عضو تحریریه
رضا حیدری نسب

رضا حیدری نسب

،
درباره من:
عضویت: چهار شنبه, ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • پست
   یکشنبه, ۲۲ بهمن ۰۲, ۲۰:۵۹
  • پست
   شنبه, ۲ دی ۰۲, ۲۱:۰۰
  • نظر

   @Mehdinjf
   ریشه ی این کلمه فرانسوی هست دوست عزیز و باسوادم.
   https://fa.m.wiktionary.org/wiki/%D8%A2%D9%86%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%84

  • نظر

   @Barthes
   در صورت تمایل دوست دارم درین باره شخصا بیشتر با هم صحبت کنیم. چون مرز باریکی توی این مسائل وجود داره که معمولا بحثها رو به سمت کج فهمی میبره.
   ارادتمند.

  • نظر

   @Barthes
   سلام دوست عزیز. بابت دیرکرد در پاسخگویی کامنتتون شخصا عذرخواهم. این رو پای سرشلوغی آخر سال بنده بگذارید و نه بی‌توجهی به نظراتتون. دقت و وسواس شما و امثال شما انرژی چند برابری به ما میده.
   در مورد کامنتهاتون در اپیزود قبلی باید بگم که من هم با برنامه‌های عزیزانی که اسمشون رو آوردید بزرگ شدم و همین برنامه‌ها یکی از مشوقهای من برای تحصیل آکادمیک سینما بودن. در واقع هرسه ما علاوه بر علاقه‌‌ی شخصی، سینما و مطالعات سینمایی رشته‌ی آکادمیکمون بوده و کماکان هست. اما مسئله اینجاست که هر برنامه روحیه‌ و فضای کلی خودش رو بنا بر زمان و موقعیت و مخاطب میسازه. من سعی میکنم در کنار دوستانم به عنوان مجری علاوه بر مدیریت بحث، لحن صمیمانه‌تری با مخاطب داشته باشم. در واقع هر کدوم ما توی این شبها وظیفه‌ای داریم و یک طیف از علایق رو پوشش میدیم.
   اما درمورد کاراکتر کتلین و بازیگرش خانم ملانی لینسکی. با احترام، از برداشتتون مبنی بر جنسیت‌زدگی حرفم کمی مایوس شدم. نظر من دقیقا در مورد نکات و متغیرهای فیزیکی‌ای بود که در مسئله‌ی انتخاب بازیگر بهشون دقت میشه. انتخاب ایشون برای کاراکتر یک شبه نظامی به نظر من در انتهای اپیزود پنجم اشتباه اومد. این بازیگر اگر مرد هم بود سنجش من با همین متغیرها و انطباقشون با روایت کلی سروکار داشت. فیزیک بازیگر و روایت، سنتزی رو میسازه که کاراکتر رو وارای خطوط نوشته شده در فیلمنامه برای ما معنادار، ماندگار یا فراموش شدنی میکنه. از سنتز صحبت میکنم. حتی سنتز دو چیز به شدت متفاوت. و این تفاوت اگر حاوی ظرایف ویژه باشه (ظرایفی که ممکنه ما رو در مورد چیستی و تاریخ این کاراکتر در جهان اثر کنجکاو کنه) قطعا ماندگار خواهد شد. امیدوارم رفع سوء تفاهم شده باشه

  • پست
   سه شنبه, ۲۵ بهمن ۰۱, ۲۲:۵۹