// یکشنبه, ۵ مرداد ۹۹ ساعت ۲۱:۳۱

هر سال ما شاهد این هستیم که در نمایشگاه کامیک کان، برنده‌های آیزنر معرفی می‌شوند. حالا هم فهرست کامل برنده‌های مراسم Eisner Awards سال ۲۰۲۰ را منتشر شده است.

در جدیدترین اخبار دنیای کمیک، طبق سنت هر ساله‌ی نمایشگاه کامیک کان، مراسم اهدای جوایز صنعت کمیکی ویل آیزنر امسال هم فهرست نام برنده‌ها را اعلام کردند؛ در طی مراسمی که پنجشنبه شب برگزار شده بود. فیل لامار که برای صداپیشگی یکی از گرین لنترن‌ها به‌نام جان استوارت در انیمیشن سریالی Justice League (لیگ عدالت) و Justice League Unlimited (لیگ عدالت بینهایت)، هرمس کانرد در انیمیشن سریالی Futurama (فیوچراما) و شخصیت‌های اصلی انیمیشن سریالی Samurai Jack (جک سامورایی) و Static Shock (استاتیک شاک) شناخته می‌شود، میزبان این مراسم بود.

نام این مراسم بزرگ، از نام کاریکاتوریست نوآور این عرصه یعنی ویل آیزنر گرفته شده است. خیلی از افرادی که در این صنعت فعالیت می‌کنند، اعتقاد دارند که مراسم آیزنر درست مانند مراسم اسکار برای کتاب‌های کمیک است. ۳۱ بخش و دسته در این مراسم وجود داشت که درکنار این نام سرخیو آراگونس (هنرمند Groo و MAD) وارد تالار مشاهیر ویل آیزنر و جایزه بشر دوستانه باب کلمپت سال ۲۰۲۰ هم اعلام شد. مراسم اهدای جایزه آیزنر امسال، بحث و گفتگوی بسیار زیادی را به وجود آورده بود. یکی از ماجراهایی که پیش آمد این بود که در طی فرایند رأی‌گیری آنلاین، مشکلاتی به وجود آمد که اطلاعات شخصی رأی دهندگان را در معرض دید گذاشت.

به همین ترتیب هم این فرایند رأی‌گیری بلافاصله متوقف شد و بعدا دوباره انجام شد. اما بعد از آن باز شکایت‌هایی وجود داشت که زمان به اندازه کافی در نظر گرفته نشده بود تا افراد بتوانند با مکث و دقت رأی خود را ثبت کنند؛ تازه تنها آنهایی که اطلاعاتشان در معرض خطر قرار گرفته شده بود، اعلانی برای رأی‌گیری مجدد دریافت کرده بودند. کسانی که همان دفعه اول رأی ندادند و از مشکلات امنیتی خبردار شدند، هرگز فرصتی برای رأی دادن پیدا نکردند. اما بدون درنظرگرفتن این مشکلات، مراسم بالاخره جلو رفت و رأی‌هایی ثبت شد. فهرست اسامی برنده‌های جایزه این مراسم به شرح زیر است:

بهترین داستان کوتاه:

  • داستان Hot Comb به قلم ایبونی فلاورز از Hot Comb (از شرکت Drawn & Quarterly)

  • داستان How to Draw a Horse به قلم اما هانسینگر از The New Yorker
  • داستان The Menopause به قلم میرا جیکوب از The Believer
  • داستان Who Gets Called an 'Unfit' Mother? به قلم میریم لیبیکی از The Nib
  • داستان You're Not Going to Believe What I'm About to Tell You به قلم متیو اینمن از The Oatmeal

بهترین داستان تک قسمتی/تک شماره‌ای:

  • داستان Coin-Op No. 8: Infatuation به قلم پیتر و ماریا هوئی (از شرکت Coin-Op Books)
  • داستان The Freak به قلم مت لسنیوسکی (از شرکت AdHouse)
  • داستان Minotäar به قلم لیسا تریمن (از شرکت Shortbox)
  • داستان Our Favorite Thing Is My Favorite Thing Is Monsters به قلم امیل فریس (از شرکت Fantagraphics)

  • داستان Sobek به قلم جیمز استوکو (از شرکت Shortbox)
بخشی از کتاب کمیک hot comb

بهترین مجموعه در حال انتشار:

