// جمعه, ۲۹ مرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۳۱

طراح اصلی بازی Battlefield 1 در جریان گیمزکام 2016 دلایل انتخاب بازه زمانی جنگ جهانی اول را برای این بازی اعلام کرده است. با زومجی همراه باشید.

در حالی که اکثر بازی‌های تیراندازی اول‌شخص ترجیح می‌دهند تا سراغ بازه زمانی آینده رفته و ایده‌هایی مثل نبرد در فضا را در بازی‌های خود قرار دهند، استودیو دایس تصمیم گرفت تا در جدید‌ترین نسخه از سری بتلفیلد یعنی Battlefield 1 به سراغ جنگ جهانی اول برود. ایده‌ای که از همان تریلر معرفی بازی استقبال گیمر‌ها را پی داشت و افراد زیادی آن را تصمیمی درست می‌دانند. حال در جریان Gamescom 2016، لارس گوستاوسون، طراح اصلی بازی، دلیل اتخاذ چنین تصمیمی را شرح داده است:

هر زمان که ما سراغ کتاب‌های تاریخی می‌رویم، متوجه یک سلاح یا تکنیک جنگی جدید در زمان جنگ جهانی اول می‌شویم. افراد زیادی تصور می‌کنند که در آن زمان نبرد‌‌ها با تجهیزات سنتی دنبال می‌شد، ولی واقعیت این است که جنگ جهانی اول، جنگ اولین‌ها بود و حکومت‌های درگیر در آن از هر روشی برای پیروزی استفاده می‌کردند.

بتلفیلد ۱

اگر تریلر‌های اخیر بازی را تماشا کرده باشید، متوجه شده‌اید که در این نسخه از یک سری تجیهزات و روش‌های کاملا جدید در نبرد‌ها استفاده می‌شود که پیش از این در هیچ بازی‌ای نمونه مشابه آن‌ها را ندیده‌ایم. برای مثال استفاده از اسب در جنگ‌ها یا سلاح‌های کاملا متفاوتی مثل مسلسل‌هایی که با آب سرد می‌شوند، شاید مربوط به دورانی قدیمی باشند، ولی ایده‌ای کاملا جدید در یک بازی ویدیویی هستند. طراح بازی در ادامه صحبت‌های خود گفت:

جنگ جهانی اول دورانی بود که دوست داشتیم برای مدتی آن را مورد اکتشاف قرار دهیم. ما همگی پیش از این بازی‌هایی در مورد جنگ جهانی دوم، جنگ سرد، نبرد ویتنام و نبرد‌های مدرن و آینده را تجربه کرده‌ایم، ولی جنگ جهانی اول موضوعی است که تا به امروز به آن پرداخته نشده است. به همین دلیل هم با اینکه از لحاظ تاریخی با یک بازه زمانی قدیمی روبرو هستیم، ولی همه چیز در آن حس تازگی دارد.

اکثر نمایش‌های بازی تا به امروز، مربوط به بخش چندنفره آن بود و دایس هنوز جزییات زیادی از بخش داستانی بازی ارائه نکرده است. البته می‌دانیم که در این بخش شاهد روایت داستان از دید چند شخصیت خواهیم بود. گوستاوسون اعلام کرد که دایس در این مورد هم تحقیقات زیادی انجام داده است:

تحقیقات ما فقط به سلاح‌ها یا دیگر تجهیزات خلاصه نمی‌شود. ما با تماشای فیلم‌ها، صحبت با افراد متخصص و مطالعه کتاب‌های مختلف، سعی کردیم اطلاعاتی در مورد بازه جنگ جهانی اول کسب کنیم که به ما در روایت داستانی مناسب با این زمان کتاب می‌کنند.

حکومت‌های درگیر در جنگ جهانی اول، همگی بسیار بزرگ و البته حریص بودند. آن‌ها دوست داشتند تا هر روز موفقیت‌های بیشتری در جنگ داشته باشند و هرکدام انگیزه‌های متفاوتی داشتند که قرار دادن آن‌ها در بازی، برای ما بسیار جالب بود. می‌توان گفت که جنگ جهانی اول یکی از پیچیده‌ترین بازه‌های زمانی تاریخ است.

Battlefield 1 در تاریخ ۳۰ مهر برای پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

منبع GameSpot

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده