// سه شنبه, ۸ مهر ۹۹ ساعت ۱۰:۰۹

سرعت بالای لودینگ بازی‌ها روی کنسول ایکس‌باکس سری ایکس نظر برخی از اصحاب رسانه را به خود جلب کرده است.

اخیرا برخی از وب‌سایت‌های معتبر صنعت بازی‌های ویدیویی توانستند تجربه‌ای از کنسول نسل نهمی مایکروسافت یعنی ایکس‌باکس سری ایکس داشته باشند. همه‌ی آن‌ها نیز به یک نتیجه کلی رسیده‌اند که با یک کنسول بسیار قدرتمند و سریع طرف هستیم. این وب‌سایت ورج سرعت بارگذاری بازی‌ها روی این کنسول را مورد بررسی قرار داد. طبق اطلاعات منتشر شده از این وب‌سایت، کاهش چشمگیر زمان بارگذاری بازی‌ها روی کنسول ایکس باکس سری ایکس در مقایسه با ایکس‌باکس وان ایکس کاملا مشهود است.در نظر داشته باشید این بررسی بر اساس بازی‌هایی صورت گرفته که از طریق سیستم Backward Compatibility اجرا می‌شوند.

کاهش زمان بارگذاری بازی‌ها روی کنسول ایکس‌باکس سری ایکس در مقایسه با ایکس‌باکس وان ایکس

در جدول بالا شاهد کاهش قابل توجه مدت زمان لودینگ برخی از بازی‌هایی هستیم که برای اجرای آنها روی ایکس‌باکس وان باید بیش از یک یا حتی دو دقیقه منتظر بمانید. ورج به‌طور مثال به Destiny 2 اشاره کرده است. مدت زمان لودینگ یک سیاره روی کنسول ایکس‌باکس سری‌ایکس تقریبا ۳۰ ثانیه ثبت شده است. این درحالی است که لود کردن یک سیاره روی کنسول وان‌ایکس بیش از یک دقیقه طول می‌کشد. از طرفی جف‌ کیلی دیروز در صفحه‌های اجتماعی خود به تعریف و تمجید از این کنسول پرداخت. او در حساب توییتر خود نوشت: «زمان بارگذاری بازی در ایکس‌باکس سری ایکس بهبود یافته است. من بازی Fortnite ،Warzone ،Ori ،Batman: Arkham Knight و حتی بازی‌های قدیمی‌تری مانند Modern Warfare 2 و Gears of War را آزمایش کردم. سرعت بالای لودینگ در کنار قابلیت Quick Resume کاری می‌کند که گمان کنید مثلا روی ویندوزتان مشغول عوض کردن پنجره‌ها با Alt و Tab هستید.

از طرفی گیم‌اسپات در رابطه با کنسول جدید نوشت:

مایکروسافت به‌لطف معماری Velocity و SSD سری ایکس، به این دست‌آورد یعنی سرعت بالای لودینگ بازی‌ها دست یافته است. زمان بارگذاری اولیه در ایکس‌باکس سری ایکس نسبت به ایکس‌باکس وان ایکس بین ۷۰ تا ۸۰ درصد کاهش پیدا کرده است مزیت‌های کنسول ایکس‌باکس سری‌ایکس به بهبودهایی در بخش اجرای بازی‌ها از داشبورد Xbox و همچنین لود کردن فایل‌های ذخیره نیز ختم می‌شود. پیشرفتی که ما در اینجا شاهد آن هستیم مربوط‌به بازی‌هایی است که حتی باتوجه‌به این فناوری توسعه نیافته‌اند و فقط با استفاده از SSD کنسول به این سرعت بالا دست یافته‌اند.

کنسول ایکس‌باکس سری ایکس و اس، در تاریخ ۲۰ آبان‌ماه (۱۰ نوامبر) عرضه می‌شوند.

منبع vg247

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده