// شنبه, ۱ تیر ۹۸ ساعت ۱۳:۳۰

سرانجام بازیگر اصلی اقتباس تلویزیونی The Wheel of Time (چرخ زمان) شبکه‌ آمازون مشخص شد و رزمند پایک انگلیسی نقش شخصیت موآرین را در این مجموعه ایفا خواهد کرد.

رزمند پایک، بازیگر انگلیسی سینمای هالیوود که در فیلم‌های معروفی نقش‌آفرینی‌های وی را تماشا کرده‌ایم، به‌عنوان بازیگر اصلی اقتباس تلویزیونی The Wheel of Time (چرخ زمان) استودیو آمازون و بخش تلویزیونی سونی پیکچرز (Sony Pictures) انتخاب شد؛ وی قرار است نقش شخصیت اصلی موآرین که عضوی از انجمنی زنانه و قدرتمند با نام آئس سدای است را در این مجموعه بر عهده داشته باشد.

داستان این سریال اقتباسی برگرفته از رمان معروف و پرفروش رابرت جردن با همین عنوان است که در دنیایی خیالی و حماسی، دنیایی که جادو نقش مهمی در آن دارد، تنها زنانی مشخص و قدرتمند اجازه دستیابی به جادوها را دارند. شخصیت موآرین به‌همراه پنج شخصت مرد و زن دیگر که پیش‌گویی شده است یکی از آن‌ها بیدارکنندهٔ اژدها خواهد بود و بسیار قدرتمند است و هم می‌تواند بشریت را نجات دهد و هم قدرت نابودی‌اش را دارد، سفری خطرناک و طولانی را در پیش می‌گیرد. در داستان این مجموعه شخصیت‌های مختلف بسیار زیادی وجود دارند که از مهم‌ترین و محوری‌ترین آن‌ها می‌توان به رند التور اشاره کرد. شخصیت رند التور یک جوان به‌ظاهر معمولی است که دوباره متولد شده و روح او این بار در بدن یک اژدها به‌دنیا آمده است؛ اژدهایی که در گذشته‌های بسیار دور، یک قهرمان بسیار بزرگ بوده است. حال دراین‌میان مشکلی که وجود دارد این است که این اژدها درنهایت دیوانه می‌شود و رند که حالا در بدن او دوباره متولد شده، مجبور است که این سرنوشت را پذیرفته و پا جای پای او بگذارد.

Rosamund Pike

رمان «چرخ زمان» در ابتدا قرار بود یک مجموعه شش جلدی باشد اما رابرت جردن آن را به دوازده قسمت افزایش داد. جردن در سال ۱۹۸۴ شروع به‌نوشتن اولین نسخه از این کتاب با نام «چشم جهان» کرد و آن را در سال ۱۹۹۰ منتشر ساخت. جردن پیش از اتمام جلد آخر کتاب در سال ۲۰۰۷، به علت بیماری قلبی درگذشت و در همان سال، همسرش پس از مطالعه «زاده مه»، رمان معروف برندن سندرسون، وی را برای اتمام کتاب انتخاب کرد. سندرسون با مطالعه یادداشت‌های جردن بدین نتیجه رسید که یک جلد برای اتمام داستان کتاب کافی نیست و به همسر جردن پیشنهاد داد که در سه جلد کتاب را به‌پایان برساند که مورد موافقت همسر جردن قرار گرفت و این‌گونه «چرخ زمان» درنهایت چهارده جلدی شد. در این مجموعه از اسطوره‌ها و مکاتب زیادی مانند بودائیسم، هندوئیسم، فرهنگ اروپایی، اسطوره‌شناسی آسیایی و البته اسلامی استفاده شده ‌است.

رزمند پایک قرار است نقش شخصیت اصلی موآرین که عضوی از انجمنی زنانه و قدرتمند با نام آئس سدای است را در این مجموعه بر عهده داشته باشد.

رزمند پایک علاوه‌بر بازیگری در اقتباس تلویزیونی The Wheel of Time، یکی از تهیه‌کنندگان این پروژه خواهد بود. آخرین نقش‌آفرینی پایک روی پردهٔ سینما مربوط‌به فیلم A Private War (یک جنگ خصوصی) می‌شود که وی در این فیلم نقش روزنامه‌نگاری با نام ماری کالوین را ایفا می‌کرد. کارگردانی این فیلم را متیو هاینمان بر عهده داشت و آرش عامل نویسندگی فیلمنامه اثر را انجام داد. نمایش افتتاحیهٔ فیلم در جشنوارهٔ فیلم تورنتو ۲۰۱۸ بود و در تاریخ ۲ نوامبر ۲۰۱۸ در ایالات متحدهٔ آمریکا اکران شد. فیلم عموماً با نقدهای مثبت منتقدان مواجه شد که بازی پایک را ستودند، اما در گیشه چندان اصلاً مورد توجه قرار نگرفت و فروشی ۴ میلیون دلاری داشت.

ساخت اقتباسی تلویزیونی از رمان The Wheel of Time به سال ۲۰۰۰ برمی‌گردد، اما از آن زمان تاکنون، هر مرتبه بنابر دلایلی پروژه لغو شده بود. قسمت پایلوت این مجموعه با عنوان Winter Dragon در ماه فوریه سال ۲۰۱۵ روی آنتن شبکه FXX رفت و در آن قسمت مکس رایان و بیلی زین ایفای نقش می‌کردند.

تهیه‌کنندگی سریال جدید شبکه آمازون را ریف جادکینز بر عهده دارد و لری ماندراگون، ریک سلوج از استودیو Red Eagle Entertainment، تد فیلد، مایک وبر از Radar Pictures، دارن لمک، ماریو کهو و یوتا برسویچ، تهیه‌کنندگان اجرایی پروژه خواهند بود. یوتا برسویچ کارگردانی دو قسمت ابتدایی اقتباس تلویزیونی The Wheel of Time را نیز بر عهده دارد.

منبع Variety
کاراکتر باقی مانده