// جمعه, ۱۰ آبان ۹۸ ساعت ۱۷:۵۹

با وجود به پایان رسیدن داستان مورتال کامبت در یازدهمین نسخه‌ی آن، کار استودیو ندررلم با این مجموعه تمام نشده است.

بازی مورتال کامبت 11 (Mortal Kombat 11) در کنار کیفیت مناسب خود و محبوبیت بالایی که کسب کرد، از نظر داستانی هم نسخه‌ی مهمی محسوب می‌شود و ماجراهای این مجموعه را به‌سمتی برد که می‌توان آن را پایان کار مورتال کامبت دانست. بااین‌حال اد بون، خالق مورتال کامبت در جدیدترین اخبار بازی از سورپرایز بزرگی در آینده‌ی نزدیک خبر داده است.

بون که به‌تازگی در نمایشگاه بازی برزیل حضور داشته، به گفتگو در مورد مورتال کامبت و آینده‌ی این مجموعه پرداخته است. او مورتال کامبت 11 را نقطه‌ی پایانی داستان این سری می‌داند؛ موضوعی که توضیح بیشتری در مورد آن نداده است، ولی با توجه به نحوه‌ی پایان‌بندی بازی می‌توان حدس زد که داستان مورتال کامبت در این نقطه به انتهای خود می‌رسد و حداقل به‌این زودی‌ها نباید منتظر ادامه پیدا کردن آن باشیم.

ولی از طرف دیگر می‌توانیم منتظر شنیدن اخبار غافل‌گیرکننده و جالبی در ارتباط با مورتال کامبت در سال آینده باشیم:

در مورد داستان مورتال کامبت باید بگویم که ماجراهای نسخه‌ی یازدهم، پایان‌بخش داستان این مجموعه بودند. ولی درعین‌حال کار ما با مورتال کامبت تمام نشده است و در کنار شخصیت‌های جدیدی که برای بازی عرضه خواهند شد، سال آینده یک سورپرایز بزرگ هم برای هواداران مورتال کامبت داریم.

این بازی‌ساز کهنه‌کار توضیح بیشتری در این زمینه نداده است و مشخص نیست که باید انتظار چه‌چیزی را داشته باشیم. ممکن است شخصیت‌های فرعی جالبی به بازی اضافه شوند یا شاید هم بسته‌ای الحاقی برای آن در نظر گرفته شده است. ولی بزرگ‌ترین غافل‌گیری می‌تواند اعلام خبر ساخت نسخه‌ای جانبی از مورتال کامبت به‌سبک راهبان شائولین (Shaolin Monks) باشد؛ بازی‌ای که ۱۴ سال قبل منتشر شد و برخلاف نسخه‌های اصلی این مجموعه، نه به‌سبک مبارزه‌ای بلکه در قالب یک اثر اکشن ماجرایی به‌دست علاقمندان رسید. سال‌ها از آن زمان می‌گذرد و طرفداران مورتال کامبت همچنان در انتظار تجربه‌ی بازی‌ای مشابه با راهبان شائولین به‌سر می‌برند و امیدوار هستند یک‌روز خبر ساخت چنین اثری را از طرف استودیو ندررلم (NetherRealm Studios) و شرکت برادران وارنر بشنوند.

از طرف دیگر، این روزها فیلمبرداری فیلم سینمایی مورتال کامبت همچنان ادامه دارد و این فیلم در تاریخ ۵ مارس ۲۰۲۱ (۱۵ اسفند ۱۳۹۹) با درجه سنی بزرگسال اکران خواهد شد.

منبع Gaming Bolt

کاراکتر باقی مانده