// جمعه, ۳۱ خرداد ۹۸ ساعت ۲۲:۵۴

به گفته‌ی کارگردان Game of Thrones قرار بود در قسمت شب طولانی شاهد حضور تعداد زیادی دایرولف باشیم که در کنار بخش‌های دیگری از سریال حذف شدند.

بعد از گذشت یک ماه از پخش آخرین قسمت سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) اثر اچ‌ بی‌ او (HBO)، همچنان بحث‌ها در مورد آن ادامه دارد و میگل ساپوچنیک، یکی از کارگردان‌های این سریال هم به‌تازگی به صحبت در مورد بعضی جزییات آن پرداخته است.

ساپوچنیک که وظیفه کارگردانی قسمت‌های شب طولانی (The Long Night) و ناقوس‌ها (The Bells) را در فصل آخر برعهده داشت، در صحبت‌های خود پیرامون قسمت سوم این فصل یعنی شب طولانی به ایده‌های اولیه‌ی این قسمت و عظیم‌تر بودن آن اشاره می‌کند و می‌گوید:

قرار بود اتفاقات خیلی بیشتری در این قسمت رخ دهد که در نهایت چنین نشد. برای مثال می‌خواستیم در بخشی از آن نبردی را نمایش دهیم که در آن ۵۰ دایرولف به جنگ با اژدهای نایت کینگ می‌روند؛ صحنه‌ای که در کنار بعضی بخش‌های دیگر به آن چیزی که در نظر داشتیم تبدیل نشد و آن‌ها را کنار گذاشتیم.

او در ادامه به سخت‌گیری‌های شورانرهای سریال، دیوید بنیاف و دی بی وایس اشاره می‌کند و از انتظارات بالای آن‌ها می‌گوید:

دیوید و دن در زمان تولید فصل هشتم و هرچه به انتهای آن نزدیک‌تر می‌شدیم، سخت‌گیری بیشتر می‌کردند و انتظاراتشان از ما بالاتر می‌رفت. وضعیت طوری شده بود که آن‌ها کاری نداشتند که فشار کاری ممکن است ما را از بین ببرد و دوست داشتند در هر صورت سریالی عالی برای مخاطبین ترتیب دهند. گاهی اوقات واقعاً به شرایط وخیمی می‌رسیدیم و نزدیک بود از شدت سختی بلایی سر ما بیاید، ولی آن‌ها باز هم بی‌خیال نمی‌شدند و دوست داشتند همه‌چیز به بهترین شکل ممکن پیش برود و چیزی را که در نظر داشتند ارائه دهند.

بازی تاج و تخت | Game of Thrones

وقتی بحث به عظمت فصل هشتم و اتفاقات سریع و پشت‌سر‌هم آن می‌رسد، ساپوچنیک ادامه می‌دهد:

نمی‌دانم این چیزها به نفع سریال بود یا به ضرر آن. بنیاف و وایس سریال را به‌شکل یک ماجرای ۷۰ ساعته در نظر گرفته بودند و دوست داشتند مخاطب هم به آن به‌عنوان یک فیلم واحد نگاه کند. به همین دلیل هم بود که این دو ترجیح می‌دادند همه کارگردان‌های بازی تاج و تخت به یک سبک و سیاق کار کنند و تفاوت عظیمی بین قسمت‌های مختلف از نظر نوع کارگردانی وجود نداشته باشد. فصل هشتم هم از ابتدا قرار بود فصلی عظیم با اتفاقات بزرگ باشد تا به این داستان ۷۰ ساعته پایان دهد و همه ماجراها را به سرانجام برساند.

او یک بار دیگر به‌سراغ صحنه‌های حذف‌شده از شب طولانی می‌رود:

در قسمت شب طولانی صحنه‌ نبردی با حضور نایت‌کینگ داشتیم و در آن مبارزاتی از این شخصیت را می‌دیدیم و در مجموع این صحنه حالت شلوغ و پرهیاهویی داشت، ولی تصمیم گرفتیم آن را حذف کنیم؛ چرا که فکر کردیم صحنه انتهایی این قسمت یعنی آن منظره‌ی سورئال و کابوس‌مانند با درخت قرمز و شخصیت‌های تیان و برن در کنار نایت‌کینگ در حالی که برف می‌بارد و همه در سکوت ایستاده‌اند، می‌تواند تأثیرگذاری بیشتری نسبت به تماشای حرکات پر زرق و برق نایت‌کینگ و مبارزات او با نیزه‌اش داشته باشد.

به‌نظر می‌رسد ایده‌های اولیه برای شب طولانی به‌قدری زیاد و متفاوت با نتیجه نهایی بودند که می‌توانستند قسمتی متفاوت را خلق کنند؛ چرا که به گفته‌ی ساپوچنیک تغییرات نهایی این قسمت به اینجا هم ختم نمی‌شوند و برای مثال او دوست داشت شخصیت‌های بیشتری را در شب طولانی از بین ببرد و حتی نحوه‌ی کشته‌شدن بعضی شخصیت‌ها هم در ایده‌های اولیه‌ی او به‌شکل دیگری بود، مثل جورا مورمونت که ساپوچنیک قصد داشت او را در همان صحنه‌ی ابتدایی و حمله‌ی اولیه با اسب به سمت دشمنان از بین ببرد، ولی بنیاف و وایس با چنین مسائلی مخالفت کردند.

هرچند سریال بازی تاج و تخت برگرفته از کتاب‌های ترانه یخ و آتش اثر جرج آر آر مارتین مدتی پیش به پایان رسید و متأسفانه پایانی ناامیدکننده هم برای اکثر طرفداران خود داشت، ولی علاقمندان آن می‌توانند در آینده منتظر تماشای مجموعه‌های دیگری براساس دنیای مارتین باشند‌؛ از جمله سریال پیش‌درآمد بازی تاج و تخت که به‌تازگی فیلمبرداری قسمت پایلوت آن آغاز شده است.

منبع IGN

کاراکتر باقی مانده