// دوشنبه, ۴ اسفند ۹۳ ساعت ۱۱:۱۸

سحرگاه امروز به وقت ایران، رویداد سینمایی اسکار سال ۲۰۱۵ در شهر لوس‌آنجلس آمریکا برگزار شد و برترین فیلم‌ها، بازیگران و دست‌اندرکاران یک سال اخیر حوزه سینما موفق به دریافت این جایزه‌ی با ارزش شدند. در ادامه، لیست برندگان نهایی این مراسم را مشاهده می‌کنید.
در حالی که شاید بسیاری تصور می‌کردند فیلم «گرند هتل بوداپست» یا «پسرانگی» بتواند جایزه‌ی اسکار بهترین فیلم سال را از‌ آن خود کند، اما داوران آکادمی اسکار، فیلم مرد پرنده (Birdman) را به این فیلم و سایر نامزدها ترجیح داده و آن را به عنوان برنده‌ی جایزه‌ی بهترین فیلم سال انتخاب کردند. در زیر لیست کامل نامزدها و برندگان هر بخش را مشاهده می‌کنید:

جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

برنده: گراهام مور برای The Imitation Game جیسون هال برای American Sniper پل توماس اندرسون برای Inherent Vice آنتونی مک کارتن برای The Theory of Everything دمین شازل برای Whiplash

جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه غیر افتباسی

برنده: آلخاندرو گونزالز ایناریتو، نیکولاس جیاکوبونه، آلکساندر دینلاریس و آرماندو بو برای Birdman ریچارد لینک‌لیتر برای Boyhood ای مکس فرای و دن فوترمن برای, Foxcatcher وس اندرسون و هوگو گینس برای, The Grand Budapest Hotel دن گیلروی برای Nightcrawler

جایزه اسکار بهترین موسیقی متن

برنده: آلکساندر دسپلات برای  The Grand Budapest Hotel آلکساندر دسپلات برای The Imitation Game هانس زیمر برای Interstellar یوهان یوهانسون برای The Theory of Everything گری ریشون برای Mr Turner

جایزه اسکار بهترین تدوین فیلم

برنده: تام کراس برای Whiplash ساندرا ادیر برای Boyhood ویلیام گلدنبرگ برای The Imitation Game بارنی پیلینگ برای The Grand Budapest Hotel جوئل کاکس و گری روچ برای American Sniper

جایزه اسکار بهترین فیلم کوتاه

برنده: مت کرکبی و جیمز لوکاس برای  The Phone Call اودد بینون و میهال برزیس برای Aya مایکل لنوکس و رونان بلینی برای Boogaloo and Graham وی هو و جولین فرت برای Butter Lamp تلخون همزوی و استفان ایخنبرگر برای Parvaneh

جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان

برنده: پاول پاولیکوفسکی برای Ida زازا اوروشادزه برای Tangerines آندری زویاگینتسف برای Leviathan دیمین زیفرون برای Wild Tales عبدالرحمان سیساکو برای Timbuktu

جایزه اسکار بهترین فیلم مستند کوتاه

برنده: آلن گوسنبرگ کنت و دانا پری برای Crisis Hotline: Veterans Press 1 آنتا کوپاژ برای Joanna توماژ اسلیوینسکی و ماسیج اسلیسیچکی برای Our Curse گابریل سرا برای The Reaper کریستین ینسن برای White Earth

جایزه اسکار بهترین فیلم مستند

برنده: لائورا پویتراس، دیرک ویلوتزکی و  ماتیلده بونفوی برای Citizenfour جان  مالوف و چارلی سیسکل برای Finding Vivian Maier روی کندی و کون مک‌آلستر برای Last Days in Vietnam ویم وندرز و جولیانو ریبریو سالگادو و دیوید روزیر برای The Salt of the Earth اورلاندو فون اینسیدل و جوانا ناتاسگارا برای Virunga

جایزه اسکار بهترین فیلم انیمیشن کوتاه

برنده: پاتریک آزبورن و کریستینا رید برای Feast دیزی جیکوبز و کریس هیز برای The Bigger Picture رابرت کوندو، دایسوکه سوتسومی (Dice) برای The Dam Keeper ترویل کوو برای Me and My Moulton یوریس اوپرینز برای A Single Life

جایزه اسکار بهترین فیلم انیمیشن

برنده: Big Hero 6 The Boxtrolls How to Train Your Dragon 2 Song of the Sea The Tale of the Princess Kaguya

جایزه اسکار بهترین جلوه‌های ویژه

برنده: Interstellar Captain America: The Winter Soldier Dawn of the Planet of the Apes Guardians of the Galaxy X-Men: Days of Future Past

جایزه اسکار بهترین تدوین صدا

برنده : American Sniper Birdman The Hobbit: The Battle of the Five Armies Interstellar Unbroken

جایزه اسکار بهترین میکس صدا

برنده: Whiplash American Sniper Birdman Interstellar Unbroken

جایزه اسکار بهترین طراحی صحنه

برنده: The Grand Budapest Hotel The Imitation Game Interstellar Into the Woods Mr Turner

جایزه اسکار بهترین طراحی مو و گریم

برنده: The Grand Budapest Hotel Foxcatcher Guardians of the Galaxy

جایزه اسکار بهترین طراحی لباس

برنده : The Grand Budapest Hotel Inherent Vice Into the Woods Maleficent Mr Turner

جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

برنده: جی کی سیمونز برای Whiplash رابرت دوال برای The Judge ایتن هاوک برای Boyhood ادوارد نورتون برای Birdman مارک روفالو برای Foxcatcher

جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن

برنده: پاتریشیا آرکت برای Boyhood لورا درن برای Wild کیرا نایتلی برای The Imitation Game اِما استون برای Birdman مریل استریپ برای Into the Woods

جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد

برنده: ادی ردماین برای The Theory of Everything استیو کرل برای Foxcatcher بندیکت کامبربچ برای The Imitation Game بردلی کوپر برای American Sniper مایکل کیتون برای Birdman

جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن

برنده: جولین مور برای Still Alice ماریون کوتیلارد برای Two Days, One Night فلیسیتی جونز برای The Theory of Everything روزاموند پایک برای Gone Girl ریز ویترسپون برای Wild

جایزه اسکار بهترین فیلمبرداری

برنده : Birdman The Grand Budapest Hotel Ida Mr Turner Unbroken

جایزه اسکار بهترین کارگردانی

برنده: آلخاندرو گونزالز ایناریتو برای Birdman ریچارد لینک‌لیتر برای Boyhood بنت میلر برای Foxcatcher وس اندرسون برای The Grand Budapest Hotel مورتن یلدوم برای The Imitation Game

جایزه اسکار بهترین فیلم

برنده: Birdman American Sniper Boyhood The Imitation Game The Grand Budapest Hotel Selma The Theory of Everything Whiplash منبع: Guardian
کاراکتر باقی مانده