عضو تحریریه
مرتضی صوفی

مرتضی صوفی

،
درباره من:
The Dark Side of the Moon
عضویت: شنبه, ۱۰ آذر ۱۳۹۷
25

نقد انیمه پلوتو (Pluto) | بلع نفرت، درک غم

انیمه پلوتو همچون مانستر، اقتباس قبلی از آثار نائوکی اوراساوا، با قدرت به کاوشی چالش‌برانگیز در دنیای تاریکی می‌پردازد که ذات آن منشأ شکل‌گیری هیولاهای تکرارشدنی در زمان‌های مختلف است.

8

نقد انیمیشن پانتئون | معبدی به‌سوی ابدیت

سریال پانتئون (Pantheon) یک برداشت درگیر‌کننده و واقع‌گرایانه از مسایل ژئوپلیتیک روز جهان در بازه‌ای است که آرزوی دیرینه و به‌نظر محال دستیابی به زندگی ابدی به‌کمک فناوری و ذخیره‌ی داده‌ها محقق شده است.

18

نقد انیمیشن سریالی Blue Eye Samurai | سامورایی چشم آبی

انیمیشن سریالی سامورایی چشم آبی نه‌تنها در بین مدعیان اصلی بهترین انیمیشن سال ۲۰۲۳ می‌درخشد بلکه شایستگی قرار گرفتن در رده‌ی بهترین آثار هنری سامورایی محور را هم دارد.

38

نقد انیمه Oshi no Ko | زهر دروغ‌های زیبا

انیمه Oshi no Ko قرار است به ابعاد پشت‌صحنه‌ی سرگرمی‌های نمایشی تجاری بپردازد، دنیایی که با دروغ‌های زیبا پوشیده شده است. اما این دقیقا همان اتفاقی است که خود انیمه هم مرتکب آن می‌شود.

62

۱۳ چالش که هنگام تماشای انیمه با آن‌ها مواجه می‌شوید!

کمی بعد از شروع کردن به دیدن انیمه، متوجه مشکلات و دردسرهای مختلفی خواهید شد که هر کدام روی رفتار طرفداران انیمه تأثیرگذار است. در یک ویدیو/مقاله، این چالش‌ها را به شما می‌گوییم.

47

نگاهی به فصل دوم انیمه Jujutsu Kaisen | چرا باید در دنیای تاریک آن غرق شویم؟

فصل دوم انیمه جوجوتسو کایسن در همان چند قسمت ابتدایی نشان می‌دهد که چرا قضاوت استودیو ماپا، نه بیرون دیوارهای متزلزل اتک آن تایتان بلکه در دنیای نفرین‌زده‌ی جوجوتسو رقم خواهد خورد.

57

نقد فصل دوم انیمه Vinland Saga | سیر و سلوک تورفین

انیمه حماسه وینلند با فصل دوم خود، ضمن ثبت روندی متفاوت از فصل قبل، نشان می‌دهد چرا باید در میان هیاهوی انیمه‌های دیگر همچنان توجه ویژه‌ای به آن داشته باشیم.

70

نقد انیمه سوزومه (Suzume) | دروازه‌ای به قلمروی میازاکی

انیمه سینمایی سوزومه (Suzume)‌ با وجود شباهت‌هایش به آثار قبلی ماکوتو شینکای به یکی از مهم‌ترین تلاش‌های این کارگردان برای عبور از دروازه‌ای بدل می‌شود که تا پیش از این جزو حسرت‌های رزومه‌ی کاری او بوده است. با نقد زومجی همراه باشید.

32

معرفی انیمه بهشت جهنمی ۲۰۲۳ (Hell's Paradise: Jigokuraku)

انیمه Hell's Paradise محصول ۲۰۲۳ استودیو ماپا، یکی از انیمه‌های شونن با خشونت‌پردازی نمادگرایانه است که موفق شده در فضای ماورایی و تاریخی آشنای خود به اکسیر حیات در میان کلیشه‌های ژانری دست پیدا کند.

161

۱۱ انیمه برای تازه کارها | انیمه دیدن را شروع کنید!

برای ورود به دنیای انیمه چه انیمه‌هایی مناسب هستند؟ توجه به چه نکاتی در انتخاب انیمه برای تازه‌واردها لازم است؟ اهمیت این موضوع در ایجاد نظرات شخصی حول انیمه‌ها چیست؟با این ویدیو مقاله همراه شوید.

صفحه ۱ از ۷