  • مجموعه Bitter Root به قلم دیوید واکر، چاک براون و استنفورد گرین (از شرکت ایمیج)

  • مجموعه Criminal به قلم اد بروبیکر و شان فیلیپس (از شرکت ایمیج)
  • مجموعه Crowded به قلم کریستوفر سبلا، رو استاین و تد برنت (از شرکت ایمیج)
  • مجموعه Daredevil به قلم چیپ دارسکی و مارو چکچتو (از شرکت مارول)
  • مجموعه The Dreaming به قلم سایمون اسپوریر، بیلکیس ایولی و غیره (از شرکت دی سی)
  • مجموعه Immortal Hulk به قلم ال ایوینگ، جو بنت و روی حوزه و غیره (از شرکت مارول)

بهترین مجموعه محدود:

  • مجموعه Ascender به قلم جف لمیر و داستین نگوین (از شرکت ایمیج)
  • مجموعه Ghost Tree به قلم بابی کورنو و سایمون گین (از شرکت IDW)
  • مجموعه Little Bird به قلم دارسی ون پوئلگیست و ایان برترام (از شرکت ایمیج)

  • مجموعه Naomi به قلم برایان مایکل بندیس، دیوید واکر و جمال کمپبل (از شرکت دی‌سی)
  • مجموعه Sentient به قلم جف لمیر و گابریل والتا (از شرکت TKO)

بهترین مجموعه جدید:

  • مجموعه Doctor Doom به قلم کریستوفر کانتول و سالوادور لاروکا (از شرکت مارول)
  • مجموعه Invisible Kingdom به قلم جی. ویلو ویلسون و کریستین وارد (از شرکت برگر بوکس/دارک هورس)

  • مجموعه Once & Future به قلم کایرون گیلن و دن مورا (از شرکت بووم استودیوز)
  • مجموعه Something Is Killing the Children به قلم جیمز تاینیون چهارم و وردر دل ادیرا (از شرکت بووم استودیوز)
  • مجموعه Undiscovered Country به قلم اسکات اسنایدر، چارلز سول، جیسپه کامونکولی و دنیل اورلاندینی (از شرکت ایمیج)

بهترین انتشارات برای خوانندگان تازه:

  • مجموعه Comics: Easy as ABC به قلم ایوان برونتی (از شرکت توون)

  • مجموعه Kitten Construction Company: A Bridge Too Fur به قلم جان پاتریک گرین (از شرکت فرست سکند/مک‌میلان)
  • مجموعه The Pigeon HAS to Go to School! به قلم مو ویلمز (از شرکت هایپریون بوکس)
  • مجموعه A Trip to the Top of the Volcano with Mouse به قلم فرانک ویوا (از شرکت توون)
  • مجموعه ¡Vamos! Let's Go to the Market به قلم راول سوم (از شرکت ورسیفای/هیوتون میفلین هارکورت)
  • مجموعه Who Wet My Pants? به قلم باب شیا و زکریا اوهورا (از شرکت لیتل براون)

بهترین انتشارات برای کودکان:

  • مجموعه Akissi: More Tales of Mischief به قلم مارگریت ابوت و ماتیو ساپین (از شرکت فلایینگ آی/نوبرو)
  • مجموعه Dog Man: For Whom the Ball Rolls به قلم دو پیلکی (از شرکت اسکولاستیک گرافیکس)
  • مجموعه Guts به قلم راینا تلگیمیر (از شرکت اسکولاستیک گرافیکس)

  • مجموعه New Kid به قلم جری کرفت (از شرکت کوییل تری/هارپر کالینز)
  • مجموعه This Was Our Pact به قلم رایان اندروز (از شرکت فرست سکند/مک‌میلان)
  • مجموعه The Wolf in Underpants به قلم ویلفرید لوپانو، مایانا ایتوز و پاول کووئت (از شرکت گرافیگ یونیورس/لرنر پابلیشینگ گروپ)

کتاب کمیک Harley Quinn: Breaking Glass

بهترین انتشارات برای نوجوانان:

  • مجموعه Harley Quinn: Breaking Glass به قلم ماریکو تاماکی و استیو پیو (از شرکت دی سی)
  • مجموعه Hot Comb به قلم ایبونی فلاورز (از شرکت Drawn & Quarterly)
  • مجموعه Kiss Number 8 به قلم کالین پنابل و الن تی. کرنشاو (از شرکت فرست سکند/مک‌میلان)
  • مجموعه Laura Dean Keeps Breaking Up with Me به قلم ماریکو تاماکی و رزماری والرو-اوکانل (از شرکت فرست سکند/مک‌میکلان)

  • مجموعه Penny Nichols به قلم ام کی رید، گرگ مینز و مت ویگر (از شرکت تاپ شلف)

بهترین انتشارات طنز:

  • داستان Anatomy of Authors به قلم دیو کلت (از شرکت شلدون کامیکس)
  • داستان Death Wins a Goldfish به قلم برایان ریا (از شرکت کرونیکل بوکس)
  • داستان Minotäar به قلم لیسا تریمن (از شرکت شورت باکس)
  • داستان Sobek به قلم جیمز استوکو (از شرکت شورت باکس)
  • ولوم اول مجموعه The Way of the Househusband به قلم کویوکه اونو (از شرکت ویز مدیا)

  • داستان Wondermark: Friends You Can Ride On به قلم دیوید مالکی (از شرکت واندر مارک)

بهترین کارهای مبتنی بر واقعیت:

  • داستان Good Talk: A Memoir in Conversations به قلم میرا جیکوب (از شرکت وان ورلد/رندوم هاوس)
  • داستان Grass به قلم کوم سوک گندری کیم، ترجمه توسط جنت هونگ (از شرکت Drawn & Quarterly)
  • داستان Kid Gloves: Nine Months of Careful Chaos به قلم لوسی نیسلی (از شرکت فرست سکند/مک‌میلان)
  • داستان Moonbound: Apollo 11 and the Dream of Spaceflight به قلم جاناتان فتر-ورم (از شرکت هیل اند وانگ)
  • ولوم دوم مجموعه My Solo Exchange Diary به قلم نگاتا کابی، توجمه توسط ژاکلین آلن (از شرکت سون سیز)
  • داستان They Called Us Enemy به قلم جورج تاکی، جاستین ایزینگر، استیون اسکات و هارمونی بکر (از شرکت تاپ شلف)

بهترین آلبوم گرافیکی جدید:

  • آلبوم Are You Listening? به قلم تیلی والدن (از شرکت فرست سکند/مک‌میلان)

  • آلبوم Bezimena به قلم نینا بونجواک (از شرکت فانتاگرافیک)
  • آلبوم BTTM FDRS به قلم ازرا کلیتن دنیلز و بن پاسمور (از شرکت فانتاگرافیک)
  • آلبوم Life on the Moon به قلم رابرت گراسمن (از شرکت یو بوکس/آی دی دبلیو)
  • آلبوم New World به قلم دیوید جیزز ویگنولی (از شرکت آرچایا/بووم)
  • آلبوم Reincarnation Stories به قلم کیم دیچ (از شرکت فانتاگرافیکس)

بهترین آلبوم گرافیکی چاپ مجدد:

  • آلبوم Bad Weekend به قلم اد بروبیکر و شان فیلیپس (از شرکت ایمیج)
  • آلبوم Clyde Fans به قلم سث (از شرکت Drawn & Quarterly)
  • ولوم اول آلبوم Cover به قلم برایان مایکل بندیس و دیوید ماک (از شرکت دی سی/جینکس ورلد)
  • آلبوم Glenn Ganges: The River at Night به قلم کوین هویزنگا (از شرکت Drawn & Quarterly)
  • آلبوم LaGuardia به قلم ندی اوکورافور و تانا فورد (از شرکت برگر بوکس/دارک هورس)

  • آلبوم Rusty Brown کریس ور (از شرکت پانتئون)

بخشی از رمان گرافیکی The Handmaid’s Tale: The Graphic Novel

بهترین اقتباس از یک رسانه دیگر:

  • داستان Giraffes on Horseback Salad: Salvador Dali, the Marx Brothers, and the Strangest Movie Never Made به قلم جاش فرانک، تیم هدکر و مانوئلا پرتگا (از شرکت کوییک بوکس)
  • داستان The Giver به قلم لوئیس لوری و پی. کریگ راسل (از شرکت اچ ام اچ بوکس برای خوانندگان جوان)
  • داستان The Handmaid’s Tale: The Graphic Novel به قلم مارگارت اتوود، اقتباس توسط رنه نالت (از شرکت نان ای. تالسی)
  • ولوم اول و دوم HP Lovecraft’s At the Mountains of Madness اقتباس شده توسط گو تانابه، ترجمه توسط زک داویسون (از شرکت دارک هورس مانگا)
  • داستان The Seventh Voyage توسط استانیسلاو لم، اقتباس توسط جان موث، ترجمه توسط مایکل کاندل (از شرکت اسکولاستیک گرافیکس)
  • داستان Snow, Glass, Apples توسط نیل گیمن و کالین دوران (از شرکت دارک هورس بوکس)

بهترین نسخه آمریکایی از متریال بین‌المللی:

  • داستان Diabolical Summer به قلم تیری اسمولدرن و الکساندر کلریس، ترجمه توسط ادوارد گاوین (از شرکت آی دی دبلیو)
  • داستان Gramercy Park به قلم تیموتی دی فامبل و کریستین کالیوکس، ترجمه توسط اردواد گاوین (از شرکت یورو کامیکس/آی دی دبلیو)
  • داستان The House به قلم پاکو روکا، ترجمه توسط آندریا روزنبرگ (از شرکت فانتاگرافیکس)

  • داستان Maggy Garrisson به قلم لوئیس تراندهایم و استیفن اویری، ترجمه توسط اما ویلسون (از شرکت سلف مید هیرو)
  • داستان Stay به قلم لوئیس تراندهایم و هوبرت چویلارد، ترجمه توسط مایک کندی (از شرکت مگنتیک پرس)
  • داستان Wrath of Fantômas به قلم اولیویر بوکت و جولیه روچلیو، ترجمه توسط ادوارد گاوین (از شرکت تایتان)

بهترین نسخه آمریکایی از متریال بین‌المللی آسیا:

  • داستان BEASTARS به قلم پارو ایتاگاکی، ترجمه توسط تومو کیمورا (از شرکت ویز مدیا)

  • داستان Cats of the Louvre به قلم تایو ماتسوموتو، ترجمه توسط مایکل آریاس (از شرکت ویز مدیا)
  • داستان Grass به قلم کوم سوک گندری کیم، ترجمه توسط جنت هونگ (از شرکت Drawn & Quarterly)
  • داستان Magic Knight Rayearth 25th Anniversary Edition به قلم کلمپ، ترجمه توسط ملیسا تاناکا (از شرکت کودانشا)
  • داستان The Poe Clan به قلم موتو هاگیو، ترجمه توسط ریچل تورن (از شرکت فانتاگرافیکس)
  • داستان Witch Hat Atelier به قلم کاموم شیراهاما، ترجمه توسط استیفن کولر

بهترین مجموعه‌های آرشیوی استریپ‌ها:

  • مجموعه Cham: The Best Comic Strips and Graphic Novelettes از سال ۱۸۳۹ تا ۱۸۶۲ به قلم دیوید کانزل (از انتشارات دانشگاهی میسیسیپی)
  • مجموعه Ed Leffingwell’s Little Joe به قلم هارولد گری، ویرایش توسط پیتر ماریسکا و سمی هارکام (از ساندی پرس بوکس)
  • مجموعه The George Herriman Library: Krazy & Ignatz از سال ۱۹۱۶ تا ۱۹۱۸، ویرایش توسط آر. جی. کیسی (از شرکت فانتاگرافیکس)
  • مجموعه Krazy Kat: The Complete Color Sundays به قلم جورج هریمن، ویرایش توسط الکساندر براوند (از شرکت TASCHEN)

  • مجموعه Madness in Crowds: The Teeming Mind of Harrison Cady به قلم وایولت و دنیس کیچن (از شرکت بیهایو بوکس)
  • داستان Pogo, Vol. 6: Clean as a Weasel به قلم والت کلی، ویرایش توسط مارک ایوانیر و اریک رینولدز (از شرکت فانتاگرافیکس)

بهترین مجموعه‌های آرشیوی کتاب‌های کمیک:

  • مجموعه Alay-Oop به قلم ویلیام گروپر (از شرکت نیویورک ریویو کامیکس)
  • داستان The Complete Crepax, vol. 5: American Stories ویرایش توسط کریستی والنتی (از شرکت فانتاگرافیکس)
  • داستان Jack Kirby’s Dingbat Love، ویرایش توسط جان مارو (از شرکت TwoMorrows)
  • داستان Moonshadow: The Definitive Edition به قلم جی. ام. دیماتیس، جان جی ماث، جورج پرت، کنت ویلیامز و غیره (از شرکت دارک هورس بوکس)
  • مجموعه Stan Sakai’s Usagi Yojimbo: The Complete Grasscutter Artist Select، به قلم استن ساکای، ویرایش توسط اسکات دانبیر (از شرکت آی دی دبلیو)

  • داستان That Miyoko Asagaya Feeling به قلم شینیچی ایب، ترجمه توسط رایان هولمبرگ، ویرایش توسط میتسوهیرو آساکاوا (از شرکت بلک هوک پرس)

شخصیت‌های کتاب کمیک Afterlift در حال فرار

بهترین نویسنده:

  • بابی کورنو برای داستان Ghost Tree (از شرکت آی دی دبلیو)
  • ام کی رید و گرگ مینز برای داستان Penny Nichols (از شرکت تاپ شلف)
  • ماریکو تاماکی برای داستان Harley Quinn: Breaking Glass (از شرکت دی سی)؛ برای داستان Laura Dean Keeps Breaking Up with Me (از شرکت فرست سکند/مک‌میلان)؛ برای داستان Archie (از شرکت آرچی)

  • لوئیس تراندهایم برای داستان Stay (از شرکت مگنتیک پرس)؛ برای داستان Maggy Garrisson (از شرکت سلف مید هیرو)
  • جی. ویلو ویلسون برای داستان Invisible Kingdom (از شرکت برگر بوکس/دارک هورس)؛ برای داستان Marvel (از شرکت مارول)
  • چیپ دارسکی برای داستان White Trees (از شرکت ایمیج)؛ برای داستان Daredevil و Spider-Man: Life Story (از شرکت مارول)؛ برای داستان Afterlift (از شرکت کامیکسولوژی اوریجینالز)

بهترین نویسنده/هنرمند:

  • نینا بونجیواک برای داستان Bezimena (از شرکت فانتاگرافیکس)
  • میرا جیکوب برای داستان Good Talk (از شرکت رندوم هاوس)
  • کوم سوک گندری کیم برای داستان Grass (از شرکت Drawn & Quarterly)
  • جیمز استوکو برای داستان Sobek (از شرکت شورت باکس)
  • راینا تلگیمیر برای داستان Guts (از شرکت اسکولاستیک گرافیکس)

  • تیلی والدن برای داستان Are You Listening? (از شرکت فرست سکند/مک‌میلان)

بهترین تصویر پرداز/تیم تصویر پردازی:

  • ایان برترام برای داستان Little Bird (از شرکت ایمیج)
  • کالین دوران برای داستان Snow, Glass, Apples (از شرکت دارک هورس)
  • بیلکیس ایولی برای داستان The Dreaming (از شرکت دی سی)
  • سایمون گین برای داستان Ghost Tree (از شرکت آی دی دبلیو)
  • استیو پیو برای داستان Harley Quinn: Breaking Glass (از شرکت دی سی)
  • رزماری والرو-اوکانل برای داستان Laura Dean Keeps Breaking Up with Me (از شرکت فرست سکند/مک‌میلان)

بهترین تصویرگر/هنرمند دیجیتالی:

  • دیدیر کاسیگرین برای داستان Black Water Lilies (از شرکت یوروپ کامیکس)
  • الکساندر کلریس برای داستان Diabolical Summer (از شرکت آی دی دبلیو)
  • دیوید ماک برای داستان Cover (از شرکت دی سی)
  • لیا میز برای داستان Elma, A Bear’s Life, vol. 1: The Great Journey(از شرکت یوروپ کامیکس)
  • جولیه روچلیو برای داستان Wrath of Fantômas (از شرکت تایتان)
  • کریستین وارد برای داستان Invisible Kingdom (از شرکت برگر بوکس/دارک هورس)

بهترین هنرمند جلد:

