمیشن Up محصول پیکسار)، در ادامه می‌گوید:

برای مثال وقتی رمان گرافیکی‌ای از بتمن را می‌خوانم که ماجراهای آن در قرن نوزدهم میلادی می‌گذرد، واقعاً لذت می‌برم و به نظرم چنین چیزی فوق‌العاده است. در مجموع از آن دسته افرادی نیستم که بگویم بتمن فقط و فقط باید با یک شکل و شمایل خاص نمایش داده شود، بلکه فکر می‌کنم هر هنرمند حق دارد او را براساس دیدگاه خود شکل دهد و این قضیه که در طول این سال‌ها با بتمن‌های متفاوتی روبرو شده‌ایم را بسیار دوست دارم.

جاکینو درحالی تولید موسیقی‌های فیلم جدید بتمن را برعهده دارد که پیش از او هم آهنگسازان بزرگی روی موسیقی‌های آثار مرتبط با این شخصیت کار کرده‌اند. از دنی الفمن که تعدادی از به‌یادماندنی‌ترین موسیقی‌های بتمن را برای فیلم‌های تیم برتون و همچنین مجموعه انیمیشن بتمن (Batman: The Animated Series) تولید کرد تا الیوت گلدن‌تال که در بتمن برای همیشه (Batman Forever) آهنگ‌های زیبایی را از او شاهد بودیم و البته هانس زیمر که با سه‌گانه شوالیه تاریکی (The Dark Knight) اثر کریستوفر نولان، بخشی از معروف‌ترین موسیقی‌های آثار کمیکی را تهیه کرد.

فیلمبرداری فیلم بتمن اوایل زمستان آغاز شد و بعد از فروکش کردن تب کووید 19، مراحل تولید آن ادامه پیدا خواهد کرد؛ فیلمی که قرار است با حضور رابرت پتینسون و زوئی کراویتز حال و هوای متفاوتی به ماجراهای این شخصیت محبوب دی سی کامیکس بدهد و مدتی قبل هم از بت‌موبیل متفاوت آن رونمایی شد.

منبع IGN

کاراکتر باقی مانده