// سه شنبه, ۱۳ خرداد ۹۹ ساعت ۱۹:۰۱

پیمان معادی، بازیگر فیلم‌هایی چون جدایی نادر از سیمین و متری شیش و نیم از حرفه بازیگری و فعالیت‌های سینمایی خود صحبت کرد.

پیمان معادی یکی از بازیگران شناخته شده‌ی سینمای ایران است. این بازیگر سابقه بازی را در فیلم‌های «درباره الی»، «ابد و یک روز»، «جدایی نادر از سیمین»، «متری شیش و نیم»، «قصه‌ها» و «درخت گردو» دارد. معادی فیلم‌های «برف روی کاج‌ها» و «بمب؛ یک عاشقانه» را ساخته است. بنابر جدیدترین اخبار سینمای ایران؛ پیمان معادی اخیرا به مناسبت بازی در فیلم فرانسوی «پلیس» درباره بازیگری صحبت‌هایی کرده است. او در خلال صحبت‌های خود از فعالیت‌های سینمایی و نقش‌ها و فیلم‌های خود صحبت‌هایی به میان آورده است. به گزارش فیلم نیوز، پیمان معادی درباره قدرت چشم‌ها گفت:

من ساعت‌ها مقابل آینه گذراندم و سعی کردم بیشترین عبارت ممکن را بیان کنم. چشم‌ها برای یک بازیگر ابزار مهمی‌اند که می‌توانند جایگزین گفتار شوند... من باید در نقش هایم غرق شوم.

معادی برای یادگیری زبان جدید به‌منظور ایفای نقش‌های خود گفت:

من مشکلی با یادگیری یک زبان جدید ندارم. در مورد فیلم «پلیس» به‌دلیل نزدیکی زبان تاجیکی با زبان مادری‌ام فارسی، یادگیری‌اش بسیار ساده بود، اما در فیلم «آخرین شوالیه‌ها» یا وقتی روی زبان انگلیسی‌ام کار می‌کردم یا به هنگام کُردی حرف زدن در فیلم «درخت گردو» سختی‌های زیادی متحمل شدم. روش من برای یادگیری زبان همیشه یکسان است‌. یک معلم خوب پیدا می‌کنم و چنان با وسواس تمرین می‌کنم تا بتوانم تمام متنم را بدون فکر کردن بگویم.

او در ادامه از کارگردان‌های زن گفت:

پس از رخشان بنی اعتماد، یکی از بزرگ‌ترین سینماگرهای ایرانی، دومین بار است با یک کارگردان زن (آن فونتین) کار می‌کنم. با اینکه هیچ وقت سینماگرها را از زاویه جنسیت‌شان قضاوت نکرده‌ام، می دانم که آن‌ها از مردها دقیق‌ترند. دنیای آن‌ها را دوست دارم. در فیلم اولم به‌عنوان کارگردان «برف روی کاج‌ها» از مشکلات یک زن معلم پیانو گفتم. احساس کردم که انگار یک زن را صحنه آرایی کرده‌ام. اگر امور کارها را به دست زن‌ها بسپاریم، ممکن است همه چیز بهتر شود.

پیمان معادی

معادی به پروژه‌های آینده خود نیز اشاره‌ای کرد:

من چالش‌ها، گشتن و پیدا کردن چیزهای جدید را دوست دارم. همه چیز می‌خوانم. هر چیزی که اکران شود تماشا می‌کنم. فیلم‌های تمام ژانرها و ملیت‌ها. این کنجکاوی برای من به‌عنوان بازیگر، فیلمنامه نویس و کارگردان، دستاورد بسیاری داشته است. وقتی می نویسم یا سر صحنه هستم، به من اجازه می‌دهند که بتوانم از عهده تصویر کشیدن چیزهای متعدد برآیم‌. بیش از یک سال است که در حال کار روی یک فیلم کمدی و یک فیلم ترسناک هستم.

پیمان معادی از تلاش خود برای پشت‌سر گذاشتن محدودیت‌های جغرافیایی گفت:

سبک، حقیقت و عمق یک پروژه است که مرا به خود جلب می‌کند. مهم نیست که در ایران اتفاق بیفتد، هالیوود یا فرانسه. همیشه تلاش کرده‌ام که محدودیت‌های جغرافیایی نداشته باشم.

شما کاربران زومجی درباره صحبت‌های پیمان معادی چه نظری دارید؟


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده