// پنجشنبه, ۱۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۹

نگاهی به بسته Beyond the Dawn بازی Tales of Arise؛ محتوایی ارزشمند

Beyond the Dawn محتوایی است که اگر تیم سازنده وقت بیشتری روی آن می‌گذاشت، به تجربه‌ای خارق‌العاده تبدیل می‌شد. با نگاهی به این DLC همراه زومجی باشید.

Tales of Arise یکی از بازی‌های موفق سال ۲۰۲۱ بود که توانست تجربه بسیار خوبی را دراختیار علاقه‌مندان به بازی‌های نقش‌آفرینی، مخصوصا هوادارهای سری Tales قرار دهد. درحالی که به نظر می‌رسید ماجراجویی آلفن و دوستان‌اش در انتهای داستان به پایان رسیده، شرکت باندای نامکو بسته الحاقی جدید این بازی را با نام Beyond the Dawn معرفی کرد. حال بسته الحاقی Beyond the Dawn عرضه شده و باید بگویم که مشکلاتی دارد، اما همچنان درون مایه سرگرم کننده Tales of Arise را می‌توان در آن مشاهده کرد.

مبارزه با دشمنای دانجن‌ها در Beyond the Dawn بازی Tales of Arise

داستان بسته الحاقی داستانی Tales of Arise یک سال پس از وقایع بازی اصلی آغاز می‌شود. حال مردم دو سرزمین دنا و رنا با صلح و آرامش درکنار یکدیگر زندگی می‌کنند و یک جهان واحد تشکیل شده است. البته که با قرار گرفتن مردمان این دو سرزمین درکنار یکدیگر، به خاطر وجود شرایط زندگی متفاوت، آنطور که باید و شاید با یکدیگر عادت نکرده و چالش‌های جدیدی به‌وجود آمده است. دراین‌میان دختری مرموز که از محل زندی خود ترد شده است. شخصی که هم از اهالی دنا و هم رنا به حساب می‌آید و دارای قدرتی ویژه است.

تیم سازنده آنطور که باید و شاید از ایده داستانی خود برای بسته الحاقی Beyond the Dawn استفاده نکرده است

در ادامه آلفن و شیون نازمیل، دختر مرموز را پیدا کرده و با او راهی ملاقات با سایر اعظای تیم می‌شوند. بسته الحاقی Beyond the Dawn شروعی بدی ندارد، اما با گذر زمان و پیشروی در خط داستانی، روایت داستانی آن پختگی لازم را به‌نمایش نگذاشته و آنطور که باید و شاید مخاطب را سرگرم نمی‌کند. تیم سازنده با استفاده از همان فرمول تقریبا آشنا در نسخه اصلی، قصد داشته تا تجربه مخاطبان بازی اصلی را گسترش دهد، اما به خوبی آن را پیاده‌سازی نکرده است.

میان‌پرده‌های Beyond the Dawn بازی Tales of Arise

نبردهای بازی همچنان جذابیت و عمیق بودن خود را حفظ کرده‌اند

وقتی یک سازنده بسته‌الحاقی داستانی یا محتوایی را ارائه می‌دهد تا تجربه بازیکن گسترش پیدا کند، باید از نظر گیم‌پلی پیشرفت‌هایی داشته باشد. برای مثال در یک بازی نقش‌آفرینی، این پیشرفت می‌توان به اضافه شدن محیط‌های جدید، دشمنان کاملا جدید یا مهارت‌های تازه ختم شود تا مخاطب بتواند خود را حسابی سرگرم کند. از این نظر، Beyond the Dawn تجربه قابل قبولی است. شخصیت اصلی و اعضای تیم شما همان اشخاصی هستند که نسخه پیشین را شکل می‌دادند و ساختار کلی گیم‌پلی هم همانند قبل است.

با ورود به محیط مبارزه، خبری از المان‌های نوبتی نیست و یک تجرب کاملا مدرن را کسب کرده که دراین‌میان قهرمان داستان می‌تواند مهارت‌های مختلفی را در راستای آسیب‌رسانی بیشتر به دشمنان وارد کند. همچنین نوع ضربه‌زدن آلفن هم به‌گونه‌ای است که بتوان آن‌ها را با بعضی از مهارت‌ها ترکیب کرده و یک کومبو گسترده‌تر را به‌وجود آورید. البته که در طول مبارزات، قادر به سوییچ میان کاراکترهای داخل تیم هم هستید تا به‌صورت دستی از مهارت‌های آن‌ها استفاده کرده یا از بخش استراتژی، خودتان تعیین کنید که هوش مصنوعی به چه شکل هدایت آن‌ها را برعهده بگیرد.

