// سه شنبه, ۹ آذر ۹۵ ساعت ۱۵:۳۲

وب‌سایت ایندی وایر لیستی از بهترین گروه‌های بازیگری فیلم‌های ۲۰۱۶ منتشر کرده که فروشنده اصغر فرهادی یکی از آن‌هاست.

فیلم فروشنده جدیدترین اثر اصغر فرهادی به عنوان یکی از فیلم‌های ۲۰۱۶ شناخته شد که دارای بهترین تیم بازیگری (بهترین انتخاب بازیگران برای نقش‌ها) بوده است. ایندی وایر به بهانه‌ی عدم وجود بخشی در اسکار که بهترین انتخاب بازیگر را برگزیند، از ۱۳ نفر که مسئول انتخاب بازیگر در فیلم‌های بزرگ بوده‌اند خواسته تا بهترین تیم بازیگری را در میان فیلم‌های امسال انتخاب کند.

هدی لویت، مسئول انتخاب بازیگران فیلم اسکاری The Artist، فروشنده را به عنوان انتخاب خود برگزیده است. او در توضیح خود برای این انتخاب گفته است:

انتخاب بازیگر یکی از عوامل پنهان در هر فیلم موفق است. زمانی که انتخاب بازیگر به درستی انجام شده باشد شما غرق در داستان می‌شوید و هر پیش‌ذهنیتی را که درباره بازیگر داشته باشید رها می‌کنید چرا که بازیگر با شخصیت یکی شده است. از آنجایی که ما آشنایی چندانی با ستاره‌ها و استعدادهای فیلم‌ خارجی نداریم این کار برای ما آسان‌تر است اما آنچه بسیار زیاد درباره فیلم‌های خارجی دوست دارم این است که بازیگرانش طوری به نظر نمی‌رسند که گویی آماده رفتن روی فرش قرمز یا جلد مجله «پیپل» هستند. فیلم «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی دارای یکی از این گروه بازیگران بی‌نقص است. من تنها با شهاب حسینی بازیگر فیلم برنده اسکار «جدایی» آشنا بودم و آشنایی چندانی با سایر بازیگران فیلم نداشتم.

او در ادامه می‌نویسد:

این فیلم درامی درخشان است که از نمایشنامه «مرگ فروشنده» اثر «آرتور میلر» به خوبی در پس زمینه خود استفاده کرده است. ما زوج بازیگری را می‌بینیم که در جستجوی یک آپارتمان جدید هستند چرا که خانه‌اشان در حال فروپاشی و ناامن است. با زندگی روزانه این دوبازیگر همراه می‌شویم که تنها از راه بازیگری امرار معاش نمی‌کنند و آنها را همچون کسانی درک می‌کنیم که در دنیای واقعی وجود دارند. آنها تفاوتی با بازیگرانی که در لس‌آنجلس و نیویورک دست و پا می‌زنند ندارند. هنگام تماشای فیلم احساس کردم در حال تماشای یک مستند از بازیگران در تئاترهای زیرزمینی هستم که دارای زرق و برق برادوی و هالیوود نیستند. بازی‌های نئورئالیستی و کامل بازیگران زمانی که دنیای عاطفی کاراکترها به اوج می‌رسد و رابطه زوج نقش اصلی از هم می‌پاشد من را بسیار تحت تاثیر قرار داد. در واقع در این فیلم استعداد در همه جا و بدون مرز وجود دارد.

فیلم‌های Loving، Hail, Caesar، Hell or High Water، The Jungle Book، Other People، Lion، Capitan Fantastic، Moonlight از ديگر فيلم‌هایی هستند که وبسایت ایندی وایر به عنوان بهترین انتخاب بازیگران و تیم بازیگری در سال ۲۰۱۶ انتخاب کرده است.

منبع ایسنا
کاراکتر باقی مانده