// یکشنبه, ۳۰ تیر ۹۸ ساعت ۱۲:۱۵

شخصیت Blade بعد از مدت‌ها به‌ سینماها بازخواهد گشت و ماهرشالا علی، برنده اسکار در نقش او بازی می‌کند.

این روزها با برگزاری نمایشگاه کامیک کان سن‌دیگو 2019، شاهد معرفی آثار جدید و تریلرهایی از فیلم‌های مختلف هستیم و دراین‌میان استودیو مارول هم در پنل مخصوص خود به ارائه توضیحاتی در مورد فاز چهارم دنیای سینمایی مارول (Marvel Cinematic Universe) و فیلم‌های جدید این مجموعه پرداخته است؛ فیلم‌های متنوعی که یکی از آن‌ها بلید (Blade) یا تیغه خواهد بود.

درحالی‌که خیلی‌ها این شخصیت را اولین‌بار با فیلم بلید محصول ۱۹۹۸ و بازی وسلی اسنایپس شناختند، ولی بلید سابقه‌ای بسیار قدیمی‌تر از این دارد و اولین حضور او در دنیای کمیک‌بوک‌ها به سال ۱۹۷۳ و کمیک آرامگاه دراکولا (The Tomb of Dracula) برمی‌گردد. بلید با نام اصلی اریک بروکز، همواره یکی از شخصیت‌های محبوب دنیای کمیک بوده است و بازی خوب اسنایپس در مجموعه فیلم‌های برگرفته از این شخصیت هم باعث شد افراد بیشتری با این نیمه‌انسان-نیمه‌خون‌آشام آشنا شوند.

بلید، تیغه | Blade

وسلی اسنایپس در مجموعه فیلم‌های بلید

اکنون قرار است بازیگر دیگری جایگزین وسلی اسنایپس شود؛ ماهرشالا علی که در سال‌های اخیر عملکرد بسیار خوبی داشته است و توانست اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را هم برای بازی‌های درخشان خود در فیلم‌های مهتاب (Moonlight) و کتاب سبز (Green Book) دریافت کند.

درکنار فیلم‌های Blade II، Blade و Blade: Trinity که با حضور اسنایپس تولید شده بودند، در سال ۲۰۰۶ هم شاهد نمایش سریالی براساس این شخصیت با بازی استیکی فینگاز بودیم که البته موفقیت چندانی به‌دست نیاورد و بعد از یک فصل و ۱۲ قسمت، به کار خود پایان داد.

حال باید دید مارول و والت دیزنی با فیلم بلید به چه سمت و سویی می‌روند؛ فیلمی که شخصیت و کمیک‌های آن معمولاً خشونت بالایی دارند و هنوز مشخص نیست این میزان خشونت در دنیای سینمایی مارول هم به‌کار خواهد رفت یا با نسخه‌ای ملایم‌تر از آن همراه خواهیم بود.

منبع GameSpot

کاراکتر باقی مانده