نویسنده: مهدی اسدی
// دوشنبه, ۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۰

آمازون: بازی New World یک موفقیت بزرگ خواهد بود

کریستوف هارتمن، معاون استودیوی آمازون گیم اعتقاد دارد که بازی MMORPG و در آستانه‌ی انتشار New World توانایی مطرح کردن نام این شرکت در کانون توجهات صنعت بازی را دارد.

آمازون قطعاً یکی از بزرگ‌ترین و قدرتمندترین شرکت‌های جهان محسوب می‌شود، اما وقتی صحبت از صنعت بازی‌های ویدیویی مطرح می‌شود، چندان موفق ظاهر نشده است. بازی‌هایی از قبیل Breakaway و Crucible همگی یک شکست بزرگ برای این شرکت محسوب می‌شوند و قابل درک است که تردیدهای زیادی درمورد آینده‌ی حضور این شرکت در عرصه‌ی ویدیوگیم وجود داشته باشد.

حالا این شرکت یک پروژه بزرگ و در سبک چندنفره‌ی آنلاین کلان (MMORPG) را در دست توسعه دارد که New World نامیده می‌شود. این بازی تا به اینجای کار از جوانب مختلفی امیدوارکننده و آینده دار به نظر می‌رسد و طبق پاسخی که چند ماه پیش از طرف کاربران نسخه‌ی آزمایشی این بازی دریافت کرده، می‌توان گفت که حداقل در کنجکاو کردن مردم موفق ظاهر شده است. این در حالی است که  آمازون با اطمینان و اعتماد به نفس بالایی از آینده‌ی این بازی حرف می‌زند.

بازی آنلاین New World

کریستوف هارتمن، معاون Amazon Game Studios در مصاحبه اخیر خود با نشریه گیمز اینداستری گفته که آمازون با توجه و علاقه‌ی همه جانبه‌ی خود قصد سرمایه‌گذاری در بازی‌های ویدیویی را دارد. هارتمن پیش‌بینی کرده که New World به‌عنوان اولین محصول بزرگ توسعه‌دهندگان استودیوی آمازون، «یک موفقیت بزرگ» را برای این شرکت رقم خواهد زد و به ارتقاء بازی‌های آمازون کمک زیادی خواهد کرد. هارتمن در ادامه‌ی صحبت‌های خود درباره این بازی می‌گوید:

«به نظرمن، New World برای بسیاری از مخاطبان بازی‌ها غافلگیرکننده ظاهر خواهد شد، چراکه فکر می‌کنم بسیاری از کاربران تصور می‌کردند که این بازی اصلاً به مرحله‌ی نهایی نخواهد رسید. شور و اشتیاق زیادی برای حمایت و توسعه‌ی بازی‌های ویدیویی در شرکت وجود دارد و این شرایط رفته رفته بیشتر هم می‌شود. من هیچ نشانه‌ای از ناامید شدن شرکت برای حمایت از بخش گیمینگ نمی‌بینم و حمایت‌ها از همه‌ی جهات به این سمت روانه شده است. و وقتی که ما اولین اثر موفق خود را به بازار معرفی کنیم، قطعاً این حمایت‌ها بیشتر هم می‌شوند؛ چراکه در این صورت ما ارزش‌های خودمان به به اثبات رساندیم.»

باوجود اینکه استودیوی بازی‌سازی آمازون با بازی‌هایی از قبیل Crucible و Breakaway کارنامه‌ی چندان درخشانی ندارد، به نظر می‌رسد که شرکت همچنان تصمیم به ادامه‌ی حمایت و سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های آن‌ها گرفته است. به‌عنوان مثال آمازون چندی پیش یک استودیوی جدید را در مونترال تأسیس کرده تا فعالیت خود را روی یک آی پی جدید آنلاین شروع کنند. در فاصله‌ی کمی از این اتفاق، بازی MMO ارباب حلقه‌ها (The Lord of the Rings) که مدت زیادی بود در دست ساخت قرار داشت، نهایتاً لغو شده و فرایند توسعه‌ی آن متوقف شد.

محیط بازی New World

New World که فاز بتای خود را پشت سر می‌گذارد، قرار است در تاریخ ۲۸ سپتامبر برای پی سی عرضه شود. نسخه‌ی بتا محدود بازی نیو ورلد اخیر در دسترس افرادی قرار گرفته که آن را پیش‌خرید کرده‌ بودند. براساس گزارش‌های منتشر شده، نسخه‌ی بتا New World تنها چند ساعت پس از انتشار توانست بیش از ۲۰۰ هزار بازیکن همزمان را به‌ خود جذب کند. درواقع در مقطعی زمانی، ۲۰۰۸۵۶ بازیکن مشغول تجربه‌ی نیو ورلد بودند که رقم قابل‌توجه‌ای برای نسخه‌ی بتا محدود یک بازی محسوب می‌شود. گفتنی است که هم‌اکنون نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر در حال بازی بتا نیو ورلد هستند.

نظر شما کاربران زومجی در این خصوص چیست؟ آیا فکر می‌کنید آمازون می‌تواند با انتشار نیو ورلد سرانجام خود را به‌عنوان یک بازی‌ساز مهم مطرح کند؟ نظرات خود را در صورت تمایل با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.


منبع gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده