// پنجشنبه, ۱۸ بهمن ۹۷ ساعت ۱۴:۰۲

بازی موبایل 7Days: Decide Your Story یک بازی ماجراجویی و دیالوگ محور است که در جریان آن بازیکنان در نقش دختری به‌نام کایرل ظاهر می‌شوند که برای بازگشت به زندگی تلاش می‌کند.

تا به‌حال به این مورد فکر کرده‌اید که پس از مردن اگر شانس زندگی مجدد داشتید چه کارهای ناکرده‌ای انجام می‌دادید؟ در معرفی بازی موبایل امروز به‌سراغ یک بازی ماجراجویی و دیالوگ‌ محور رفته‌ایم که به‌زندگی پس از مرگ می‌پردازد. بازی اندروید و آیفون 7Days: Decide Your Story یک بازی ماجراجویی داستان مجور است که بازیکنان را در نقش یک دختر به‌نام کایرل قرار می‌دهد. داستان بازی آیفون و اندروید 7Days: Decide Your Story از این قرار است که کایرل بر اثر یک اتفاق مرده است و حال متوجه می‌شود در دنیایی عجیب و غریب قرار دارد و هیچ خاطره‌ای هم به یاد نمی‌آورد. در ادامه یک کاراکتر را مشاهده می‌کند که فرشته‌ی مرگ است و به اون می‌گوید که مرده است. حال این فرشته مرگ به کایرل یک فرصت دوباره برای زنده‌ماندن می‌دهد. در واقع کایرل در هفت روز باید یک ماموریت را به اتمام برساند. اگر موفق شود به زندگی باز خواهد گشت و در غیر این صورت برای همیشه از دنیا می‌رود.

Zombie Haters
Zombie Haters
Zombie Haters
به‌دلیل وجود انتخاب‌های مختلف، ارزش تکرار بازی بالا است و هر بار تجربه‌ای متفاوت را کسب خواهید کرد

گیم‌پلی بازی موبایل 7Days: Decide Your Story همانند بازی‌های ماجراجویی رایج این پلتفرم نیست، بلکه با یک بازی کاملا تعاملی و دیالوگ محور روبه‌رو هستیم. در طول بازی همانند صفحه چت کاراکتر‌ها با یکدیگر و با شما در تعامل هستند و با همین ساختار روند بازی را پیش خواهید برد. همچنین میان‌پرده‌ها یا اتفاقاتی که رخ می‌دهند هم به‌صورت کامیک به‌نمایش در می‌آیند. حال سوال اصلی این است که سازنده از چه طریق توانسته است بازیکنان را به بازی موبایل 7Days: Decide Your Story جذب کند؟ سیستم دیالوگ بازی به‌نحوی است که سایر کاراکترهای جهان 7Days: Decide Your Story با سوال‌هایی که می‌پرسند، دو راهی‌های متفاوتی را سر راه شما قرار می‌دهند. بعضی از این دو راهی‌ها صرفا ساختار شخصیتی کایرل را شکل می‌دهند. برای مثال در جواب به بعضی سوال‌ها می‌توانید از تمسخر کردن یا طنز استفاده کنید یا اینکه به‌صورت عادی به آن‌ها جواب بدهید. در این میان دو راهی‌هایی که روند بازی را پیش می‌برند، مهم‌ترین موارد بازی به‌حساب می‌آیند، زیرا از طریق این موارد می‌توانید داستان بازی را بهتر و کامل‌تر پیش ببرید. بعضی از این دو راهی‌ها شامل نجات یا کشتن بعضی از کاراکترها است. به‌عبارتی انتخاب‌ها و نوع مدیریت بازیکنان در وقایع مختلف داستان کایرل را رقم می‌زند. حال شما می‌توانید به‌نحوی بازی را تمام کنید که کایرل پس از گذشت هفت روز برای همیشه بمیرد یا اینکه او را مجددا به زندگی برگردانید.

Zombie Haters
Zombie Haters
Zombie Haters

در این میان اشاره کنم تصمیم‌ها و دو راهی‌ها در بازی اندروید و آیفون 7Days: Decide Your Story به‌نحوی طراحی شده‌اند که دوست دارید بازخورد هر دو راه را مشاهده کنید. از این رو تمامی دو راهی‌ها و سوالاتی که در ذهن شما به‌وجود می‌آیند، دست به دست هم می‌دهند تا ارزش تکرار بازی بالا برود. یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت بازی موبایل 7Days: Decide Your Story طراحی خود کاراکتر کایرل و شخصیت‌پردازی وی است. در بازی رفته رفته کایرل با جواب دادن به سوال‌های مختلف گذشته‌ی خود را به یاد می‌آورد و متوجه می‌شود که چرا مرده است و چه نوع خانواده‌ای داشته است. با تمام این تفاسیر اگر به‌دنبال یک بازی ماجراجویی دیالوگ محور با داستانی جذاب و هیجان‌انگیز هستید که بتواند برای چند ساعت شما را سرگرم کند، بازی موبایل 7Days: Decide Your Story می‌تواند بهترین گزینه باشد. جدا از معرفی روزانه‌ بازی‌های موبایل، زومجی به صورت ماهیانه در ابتدای ماه میلادی و شمسی بهترین بازی های اندروید رایگان و پولی را معرفی می‌کند.

دانلود بازی اندروید و آیفون 7Days: Decide Your Story 

منبع زومجی
کاراکتر باقی مانده