// پنجشنبه, ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱

Final Fantasy 16 اولین نسخه اصلی در مجموعه با درجه سنی بزرگسال است

نائوکی یوشیدا، تهیه کننده Final Fantasy 16، در مصاحبه خود با گیم اسپات اعلام کرده که به خاطر داستان این نسخه، شاهد درجه سنی بزرگسال هستیم.

به‌تازگی مصاحبه‌های جدیدی از نائوکی یوشیدا، تهیه کننده Final Fantasy 16، منتشر شده و در جریان هرکدام از این مصاحبه‌ها شاهد انتشار اخبار مختلفی حول بازی و مراحل توسعه آن هستیم. یکی از موارد جالب که در جریان تریلر Dominance هم نمایش داده شد، این بود که فاینال فانتزی 16 یک بازی بزرگسالانه خواهد بود. به‌عبارتی این نسخه اولین نسخه اصلی از سری فاینال فانتزی است که با درجه سنی بزرگسال عرضه می‌شود.

حال نائوکی یوشیدا در جریان مصاحبه اخیر خود با گیم‌اسپات در ارتباط با این موضوع و علت آن صحبت کرده است. تیم سازنده برای اینکه بتواند داستان بازی را همان‌طور که می‌خواهد روایت کند، درجه سنی بزرگسال را انتخاب است و دراینجا شاهد درجه سنی نوجوان یا همه کاربران نیستیم. یوشیدا دراین‌باره می‌گوید

«وقتی سعی می‌کنید داستانی را با موضوعات دشوار بزرگسالان روایت کنید، درجه سنی‌ها مانعی سر راه شما هستند. ازاین‌رو تصمیم می‌گیرید تغییراتی را اعمال کنید تا بتوانید محتویاتی در راستای درجه سنی‌ای که مد نظر دارید، ارائه دهید. می‌خواهید چیزی را نشان دهید، اما به‌خاطر این درجه سنی‌های مشخص که باید پیرو آن باشید، نیاز دارید تا دوربین را به سمت دیگری هدایت کنید. این کار باعث می‌شود تا تجربه ارائه شده، ارزشمند نباشد.

ازاین‌رو برای اینکه بتوانیم داستان خود را به همان شکل که مدنظرمان است ارائه دهیم، به‌سراغ درجه سنی بزرگسال در اکثر مناطقی که بازی عرضه می‌شود، رفتیم. اشاره کنم که این گفته بدین معنا نیست که می‌خواستیم در بازی خشونت بیشتر یا موارد دیگری را نشان دهیم. بلکه، احساس کردیم این کار نیاز است تا بتوانیم موضوعات بزرگسالانه‌‌ای را که بازی به آن پرداخته است، بهتر نشان دهیم.»

بااینکه گفته شد فاینال فانتزی 16 اولین نسخه‌ای است که درجه سنی بزرگسال را دریافت می‌‌کند، اما در طول تاریخ این مجموعه نسخه‌های فرعی‌ای نظیر Final Fantasy Type-0 و Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin هم وجود دارند که درجه سنی بزرگسال را دریافت کرده بودند.

نظر شما کاربران زومجی دراین‌باره چیست؟


منبع Gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده