عضو تحریریه
یاشار گروسیان

یاشار گروسیان

،
درباره من:
https://t.me/YasharGaroosian
  • پست
  • نظر

   @رحمان پیل تن
   درود
   «حس تنفر داره تو نوشتت موج میزنه» کجا؟
   «نقدت جهت داره آقا» بیشتر و مستدل توضیح می‌دهید چرا؟
   نقاط ضعف و قوت فیلم طبق نظر خودتان ظاهرا برابر هستند و چه بسا نقطا ضعف بیشتر هم بودند اما در آخر متوجه نشدم چرا «در آخر اینکه فیلم خوبی رو شاهد بودیم» ؟

  • نظر

   @homifatal
   در یک نوشته ژورنالیستی معمولا افعال و گزاره‌ها از قواعد و عرف ادبی پیروی نمی‌کنند لذا «می‌رواید» فعل غلطی نیست اگر در یک نوشته ژورنالیستی استفاده شود. ایراد اینجاست که نقد بنده از نظر نگارش چیزی بین یک نقد علمی و یک نقد ژورنالیستی قرار دارد و برای همین «می‌رواید» از نظر شما به کلیت متن نمی‌خورد.
   ممنون از توجهی که داشتید

  • نظر

   @polanski
   این جمله استعاره از این است که اصل ماجرا هرچه قدر هم واقعی باشد، فیلم‌نامه و کارگردانی در نشان دادن این واقعیت ناتوان هستند.

  • پست
  • نظر

   @L
   گروسیان هستم البته :)
   من در خصوص رشته معماری تخصصی ندارم که بخواهم اظهار نظر قطعی کنم اما به خاطر آشنایی از طریق یکی از دوستانم، این را می‌دانم که سرفصل‌های زیبایی‌شناسی که در رشته معماری وجود دارد، در بازی‌سازی (بخش طراحی) نیز به کار می‌آید. ممکن است سرفصل‌های مشترک بیشتری نیز در رشته معماری وجود داشته باشد.

  • پست
  • نظر

   @amin-h
   سلام
   قطعا یک برنامه ویدئویی در خیلی از موارد بهتر از یک متن نوشته شده عمل می‌کند و مخاطب نیز راحت‌تر با آن همراه می‌شود. در خصوص آنالیز پچ دوتا نیز حق با شماست و آیتم ویدئویی بهتر است.
   اما فعلا در این رابطه تصمیمی در زومجی گرفته نشده اما من پیشنهادتان را به تیم انتقال می‌دهم.
   در خصوص انتقادتان باید عرض کنم که دو نو رویکرد در این رابطه وجود دارد:
   نخست اینکه پس از انتشار پچ، بلافاصه به بررسی آن بپردازیم و این کار را به صورت فی‌البداهه انجام دهیم که این مورد به نوعی «اولین نگاه به پچ» است؛ مانند کاری که بسیاری از استریمرها انجام می‌دهند.
   دوم اینکه پس از انتشار پچ، چند وقت صبر کنیم، متای بازی را بررسی کنیم، پیک ریت و وین ریت هیروها را بررسی کنیم و یک بررسی دقیق‌تری داشته باشیم که هدف ما این مورد است.
   البته این را مد نظر داشته باشید که هیچ کس نمی‌تواند ادعا کند بهترین و بی‌تقص‌ترین آنالیز ممکن را انجام داده، همواره نقص یا فقدانی هست، مواردی هست که از قلم می‌افتد یا دیرتر به آنها می‌رسیم.
   پچ 7.22b شامل تغییرات اندکی بود که در این مطلب نیز به آنها اشاره شد.

  • پست
  • نظر

   @Anathema
   درود
   این موضوع صرفا یک نگاه شخصی نیست، یک نظریه هست برای بیان یک پدیده کهludonarrative dissonance نام دارد و تا الان که من و شما صحبت می‌کنیم، این عبارت میان تئوریسن‌های این حوزه رایج و جاری هست و مختص زمان کنونی هم نیست، از مدت‌ها قبل مطرح بوده و تنها در 2007 بحثش پررنگ‌تر شده و جدی‌تر.
   در خصوص متال گیر تمامی مواردی که فرمودید در ساحت امر روایی است و نه گیم‌پلی. در ضمن این جمله شما که «برای اینکه جنگ تموم بشه، باید جنگ راه انداخت و قربانی کرد تا ملت بفهمن جنگ چه ماهیتی داره» خودش نقیضِ پیام ضدجنگ است! که در متال گیر هم متاسفانه وجود دارد.

صفحه ۱ از ۶