مبارزه در محیط برفی Beyond the Dawn بازی Tales of Arise

طراحی مأموریت‌های فرعی بازی، قابل قبول بوده و پاداش ارزشمندی را دراختیار مخاطبان قرار می‌دهد

دراین‌بخش بازی عملکرد خوبی را از خود نشان می‌دهد و همچنان وجود استراتژی‌های مختلف یا اینکه به شکل از مهارت‌ها و ویژگی‌های خود استفاده کنید، می‌تواند سرنوشت ساز باشد. بااین‌حال در درخت مهارت‌های بازی شاهد اضافه شدن مهارت‌های جدید برای بازیکنان هستیم تا بتوانند بهتر از قبل گیم‌پلی خود را شخصی‌سازی کنند. همچنین سلاح و لباس‌های جنگی جدید از دیگر محتویاتی است که Beyond the Dawn دراختیار شما قرار می‌دهد. یکی از مشکلاتی که Beyond the Dawn دارد، عدم ارائه محتوای کافی در راستای مدت زمان داستان بازی نیست. به‌عبارتی تیم سازنده با ارائه مأموریت‌هایی که جذابیت خاصی ندارند، سعی کرده تا مدت زمان داستان و گیم‌پلی بازی را گسترش دهد. این کار باعث شده تا روایت داستان در اواسط بازی دچار مشکل شود و حتی مأموریت‌های جذابی هم ارائه نمی‌شوند تا کاربر بتواند به خوبی سرگرم شود.

جدا از مأموریت‌های اصلی، مأموریت‌های فرعی مختلفی برای کاربران درنظر گرفته شده است. طراحی مأموریت‌های فرعی بازی، قابل قبول بوده و پاداش ارزشمندی را دراختیار مخاطبان قرار می‌دهد. بعضی از این مأموریت‌ها، مختص به شخصیت‌های داستانی بازی است و داستان آن‌ها را گسترش می‌دهد. ازطرفی با پیشروی در خط داستانی و رسیدن به محیط‌های مختلف، شاهد دیالوگ‌ها و میان‌پرده‌های مخصوص کمیک محوری هستیم که صحبت کاراکترها با یکدیگر را نشان می‌دهد. همچنین این مورد در زمان کمپ زدن و استراحت کردن هم رخ می‌دهد. وجود این دسته از میان‌پرده‌ها به‌خوبی داستان و روابط دوستانه کاراکترها با یکدیگر را نشان می‌دهد.

میان‌پرده کمیک محور Beyond the Dawn بازی Tales of Arise

از نظر بصری، Beyond the Dawn همان تجربه‌ای را ارائه می‌دهد که Tales of Arise دراختیار مخاطبان قرار داد. بعد از گذشت دو سال، همچنان گرافیک بازی زیبایی خود را دارد و محیط‌های بازی چشم‌نواز هستند. جدا از میان‌پرده‌های کمیک محور بازی، شاهد میان‌پرده‌های سینمایی هم هستیم تا مخاطب بهتر از قبل داستان را متوجه شده و طراحی‌ خوبی هم دارند. از نظر طراحی و جدا از موارد ذکر شده، Beyond the Dawn دارای دشمنان تازه‌ای است، اما دراین‌میان دشمنان قدیمی بازی را هم مشاهده می‌کنیم و از نظر قدرت و درجه سختی محیط‌ها، مخصوصا محیط‌های اندگیم، شاهد تعادل بهتر و بیشتری نسبت به قبل هستیم. باس‌های اصلی هم با اینکه کم تعداد بوده و تنوع لازم را ندارند، اما به نحو درستی بازیکن را به چالش می‌کشند. Beyond the Dawn از نظر فنی هم تجربه‌ای روان و بدون باگ را دراختیار بازیکنان قرار می‌دهد.

نبردهای هوایی بسته الحاقی Beyond the Dawn بازی Tales of Arise

موسیقی‌های Beyond The Dawn گوش‌نواز و دلچسب است و همانند بازی به خوبی اتمسفر محیط یا حتی مبارزات و میان‌پرده‌ها را به بازیکن القا می‌کند. صداگذاری‌های بازی هم به خوبی انجام شده و مشکل خاصی ندارند. در انتها، بسته الحاقی Beyond the Dawn بازی Tales of Arise مشکلات مختلفی را در خود جای داده، اما اگر از هواداران بازی اصلی باشید، می‌تواند شما را سرگرم کند و تجربه‌ای ۱۵ الی ۲۰ ساعته را دراختیارتان قرار دهد. تعادل بیشتر قدرت دشمنان، نبردهای سرگرم کننده و عمیق درکنار طراحی مأموریت‌های فرعی از مواردی هستند که شما را در این بسته الحاقی سرگرم خواهند کرد. دراین‌میان اشاره کنم که برای تجربه بسته الحاقی، نیازی نیست که بازی اصلی را تجربه کرده باشید و در داخل منوی اصلی، منو مخصوص به خود را دارد.

کد بسته الحاقی Beyond the Dawn بازی Tales of Arise آن توسط ناشر در اختیار زومجی قرار گرفته است


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده