// چهار شنبه, ۱۱ تیر ۹۹ ساعت ۱۹:۰۱

اگر طرفدار فیلم‌های ترسناکی هستید که زامبی‌ها، این موجودات از گور برخاسته نقش مهمی در آن‌ها دارند، این آیتم ویدیویی زومجی را از دست ندهید.

ما به این جسدهای متحرک که بخشی مهم از فیلم های ترسناک را تشکیل می‌دهند، زامبی می‌گوییم. زامبی‌ها در سینما خودشان را با فیلم زامبی سفید (1932) به تصویر کشیدند و از آن‌جا به بعد هر کارگردانی زامبی خاص و متفاوت خودش را خلق می‌کرد. زامبی‌های کنترل‌شده توسط جادو و طلسم که به برده‌های انسان‌ها تبدیل شدند یک نوع زامبی در سینمای کلاسیک محسوب می‌شوند. بعدها جورج رومرو زامبی خاص خودش را خلق کرد که با زامبی‌های کلاسیک بسیار فرق داشت. درواقع رومرو هرگز آن‌ها را زامبی خطاب نمی‌کرد و آن‌ها را بیشتر آدم‌های مرده فرض می‌کرد.

جسم‌های متحرکی که در فروشگاه‌ها و مکان‌های خرید و فروش پرسه می‌زنند و یک نوع زندگی مصرفی را به یاد می‌آورند. بدین ترتیب رومرو با استفاده از آدم‌های مرده‌اش، به زندگی آمریکایی و مصرف‌گرایی طعنه می‌زند و ازشان انتقاد می‌کند. تفاوت‌ها را مشاهده می‌کنید؟ هر کارگردانی می‌تواند مانند رومرو از زامبی‌ها استفاده‌ی نبوغ‌آمیز و هوشمندانه‌ای ببرد. در این ویدیو به فیلم‌هایی پرداختیم که زامبی‌ها را به شکل‌های متفاوتی نشان داده‌اند. همانطور که حدس زده‌اید، فیلم‌های کمدی و پارودی هم در این فهرست نقش دارند. 

دانلود از آپارات | تماشا در یوتیوب

منبع زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده