// پنجشنبه, ۲ خرداد ۹۸ ساعت ۲۳:۵۳

تهیه کننده و کارگردان فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» طی نامه‌ای به ریاست قوه قضاییه خواستار رفع توقیف این فیلم سینمایی شده‌اند.

فیلم «رحمان ۱۴۰۰» در نوبت اکران عید روی پرده رفت و به سرعت به فروش ۲۰ میلیارد تومان دست پیدا کرد. فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» مدت کوتاهی پس از اکران به دلیل پخش نسخه‌‌ای متفاوت با نسخه دارای پروانه نمایش توقیف شد. اکنون بنابر جدیدترین اخبار سینمای ایران، سازندگان فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» یعنی منوچهر هادی به عنوان کارگردان و علی سرتیپی به عنوان تهیه کننده در نامه‌ای به حجت الاسلام ابراهیم رئیسی، ریاست قوه قضاییه ایران، خواستار رفع توقیف فیلم سینمایی «رحمان 1400» شده‌اند. متن این نامه به شرح زیر است:

صحبت‌ها و نظرات حجت الاسلام رئیسی در دیدار اهالی رسانه امیدبخش است و می‌تواند دستورالعملی برای مدیران سینمایی هم باشد. اینکه به فرض درست بودن ادعای مدیران سینمای رحمان ۱۴۰۰ تخلف کوچکی داشته و در جوابش حکم مرگ فیلم را امضا کرده‌اند نه عادلانه است نه عاقلانه. چطور می‌شود رییس دستگاه قضا درباره حداقل مجازات مطبوعات می‌گوید و مسئولان سینمایی حداکثر مجازات را برای کم‌ترین تخلفات ما در نظر می‌گیرند. آیا آنها شناخت بیشتری از عدالت و قضاوت نسبت به رییس قوه قضاییه دارند؟ تدبیر آیت الله رییسی می‌تواند راهنمایی برای سینمای ایران و در قدم اول برای حل مشکل رحمان ۱۴۰۰ باشد تا بعد از دو ماه توقیف مجوز اکران دوباره آن صادر شود.

فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» با بازی مهران مدیری، محمدرضا گلزار، یکتا ناصر، ساره بیات، سعید آقاخانی و بهرام افشاری ساخته شده است. این فیلم ایرانی یکی از شانس‌های تبدیل شدن به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران بود. شما کاربران زومجی می‌توانید نظرات خود را درباره نامه سازندگان «رحمان ۱۴۰۰» به ریاست قوه قضاییه با ما در میان بگذارید.

کاراکتر باقی مانده