  • جن بارتل برای داستان Blackbird (از شرکت ایمیج کامیکس)
  • فرانچسکو فرانکاویلا برای داستان Archie، Archie 1955، Archie Vs. Predator II،  Cosmo(از شرکت آرچی)
  • دیوید ماک برای داستان American Gods و  Fight Club 3(از شرکت دارک هورس) و داستان Cover (از شرکت دی سی)
  • اما رایوس برای داستان Pretty Deadly (از شرکت ایمیج)

  • جولیان توتینو تدسکو برای داستان Daredevil (از شرکت مارول)
  • کریستین وارد برای داستان Machine Gun Wizards (از شرکت دارک هورس) و داستان Invisible Kingdom (از شرکت برگر بوکس/دارک هورس)

بتمن در حال صحبت کردن در Batman: Curse of the White Knight

بهترین رنگ‌آمیزی:

  • لورینا آلوارز برای داستان Hicotea (از شرکت نوبرو)
  • جین-فرانکویس بیولیو برای داستان Middlewest و Outpost Zero (از شرکت ایمیج)
  • مت هالینگزورث برای داستان Batman: Curse of the White Knight و Batman White Knight Presents Von Freeze (از شرکت دی‌سی) و داستان Little Bird و  November (از شرکت ایمیج)
  • مالی مندوزا برای داستان Skip (از شرکت نوبرو)
  • دیو استوارت برای داستان Black Hammer، P.R.D.: The Devil You Know،  Hellboy and the BPRD (از شرکت دارک هورس)؛ داستان Gideon Falls (از شرکت ایمیج)؛ داستان Silver Surfer Black و  Spider-Man(از شرکت مارول)

بهترین حروف‌گذاری:

  • درون بنت برای داستان Batgirl، Green Arrow، Justice League،  Martian Manhunter(از شرکت دی سی)؛ داستان Canto (از شرکت آی‌دی‌دبلیو)؛ داستان Assassin Nation و  Excellence (از شرکت اسکای باوند/ایمیج)؛ داستان To Drink and To Eat، ولوم اول (از شرکت لاین فورج) و داستان Resonant (از شرکت والت)
  • جیم کمپبل برای داستان Black Badge و Coda (از شرکت بووم استودیوز)؛ داستان Giant Days و  Lumberjanes: The Shape of Friendship(از شرکت بووم باکس)؛ داستان Rocko’s Modern Afterlife (از شرکت کابووم)؛ داستان At the End of Your Tether (از شرکت لاین فورج)؛ داستان Blade Runner 2019 (از شرکت تایتان)؛ داستان Mall، The Plotو  Wasted Space (از شرکت والت)
  • کیلتون کاولز برای داستان Aquaman، Batman، Batman and the Outsiders، Heroes in Crisis، Superman: Up in the Sky،  Superman’s Pal Jimmy Olsen(از شرکت دی سی)؛ داستان Bitter Root، Pretty Deadly، Moonstruck، Redlands، The Wicked + The Divine (از شرکت ایمیج)؛ داستان Reaver (از شرکت اسکای باوند/ایمیج)؛ داستان Daredevil، Ghost-Spider، Silver Surfer Black، Superior Spider-Man، Venom (از شرکت مارول)
  • امیلی پلاتیو برای داستان Colored: The Unsung Life of Claudette Colvin (از شرکت یوروپ کامیکس)
  • استن ساکای برای داستان Usagi Yojimbo (از شرکت آی‌دی‌دبلیو)

  • تیلی والدن برای داستان Are You Listening? (از شرکت فرست سکند/مک‌میلان)

بهترین نشریه/مجله کمیک محور:

  • بلاگ Comic Riffs از مایکل کاونا
  • مجله The Comics Journal، ویرایش توسط گری گراث، آر جی کیسی و کریستی والنتی (از شرکت فانتاگرافیکس)
  • مجله Hogan’s Alley ویرایش توسط تام هینجس (از شرکت Hogan’s Alley)
  • نشریه Inks: The Journal of the Comics Studies Society ویرایش توسط کیانا ویتد (از انتشاراتی دانشگاه ایالت اوهایو)
  • مجله LAAB Magazine, vol. 4: This Was Your Life ویرایش توسط رونالد ویمبرلی و جاش اونیل (از شرکت بیهایو بوکس)
  • مجله Women Write About Comics ویرایش توسط نولا فو و وندی براون

بهترین کتابِ کمیک محور:

  • کتاب The Art of Nothing: 25 Years of Mutts and the Art of Patrick McDonnell (از شرکت آبرامز)
  • کتاب The Book of Weirdo به قلم جان. بی کوک (از شرکت لست گسپ)
  • کتاب Grunt: The Art and Unpublished Comics of James Stokoe (از شرکت دارک هورس)
  • کتاب Logo a Gogo: Branding Pop Culture به قلم رایان هیوز (از شرکت کوریرو پرس)
  • کتاب Making Comics به قلم لیندا بری (از شرکت Drawn & Quarterly)

  • کتاب Screwball! The Cartoonists Who Made the Funnies Funny به قلم پاول تومی (از کتابخانه کمیک‌های آمریکایی/آی‌دی‌دبلیو)

بهترین اثر آکادمیک و تحصیلی:

  • کتاب The Art of Pere Joan: Space, Landscape, and Comics Form به قلم بنجامین فریزر (از انتشاراتی دانشگاه تگزاس)
  • کتاب The Comics of Rutu Modan: War, Love, and Secrets به قلم کون هاورث (از انتشارات دانشگاه میسیسیپی)
  • کتاب EC Comics: Race, Shock, and Social Protest به قلم کیانا ویتد (از انتشاراتی دانشگاه راتگرز)

  • کتاب The Peanuts Papers: Writers and Cartoonists on Charlie Brown, Snoopy & the Gang, and the Meaning of Life ویرایش توسط اندرو بلانر (از کتابخانه آمریکا)
  • کتاب Producing Mass Entertainment: The Serial Life of the Yellow Kid به قلم کریستینا میر (از انتشارات دانشگاه ایالت اوهایو)
  • کتاب Women’s Manga in Asia and Beyond: Uniting Different Cultures and Identities ویرایش توسط فوسامی اوگی و غیره (از شرکت پالگریو مک‌میلان)

شخصیت اصلی Tales from Behind the Window در حال نگاه کردن به افق

بهترین طراحی انتشارات:

  • کتاب Grunt: The Art and Unpublished Comics of James Stokoe، طراحی شده توسط ایتن کیمبرلینگ (از شرکت دارک هورس)
  • کتاب Krazy Kat: The Complete Color Sundays به قلم جورج هریمن، طراحی شده توسط انا-تینا کسلر (از شرکت TASCHEN)
  • کتاب Logo a Gogo، طراحی شده توسط رایان هیوز (از شرکت کررو پرس)
  • کتاب Madness in Crowds: The Teeming Mind of Harrison Cady، طراحی شده توسط پاول کاپل و الکس بروس (از شرکت بیهایو بوکس)
  • کتاب Making Comics، طراحی شده توسط لیندا بری (از شرکت Drawn & Quarterly)

  • کتاب Rusty Brown، طراحی شده توسط کریس ویر (از شرکت پانتئون)

بهترین کمیک دیجیتالی:

  • کمیک Afterlift به قلم چیپ دارسکی و جیسون لو (از شرکت کامیکسولوژی اوریجینالز)

  • کمیک Black Water Lilies به قلم میکل بوسی، اقتباس توسط فردریک دووال و دیدیر کاسگرین، ترجمه توسط ادورد گاوین
  • داستان Colored: The Unsung Life of Claudette Colvin به قلم تانیا دی مانتیگن، اقتباس توسط ایمیلی پلاتیو، ترجمه توسط مونتانا کین (از شرکت یوروپ کامیکس)
  • داستان Elma, A Bear’s Life, vol. 1: The Great Journey به قلم اینگرید چابرت و لیا میز، ترجمه توسط جنی آفیری (از شرکت یوروپ کامیکس)
  • کمیک Mare Internum به قلم در-شینگ هلمر (از شرکت کامیکسولوژی)
  • کمیک Tales from Behind the Window به قلم ادانور کانتمن، ترجمه توسط کم اولگن (از شرکت یوروپ کامیکس)

بهترین کمیک اینترنتی:

  • کمیک Cabramatta به قلم مت هوئن
  • کمیک Chuckwagon at the End of the World به قلم اریک لوندی
  • کمیک The Eyes به قلم حاوی دی کاسترو
  • کمیک Fried Rice Comic به قلم اریکا انگ

  • کمیک remind به قلم جیسون بروبیکر
  • کمیک Third Shift Society به قلم مردیث موریارتی
منبع comicbook

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده