// جمعه, ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۱

گزارش باکس آفیس: شانس Avengers: Endgame برای شکستن رکورد «آواتار» افزایش یافت

در گزارش باکس آفیس این هفته آخرین اطلاعات از فروش Avengers: Endgame و احتمال شکستن رکورد «آواتار» توسط آن را بررسی می‌کنیم. همراه زومجی باشید.

گزارش باکس آفیس این هفته را به‌دلیل گرفتار شدن در طوفانِ مهلکِ قسمت سوم فصلِ آخرِ «بازی تاج و تخت» خیلی خیلی دیر با «اونجرز: بازی پایانی» (Avengers: Endgame) شروع می‌کنیم که اکرانش را با رقمِ فک‌اندازِ ۳۵۰ میلیون دلار افتتاحیه‌ی سه روزه در گیشه‌ی خانگی آغاز کرد. اکران «بازی پایانی» اما بیش از هر چیز دیگری، حکم انفجارِ یک بمب هسته‌ای را داشت که تازه از یک نقطه شروع شد و تا شعاع چند کیلومتری، هرچه سر راهش بود را به قلمروی رادیواکتیوی خودش تبدیل کرد. «بازی پایانی» رکورد بهترین درآمد پیش‌نمایش‌های پنج‌شنبه (۶۰ میلیون دلار)، بهترین درآمد خالص جمعه (۹۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار)، بهترین درآمد روز افتتاحیه (۱۵۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار)، بهترین درآمد شنبه (۱۰۹ میلیون دلار) و بهترین درآمد یکشنبه (۸۴ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار) را حتی با احتساب نرخ تورم شکست. برای اینکه دقیقا دستتان بیاید که افتتاحیه‌ی ۳۵۰ میلیونی «بازی پایانی» چقدر بزرگ است باید بگویم که این رقم، ۱۰۰ میلیون دلار بزرگ‌تر از افتتاحیه‌ی ۲۵۷ میلیون دلاری «اونجرز: جنگ اینفینیتی»، رکورددار قبلی و ۱۱۰ و نیم میلیون دلار بزرگ‌تر از افتتاحیه‌ی ۲۴۸ میلیون دلاری «جنگ ستارگان» نیرو برمی‌خیزد» است. بیست و دومین فیلم دنیای سینمایی مارول اما ۸۵۹ میلیون دلار هم از کشورهای خارجی کسب کرده تا به مجموعِ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار افتتاحیه‌ی جهانی برسد؛ نه‌تنها «بازی پایانی» سریع‌ترین فیلمِ تاریخ که به مرز یک میلیارد دلار فروش رسیده، بلکه در جریان فقط ۵ روز موفق شده تا درآمدِ کلِ ۱۷‌تا از ۲۱ فیلم قبلی مارول از جمله «کاپیتان مارول» را پشت سر بگذارد. افتتاحیه‌ی ۸۵۹ میلیونی «بازی پایانی» در گیشه‌ی خارجی نه‌تنها بیش از ۴۰۰ میلیون دلار بیشتر از رکورددار قبلی یعنی «سریع و خشن ۸» است، بلکه افتتاحیه‌ی جهانی‌اش هم تقریبا دو برابر افتتاحیه‌ی جهانی ۶۴۰ و نیم میلیون دلاری «جنگ اینفینیتی» است. ساخته‌ی برادران روسو با کسب ۹۱ و نیم میلیون دلار از درآمدش از سینماهای آیمکس، با اختلافِ ۹۲ درصد، «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» را پشت سر گذاشت و لقب بزرگ‌ترین افتتاحیه‌ی جهانی آیمکس را به دست آورد. «بازی پایانی» فقط ۳۳۰ و نیم میلیون دلار هم از اکران پنج روزه‌اش در چین به دست آورده که بزرگ‌تر از افتتاحیه‌ی ۲۹۹ میلیون دلاری فیلم چینی «زمین سرگردان» در این کشور است. در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود که «بازی پایانی» بدون‌شک تا پایان دوره‌ی اکرانش، مدال نقره‌ی گیشه‌ی خانگی و جهانی را به دست خواهد آورد. از همین حالا عبور «بازی پایانی» از درآمد ۷۶۰ میلیون دلاری «آواتار» در گیشه‌ی خانگی و درآمد ۲ میلیارد و ۱۸۷ میلیونی «تایتانیک» در گیشه‌ی جهانی تضمین شده‌ است. اما هنوز درباره‌ی توانایی «بازی پایانی» در عبور از درآمد ۶۹۹ میلیون دلاری «زمین سرگردان» در بازار چین و به چنگ آوردنِ مدال نقره‌ی پُرفروش‌ترین فیلم چین شک و تردید وجود دارد. بااین‌حال، «بازی پایانی» بی‌بروبرگرد رکورد درآمد ۳۹۲ میلیونی «سریع و خشن ۸» در چین را خواهد شکست تا به پرفروش‌ترین فیلم وارداتی این بازار تبدیل شود.

اما این اتفاقات مربوط‌به سه روز اول اکرانِ خانگی و پنج روز اول اکرانِ جهانی تا روز یکشنبه می‌شدند. غوغای «بازی پایانی» از آن موقع تاکنون ادامه داشته است. «بازی پایانی» با کسب ۳۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار در روز دوشنبه، ۳۳ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار در روز سه‌شنبه و ۲۵ میلیون دلار دیگر در روز چهارشنبه، مجموعِ درآمدش را در عرضِ شش روز به ۴۵۲ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار رساند. رقمی که این فیلم را بالاتر از «شوالیه‌ی تاریکی برمی‌خیزد» (۴۴۸ میلیون دلار) و «اونجرز: دوران اولتران» (۴۵۹ میلیون دلار) قرار می‌دهد. به عبارت دیگر هنوز هیچی نشده، «بازی پایانی» در جایگاه هفدهم پُرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخِ گیشه‌ی خانگی قرار گرفته است و احتمالا اولین هفته‌ی اکرانش را با کسب چیزی حدود ۴۷۳ میلیون دلار که آن را بین «جنگ ستارگان» (۴۶۰ میلیون دلار) و «جنگ ستارگان: تهدید شبح» (۴۷۴ میلیون دلار) قرار می‌دهد به اتمام خواهد رساند. «بازی پایانی» در حالی هفته‌ی دوم اکرانش را با قرار گرفتن در رده‌ی پانزدهم پُرفروش‌ترین فیلمِ گیشه‌ی خانگی آغاز خواهد کرد که احتمالا همین الان که در حال خواندن این مطلب هستید، با عبور از مرز ۵۰۰ میلیون دلار درآمد خانگی، «در جستجوی دوری» (۴۸۶ میلیون دلار) و «دیو و دلبر» (۵۰۴ میلیون دلار) را پشت سر گذاشته است و آخرهفته‌ی دومش را در روز یکشنبه‌ی هفته‌ی پیش‌رو با پشت سر گذاشتنِ «جنگ ستارگان: آخرین جدای» (۶۲۰ میلیون دلار) و «اونجرز» (۶۲۳ میلیون دلار) به اتمام خواهد رساند. «اونجرز: بازی پایانی» اما ۵ میلیون دلار دیگر در روز پنج‌شنبه (به‌علاوه‌ی ۷۰ میلیون دلار هم در روز چهارشنبه) در بازار پین فروخت و به مجموعِ ۹ روزه‌ی ۵۱۲ و نیم میلیون دلار در این کشور رسید. این رقم «بازی پایانی» را با اختلاف، بالاتر از «سریع و خشن ۸» (۳۹۲ میلیون دلار) به پُرفروش‌ترین فیلم وارداتی هالیوود در چین تبدیل می‌کند. و البته «بازی پایانی» به این ترتیب به اولین فیلمِ هالیوودی تبدیل می‌شود که در این کشور از مرز ۵۰۰ میلیون دلار عبور کرده است. از آنجایی که کلا فیلم‌های بزرگ در چین، بعد از افتتاحیه‌های بزرگشان با سقوط‌های شدیدی روبه‌رو می‌شوند، احتمالا باید انتظار سقوط آزاد «بازی پایانی» را در این بازار داشته باشد. با این وجود، احتمالا «بازی پایانی» تا یکشنبه‌ی هفته‌ی پیش‌رو به چیزی حدود ۵۸۰ میلیون دلار در این کشور دست خواهد یافت؛ رقمی که آن را بالاتر از «عملیات دریای سرخ» (۵۷۹ میلیون دلار) و پایین‌تر از «زمین سرگردان» (۶۹۹ میلیون دلار) و «جنگجوی گرگ ۲» (۸۵۴ میلیون دلار)، به سومین فیلم پُرفروش تاریخ چین تبدیل می‌کند.

Avengers: Endgame

در حال حاضر رسیدن به «زمین سرگردان» برای «بازی پایانی» هدفِ تقریبا غیرممکنی به نظر می‌رسد، اما مارول باید سرش را به خاطر به دست آوردن مدالِ برنزِ بازار چین بالا بگیرد. این در حالی است که اگر «بازی پایانی» در آخرهفته‌ی پیش‌رو دوام باورنکردنی‌ای را در چین تجربه کند که هیچی، در غیر این صورت عبور «بازی پایانی» از «جنگجوی گرگ ۲» در چین همان‌قدر برای این فیلم غیرممکن است که پشت‌سر گذاشتن «نیرو برمی‌خیزد» (۹۳۷ میلیون دلار) در آمریکای شمالی غیرممکن است. «بازی پایانی» تا حالا یک میلیارد و ۲۶۲ میلیون دلار فقط از کشورهای خارجی به دست آورده است؛ رقمی که آن را پشت‌سر «جنگ اینفینیتی» (یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون دلار)، «تایتانیک» (یک میلیارد و ۵۲۸ میلیون دلار) و «آواتار» (۲ میلیارد و ۲۷ میلیون دلار) در جایگاه سوم پُرفروش‌ترین فیلم‌های گیشه‌ی خارجی قرار می‌دهد. «بازی پایانی» هم‌اکنون یک میلیارد و ۷۱۴ میلیون دلار در سراسر دنیا فروخته است و به‌راحتی می‌تواند تا پایانِ آخرهفته‌ی دوم اکرانش، از مرز ۲ میلیارد دلار عبور کند. عملکرد عالی «بازی پایانی» در کشورهای خارجی علاوه‌بر گیشه‌ی خانگی، چیزی است که آن را به یک بلاک‌باسترِ منحصربه‌فرد تبدیل می‌کند. چیزی که این فیلم را از امثال «شوالیه‌ی تاریکی»، «بلک پنتر»، «واندر وومن» و فیلم‌های «جنگ ستارگان» متفاوت می‌کند همین است: آن فیلم‌ها اگرچه به درآمدهای فوق‌العاده‌ای در خانه دست پیدا کردند (۵۳۳ میلیون در سال ۲۰۰۸، ۷۰۰ میلیون دلار در سال گذشته، ۴۱۳ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ و ۹۳۷ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵)، اما عملکردشان در کشورهای خارجی در بهترین حالت «خیلی خوب» بود. برای مثال «شوالیه‌ی تاریکی» فقط ۴۶۹ میلیون دلار در کشورهای خارجی فروخت که فقط ۴ میلیون دلار بیشتر از درآمد «ماما میا» است. این موضوع درباره‌ی «نیرو برمی‌خیزد» (۹۳۷ میلیون خانگی / ۲ میلیارد و ۶۸ میلیون جهانی)، «روگ وان» (۵۳۲ میلیون خانگی / یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون جهانی) و «آخرین جدای» (۶۲۰ میلیون خانگی و یک میلیارد و ۳۳۳ میلیون جهانی» هم صدق می‌کند؛ در حالی استاندارد فروش خانگی و خارجی باید ۳۵ به ۶۵ باشد که درآمدِ این فیلم‌ها در گیشه‌ی خانگی و خارجی با هم مساوی است. این مسئله درباره‌ی «واندر وومن» (۴۱۳ میلیون خانگی / ۸۲۱ میلیون جهانی» و «بلک پنتر» (۷۰۰ میلیون خانگی / یک میلیارد و ۳۴۶ میلیون جهانی) هم حقیقت دارد. «کاپیتان مارول» یکی دیگر از فیلم‌هایی بود که با وجود اینکه شخصیتِ اصلی‌اش، یک مرد سفیدپوست نبود، اما علاوه‌بر ظاهر شدن فراتر از انتظارات در آمریکای شمالی، در کشورهای خارجی هم کمی بهتر از انتظارات ظاهر شد (۴۱۵ میلیون خانگی / ۶۹۵ میلیون خارجی). «اونجرز: بازی پایانی» هم در حالی عملکرد دیوانه‌واری در گیشه‌ی خانگی داشته که همزمان عملکرد دیوانه‌واری در چین و عملکرد دیوانه‌واری در دیگر نقاط دنیا به جز چین هم داشته است.

thank you for your service

اما «اونجرز: بازی پایانی» در حالی تمام رکوردهای ممکنِ افتتاحیه را شکست که با این کار، مهم‌ترین سوالی که از مدت‌ها قبل از اکران پرسیده می‌شد را داغ‌تر کرد؛ اینکه آیا این فیلم توانایی شکستنِ رکورد فروشِ خانگی «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» و فروش جهانی «آواتار» را خواهد داشت؟ همان‌طور که قبل از اکرانِ فیلم هم صحبت کردیم، «بازی پایانی» فقط در صورتی می‌توانست شانسِ صدرنشینی در گیشه‌ی جهانی را داشته باشد که به یک میلیارد و ۱۳۲ میلیون دلار افتتاحیه‌ی جهانی دست می‌یافت. اگر «بازی پایانی» می‌توانست اکرانش را با کسب حداقل یک میلیارد و ۱۳۲ میلیون دلار در جریان پنج روز اول اکرانش آغاز کند و بعد به اندازه‌ی «اونجرز: جنگ اینفینیتی» (۲ میلیارد و ۵۸ میلیون دلار یا ۲/۵۶ برابرِ افتتاحیه‌ی جهانی ۸۳۱ میلیون دلاری‌اش) بادوام می‌بود، آن وقت شرایط لازم برای عبور از درآمد ۲ میلیارد و ۷۸۸ میلیون دلاری «آواتار» را می‌داشت. اتفاقی که افتاد این بود که «بازی پایانی» به افتتاحیه‌ی جهانی یک میلیارد و ۲۲۲ میلیون دلار دست پیدا کرد و حالا تنها کاری که برای رسیدن به بزرگ‌ترین هدفش باید انجام بدهد این است که ۲/۲۸ برابر این افتتاحیه بفروشد. نکته‌ی جالب ماجرا این است که در حال حاضر این‌طور به نظر می‌رسد که احتمالِ فرو ریختنِ رکورد جهانی «آواتار» بیشتر از شکسته شدنِ رکورد خانگی «نیرو برمی‌خیزد» توسط این فیلم است. اولین چیزی که قبل از این محاسبه باید در نظر بگیریم، رقبای «بازی پایانی» در هفته‌‌های آینده هستند. اولی‌شان «پوکمون: کاراگاه پیکاچو» خواهد بود که احتمالا وقتی در تاریخ دهم می اکران شود (یک هفته زودتر از «ددپول ۲» در سال گذشته)، به درآمد هیولاوارانه‌‌‌ای در سراسر دنیا دست خواهد یافت. این احتمال وجود دارد که «کاراگاه پیکاچو» مثل اتفاقی که در رابطه با «جومانجی ۲» و «آخرین جدای» افتاد، به‌طرز مسالمت‌آمیزی درکنار «بازی پایانی» زندگی کند و هر دو کار خودشان را بدون ضربه زدن به دیگری انجام بدهند، ولی همزمان این احتمال هم وجود دارد که «کاراگاه پیکاچو» مقداری به درآمدِ «بازی پایانی» آسیب برساند. از سوی دیگر «جان ویک ۳: پارابلوم» (John Wick: Chapter 3 – Parabellum) را داریم که احتمالا عملکردِ غیرمنتظره‌ای در مایه‌های «جان ویک ۲» خواهد داشت (۹۲ میلیون خانگی و ۱۷۱ میلیون جهانی). اکشنِ جدید کیانو ریوز شاید مقداری از درآمد «بازی پایانی» را از آن بدزد، ولی در بهترین حالت در حال صحبت کردن درباره‌ی فیلمی هستیم که چیزی بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار در خانه و ۲۰۰ میلیون دلار در دنیا نخواهد فروخت. «علاالدین» (Aladdin) یکی از آن فیلم‌های امسال که رسما به بزرگ‌ترین علامتِ سؤال تحلیلگران تبدیل شده است. جدیدترین ساخته‌ی گای ریچی به همان اندازه که می‌تواند عملکردی شبیه به «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» (فروش خانگی نه چندان قوی و کاملا نادیده گرفته شده در خارج) داشته باشد، به همان اندازه هم می‌تواند شبیه به «دزدان دریایی کاراییب ۵» (فروش خانگی کمتر از انتظارات اما فروش خارجی فوق‌العاده) ظاهر شود. قدرتِ ستاره‌ای ویل اسمیت در کشورهای خارجی («جوخه‌ی انتحار» بدون بهره بردن از چین، ۷۴۵ میلیون دلار فروخت) در حالی به آن کمک خواهد کرد که قدرتِ نوستالژی بازسازی یکی از پرطرفدارترین انیمیشن‌های کلاسیک دیزنی هم احتمالا مهم‌ترین فاکتور فروشش در آمریکای شمالی خواهد بود.

Star Wars: The Force Awakens

با این وجود، حتی اگر «علاالدین» به موفقیت برسد، معلوم نیست که آیا موفقیتش به فروش «بازی پایانی» ضربه می‌زند یا نه. بالاخره دیزنی در تابستان سال گذشته در حالی «اونجرز: جنگ اینفینیتی»، «شگفت‌انگیزان ۲» و «انت‌من و وسپ» را پشت سر هم اکران کرد که همه به بهترین درآمدهای ممکنشان دست پیدا کردند. چنین چیزی درباره‌ی «مگ» (The Meg) و «آسیایی‌های خیلی مایه‌دار» (Crazy Rich Asians)، فیلم‌های برادران وارنر هم صدق می‌کند. بعد از «علاالدین»، «گودزیلا: پادشاه هیولاها» و «راکت‌من» از راه می‌رسند که هر سه می‌توانند از فروش «بازی پایانی» بکاهند، اما اگر «اونجرز ۴» توانسته باشد تا دوام فوق‌العاده‌ای را در طول ماه اولِ نمایشش تجربه کند، دیگر آسیب دیدنِ فروشش توسط این فیلم‌ها اهمیتی نخواهد داشت. سرنوشتِ «اونجرز ۴» در جریان یک ماه اولِ نمایشش مشخص خواهد شد. اما جدا از رقبا، سؤال دیگری که «اونجرز ۴» برای عبور از «نیرو برمی‌خیزد» و «آواتار» باید جواب خوبی برای آن داشته باشد این است که اصلا فیلمی که کارش را با یک میلیارد و ۲۰۰ هزار دلار افتتاحیه شروع می‌کند، چقدر توانایی دوام آوردن خواهد داشت؟ بالاخره هرچه فیلم‌ها، افتتاحیه‌ی بزرگ‌تری را تجربه می‌کنند، افت فروشِ شدیدتری را هم تجربه می‌کنند. خبر بد این است که «بازی پایانی» تقریبا به احتمال خیلی زیاد دوام ضعیف‌تری نسبت به «جنگ اینفینیتی» خواهد داشت و این موضوع هیچ ربطی به رقبایش ندارد. «جنگ اینفینیتی» به ۶۷۹ میلیون دلار فروشِ خانگی از ۲۵۷ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار افتتاحیه دست پیدا کرد و از همین رو به «فرونت‌لودد»‌ترین فیلمی با افتتاحیه‌ی ۲۰۰ میلیون دلاری در دنیا تبدیل شد؛ یعنی اکثر درآمدش را در هفته‌‌‌‌های آغازین به دست آورد و رفته رفته از دوامش کاسته شد. اما همزمان خبر خوب این است که فیلم‌های اندکی که اکرانشان را با افتتاحیه‌ای فراتر از ۲۰۰ میلیون دلار آغاز می‌کنند، آن‌قدر در سطحی جهانی مورد تحسین منتقدان و محبوبِ سینماروها هستند که دوام خوبی را تجربه می‌کنند. با وجود تمام این حرف‌ها، «بازی پایانی» برای عبور از درآمدِ ۹۳۶ میلیون و ۶۶۲ هزار دلاری «نیرو برمی‌خیزد» و تصاحب کردن صدر جدول پُرفروش‌ترین فیلم‌های گیشه‌ی آمریکای شمالی باید ۲/۶۱ برابر افتتاحیه‌اش بفروشد. سؤال این است که آیا چنین چیزی امکان‌پذیر است؟ «نگهبانان کهکشان ۲» به ۳۸۹ میلیون دلار فروشِ خانگی از ۱۴۵ میلیون دلار افتتاحیه دست پیدا کرد. اما نکته این بود که «نگهبانان کهکشان ۲» از زمان اولین قسمت «اونجرز» (۶۲۳ میلیون از ۲۰۷/۷ میلیون افتتاحیه)، با دوام‌ترین فیلم دنیای سینمایی مارول بود. «بازی پایانی» هم مثل خیلی از فیلم‌هایی که اوایلِ تابستان عرضه می‌شوند، دوام کمتری نسبت به فیلم‌های هم‌ردیفش که در اواسط تابستان اکران می‌شوند خواهد داشت؛ چرا که فیلم‌های اوایل تابستان برخلاف فیلم‌های اواسط تابستان، از فاکتور تعطیلی مدرسه‌ها برای افزایشِ درآمدهای روزانه‌شان بهره نمی‌برند.

thank you for your service

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که «نیرو برمی‌خیزد» را به درآمدِ هیولایی‌اش رساند این بود که درست بعد از افتتاحیه‌ی رکوردشکنانه‌اش، از دو هفته تعطیلی مدرسه‌ها و ادارات به خاطر فصل کریسمس بهره می‌برد. چنین چیزی درباره‌ی «آکوآمن» هم صدق می‌کند که کریسمس سال گذشته به ۳۳۵ میلیون دلار فروش خانگی از ۷۲ میلیون دلار افتتاحیه دست یافت. کلیدِ موفقیت قسمت اولِ «اونجرز» این بود که اگرچه در اوایل ماه می اکران شد، ولی درآمدهای روزانه‌اش به‌شکلی بود که انگار در اواسط ژوئن اکران شده است. اگر «بازی پایانی» قادر به انجام چنین کاری باشد، اگر «بازی پایانی» بتواند در زمان باز بودن مدرسه‌ها عملکردی شبیه به زمانِ تعطیلی مدرسه‌ها داشته باشد، توانایی شکستنِ رکورد «نیرو برمی‌خیزد» را خواهد داشت و حتی شانس تبدیل شدن به اولین فیلمی که به ۹۵۰ میلیون دلار یا حتی یک میلیارد دلار فروش خانگی دست یافته را به دست می‌آورد. ولی اگر «بازی پایانی» دوامی شبیه به «جنگ اینفینیتی» داشته باشد، باید به کسب ۹۲۲ میلیون دلار درآمد خانگی رضایت بدهد. به خاطر همین است که بلندِ شدن «بازی پایانی» روی دستِ «نیرو برمی‌خیزد» در آمریکای شمالی، مأموریت خیلی سختی است. چون نه‌تنها رقابت تنگاتنگ‌تر است، بلکه این فیلم باید دوامی بهتر از قسمت قبل داشته باشد. در حال حاضر شانسِ «بازی پایانی» برای پشت‌سر گذاشتن «آواتار» در گیشه‌ی جهانی به این دلیل بیشتر است که فیلم‌هایی مثل «جان ویک ۳» و «ما» (Ma)، در گیشه‌ی خارجی به اندازه‌ی گیشه‌ی خانگی، بزرگ نخواهد بود و به خاطر اینکه «بازی پایانی» برای انجام این کار به دوام وحشتناک خوبی نیاز نخواهد داشت. «جنگ اینفینیتی» به یک میلیارد و ۳۶۹ میلیون دلار فروشِ خارجی از افتتاحیه‌ی خارجی ۵۷۳/۳ میلیون دلار (که شامل چین هم می‌شود) دست پیدا کرد که به معنای ۲/۳۸ برابرِ افتتاحیه‌اش است. اگر «بازی پایانی» هم ۲/۳۸ برابرِ افتتاحیه‌ی خارجی‌اش بفروشد، به ۲ میلیارد و ۵۱ میلیون دلار فروشِ خارجی دست پیدا می‌کند که بیشتر از درآمدِ خارجی ۲ میلیارد و ۲۷ میلیون دلاری «آواتار» خواهد بود. اگر دوام «بازی پایانی» در کشورهای خارجی برابر با قسمت قبلی باشد، آن وقت می‌تواند دوام ضعیف‌ترش در آمریکای شمالی را جبران کند. اگر «بازی پایانی» ۲/۳۹ برابر افتتاحیه‌اش در کشورهای خارجی و ۲/۳۹ برابرِ افتتاحیه‌اش در آمریکای شمالی بفروشد، به ۲ میلیارد و ۵۳ میلیون دلار فروش خارجی، ۸۳۶ و نیم میلیون دلار فروش خانگی و البته ۲ میلیارد و ۸۸۹ میلیون دلار فروش جهانی دست پیدا می‌کند و به پادشاهی «آواتار» پایان خواهد داد.

جدول ۱۰ فیلم برتر هفته

ردیفنام فیلمدرآمد آخرهفتهمجموع آمریکای شمالی
۱

Avengers: Endgame

۳۵۰ میلیون دلار۳۵۰ میلیون دلار
۲

Captain Marvel

۸ میلیون دلار۴۱۳/۵ میلیون دلار
۳

The Curse of La Llorona

۷/۵ میلیون دلار۴۱/۲ میلیون دلار
۴

Breakthrough

۶/۳ میلیون دلار۲۶/۱ میلیون دلار
۵Shazam۵/۵ میلیون دلار۱۳۱/۱ میلیون دلار
۶Little۳/۴ میلیون دلار۳۵/۸ میلیون دلار
۷Dumbo۳/۲ میلیون دلار۱۰۷ میلیون دلار
۸

Pet Sematary

۱/۲ میلیون دلار۵۲/۶ میلیون دلار
۹

Us

۱/۱ میلیون دلار۱۷۲/۸ میلیون دلار
۱۰

Penguins

۱ میلیون دلار۵/۷ میلیون دلار


منبع boxofficemojo
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده