// دوشنبه, ۲۳ دی ۹۸ ساعت ۱۶:۳۱

سرانجام جوایز گزینش منتقدان فیلم و تلویزیون سال 2020 در بامداد امروز برگزار شد و برندگان آن نیز مشخص و معرفی شده‌اند.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، برندگان جوایز گزینش منتقدان فیلم و تلویزیون 2020 رسما تایید و معرفی شده‌اند. در مراسم امسال، فیلم Once Upon A Time in Hollywood (روزی روزگاری در هالیوود) که برنده اصلی این مراسم بود، موفق شد جایزه بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه اورجینال، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای برد پیت و بهترین طراحی صحنه را دریافت کند و لورا درن نیز جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای بازی در فیلم Marriage Story (داستان ازدواج) را دریافت کرد. همچنین واکین فینیکس برای فیلم Joker و رنی زلوگر برای فیلم Judy به‌ترتیب جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد و زن را به‌دست آوردند. بونگ جون هو برای فیلم Parasite (انگل) و سم مندس برای فیلم 1917 نیز مشترکا جایزه بهترین کارگردانی مراسم امسال را دریافت کردند.

فیلم The Irishman (مرد ایرلندی)، جدیدترین فیلم مارتین اسکورسیزی که با ۱۴ نامزدی پیشتاز مراسم امسال بود، تنها توانست جایزه بهترین عملکرد بازیگران را دریافت کند. در بخش انیمیشن نیز برخلاف گلدن گلوب، انیمیشن Toy Story 4 (داستان اسباب بازی ۴) جایزه بهترین انیمیشن سینمایی را دریافت کرد و سریال BoJack Horseman نیز در بخش سریال، توانست برنده جایزه بهترین سریال انیمیشنی شود. در بخش تلویزیون نیز سریال Succession جایزه بهترین سریال درام و سریال Fleabag جایزه بهترین سریال کمدی را دریافت کردند. همچنین در طول مراسم، ادی مورفی جایزه یک عمر فعالیت را از این مراسم دریافت کرد. شما در ادامه می‌توانید فهرست کامل برندگان ۲۵امین دوره جوایز گزینش منتقدان فیلم و تلویزیون را مشاهده کنید:

فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بخش فیلم

بهترین فیلم:

  • فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

  • واکین فینیکس برای فیلم Joker

بهترین بازیگر نقش اول زن:

  • رنی زلوگر برای فیلم Judy

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

  • برد پیت برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

  • لورا درن برای فیلم Marriage Story

بهترین بازیگر زن/مرد نوجوان:

  • رومان گریفین دیویس برای فیلم Jojo Rabbit

بهترین عملکرد بازیگران:

  • فیلم The Irishman

فیلم Joker

بهترین کارگردان (به‌صورت مشترک):

  • بونگ جون هو برای فیلم Parasite
  • سم مندس برای فیلم 1917

بهترین فیلمنامه اورجینال:

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

  • گرتا گرویگ برای فیلم Little Women 

بهترین فیلمبرداری:

  • راجر دیکینز برای فیلم 1917

بهترین طراحی صحنه:

  • فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین تدوین:

  • فیلم 1917

بهترین طراحی لباس:

  • فیلم Dolemite Is My Name

بهترین آرایش مو و چهره‌پردازی:

  • فیلم Bombshell

بهترین جلوه‌های ویژه:

  • فیلم Avengers: Endgame

 Avengers: Endgame

بهترین انیمیشن سینمایی:

  • انیمیشن Toy Story 4

بهترین فیلم اکشن:

  • فیلم Avengers: Endgame

بهترین فیلم کمدی:

  • فیلم Dolemite Is My Name

بهترین فیلم علمی تخیلی یا ترسناک:

  • فیلم Us

Toy Story 4

بهترین فیلم خارجی زبان:

  • فیلم Parasite

بهترین ترانه (به‌صورت مشترک):

  • آهنگ Glasgow (No Place Like Home) از فیلم Wild Rose
  • آهنگ I’m Gonna Love Me Again از فیلم Rocketman

بهترین موسیقی متن:

  • هیلدور گودنادوتیر برای فیلم جوکر

Succession

بخش تلویزیون

بهترین سریال درام:

  • سریال Succession

بهترین بازیگر مرد در یک سریال درام:

  • جرمی استرانگ برای سریال Succession

بهترین بازیگر زن در یک سریال درام:

بهترین بازیگر مکمل مرد در یک سریال درام:

بهترین بازیگر مکمل زن در یک سریال درام:

  • جین اسمارت برای سریال واچمن

سریال Watchmen

بهترین سریال کمدی:

  • سریال Fleabag

بهترین بازیگر مرد در یک سریال کمدی:

بهترین بازیگر زن در یک سریال کمدی:

  • فیبی والر-بریج برای سریال Fleabag

بهترین بازیگر مکمل مرد در یک سریال کمدی:

  • اندرو اسکات برای سریال فلیبگ

بهترین بازیگر زن در یک سریال کمدی:

سریال Fleabag

بهترین سریال محدود:

  • سریال When They See Us

بهترین فیلم ساخته شده برای تلویزیون:

بهترین بازیگر مرد در یک سریال محدود یا فیلم ساخته شده برای تلویزیون:

  • جارل جروم برای سریال When They See Us

بهترین بازیگر زن در یک سریال محدود یا فیلم ساخته شده برای تلویزیون:

  • میشل ویلیامز برای سریال Fosse/Verdon

فیلم El Camino: A Breaking Bad Movie

بهترین بازیگر مکمل مرد در یک سریال محدود یا فیلم ساخته شده برای تلویزیون:

  • استلان اسکارسگارد برای سریال Chernobyl

بهترین بازیگر مکمل زن در یک سریال محدود یا فیلم ساخته شده برای تلویزیون:

  • تونی کولت برای سریال Unbelievable

بهترین سریال انیمیشنی:

منبع EW
کاراکتر باقی مانده