// یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۲

DOTA2: The International با جایزه ۱۸/۴ میلیونی رکورد بزرگترین جایزه تاریخ مسابقات eSport را شکست

مسابقات DOTA2: The International که تا دو هفته‌ی دیگر برگزار خواهد شد، از هم اکنون رکورد بیشترین مبلغ جایزه‌ی جمع شده در تاریخ ورزش‌های الکترونیک (eSports) را به خودش اختصاص داده است. با زومجی همراه باشید.

مسابقات جهانی سالانه‌ی DOTA2 (دوتا2) همچنان بزرگترین رویداد ورزش‌های الکترونیکی دنیا از نظر جوایز است. هنوز ۲ هفته تا آغاز مسابقات DOTA2: The International سال ۲۰۱۶ باقی مانده است اما مبلغ جایزه‌ی جمع شده از طرف مردم هم اکنون رکورد خودش در سال ۲۰۱۵ را پشت سر گذاشته است.

در زمان نگارش این مطلب، مبلغ جوایز جمع شده به رقم بزرگ ۱۸/۴۷۷/۰۱۰ رسیده است. بخش عمده‌ای از این مبلغ، از ۲۵ درصد درآمد تولید شده از محل فروش محصولات DOTA2 در قالب Battle Pass تأمین شده که حاوی محتویات و ویژگی‌های زیادی است.

dota2 international

سال گذشته مقدار جایزه‌‌ی جمع شده برای این مسابقه به رقم ۱۸/۴۲۹/۶۱۳ دلار رسید که در آن زمان بزرگترین جایزه‌ی تاریخ ورزش‌های الکترونیکی  به حساب می‌آمد. جایزه‌ی سال ۲۰۱۶ نیز با عبور از این رقم ثبت رکوردی جدید را قطعی کرده است.

بر اساس وب سایت Dota2.PrizeTrac.Kr، سال گذشته طرفداران برای جمع آوری جایزه مسابقات ۱۰۱ روز زمان داشته‌اند، اما امسال Battle Pass تنها به مدت ۷۰ روز برای خرید در دسترس بوده است. این بدان معناست که شرکت ولو (Valve Corporation) می‌تواند رکورد امسال خودش را بیشتر از این هم افزایش دهد.

مسابقه‌ی DOTA2: The International سال ۲۰۱۶ در تاریخ ۱۳ آگوست (۲۳ مرداد) و در شهر سیاتل برگزار خواهد شد.


منبع VG247

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده