// پنجشنبه, ۵ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۶:۰۱

نینتندو رسما اعلام کرد برنامه‌ای برای معرفی یک کنسول جدید در E3 2019 ندارد.

طی هفته‌های اخیر شایعات بسیار زیادی پیرامون معرفی یک سخت‌افزار جدید از سوی نینتندو که به احتمال زیاد نسخه کوچک شده نینتندو سوییچ است به گوش می‌رسید، اما این شرکت ژاپنی به تمامی این گمانه‌زنی‌ها و گزارش‌ها پایان داد و حداقل در E3 2019 و طی ماه‌های پیش رو شاهد معرفی مدل‌های جدید سوییچ نخواهیم بود. البته مدیرعامل نینتندو در صحبت‌های اخیر خود اعلام کرده است، آن‌ها همواره به‌دنبال توسعه پلتفرم‌های خود هستند، ولی تا به این ساعت هیچ اطلاعات دقیقی از جزئیات پروژه‌های آتی نینتندو در اختیار بازیکنان و خبرنگاران قرار نگرفته است.

در انتهای فروردین ماه، وب‌سایت Nikkei گزارش داده بود نسخه کوچک‌تر نینتندو سوییچ در پاییز امسال عرضه می‌شود. با نظر به این گزارش، مدل کوچک و ارزان‌تر نینتندو سوییچ قرار است مدلی راحت‌ و قابل حمل‌تر از گذشته باشد. اما کاربرها همچنان می‌توانند به‌وسیله‌ی داک، این کنسول را به تلویزیون متصل کنند. اگر فرض بر صحت این شایعات باشد، اینکه نینتندو بخواهد مدلی مقرون‌به‌صرفه‌تر از این کنسول تولید کند، مسئله غیرقابل تصوری نیست. قبلاً نیز مدل ارزان‌تر کنسول نینتندو 3DS به نام نینتندو 2DS ساخته شده بود؛ در نتیجه عرضه چنین کنسولی در انتهای سال جاری چندان عجیب و دور از انتظار نیست.

در خبری دیگر مشخص شد فروش کنسول نینتندو سوییچ به مرز ۳۴.۷ میلیون دستگاه رسیده است و ماریو‌ کارت ۸ دیلاکس با فروش ۱۶.۶۹ میلیون نسخه، پرفروش‌ترین بازی این کنسول به شمار می‌رود. به‌زودی اخبار تکمیلی پیرامون فروش نینتندو سوییچ و بازی‌های آن را می‌توانید در زومجی مطالعه کنید.

پوشش اختصاصی زومجی از نمایشگاه E3 2019، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رویداد دنیای بازی‌های ویدیویی

منبع Resetera
کاراکتر باقی مانده