عضو تحریریه
محمدامیر جلالی

محمدامیر جلالی

،
درباره من:
شاعر و نویسنده، فارغ التحصیل مدرسه فیلمسازی هیلاج / ارتباط با من instagram: m.a.jalali /email: amirjalali2012@gmail.com
78

نقد فیلم Uncut Gems - الماس‌های تراش نخورده

فیلم Uncut Gems «الماس‌های تراش نخورده»، تازه‌ترین ساخته برادران سفدی با بازی آدام سندلر، تنها با گسترش چند موقعیت مشابه، اجازه پلک زدن به شما را نمی‌دهد.

61

نقد فیلم Ford Vs Ferrari‌ - فورد در برابر فراری

فیلم Ford Vs Ferrari «فورد دربرابر فراری»، ساخته جیمز منگلد، با بازی کریستین بل و مت دیمون، با همه نقص‌هایش، یک شاه پیرنگ قابل قبول است.

13

نقد سریال Modern Love - عشق مدرن

سریال Modern Love «عشق مدرن» در هشت اپیزود، به شکل‌های متنوعِ رابطه در دنیای مدرن می‌پردازد. اگرچه که پرداختش به این موضوع چندان عمیق به نظر نمی‌رسد، اما راهکارهای موثری را پیشنهاد می‌دهد.

20

نقد فیلم Who You Think I Am - فکر می‌کنی من کی هستم

فیلم Who You Think I Am «فکر می‌کنی من کی هستم» محصول سال ۲۰۱۹ با بازی ژولیت بینوش، به نمایش عقده‌گشایی‌های یک معلم ادبیات در فضای مجازی می‌پردازد.

14

نقد فیلم Little Joe - جو کوچک

فیلم Little Joe «جو کوچک»، ساخته جسیکا هازنر زمینه سازی‌های فرمی را برای به تصویر کشیدن یک فضای راز آلود و ترسناک انجام می‌دهد اما از یک امر مهم غافل است: نگران کردنِ مخاطب.

18

نقد فیلم Atlantics - آتلانتیک

فیلم Atlantics «آتلانتیک» محصول سال ۲۰۱۹، ساخته متی دیوپ، برای گذر از یک روایت رئالیستیِ صرف از وضعیت کارگران، پیشنهاد مهمی دارد.

164

نقد فیلم The Irishman - مرد ایرلندی

فیلم The Irishman «مرد ایرلندی»، تازه‌ترین ساخته مارتین اسکورسیزی، روایتیست شخصی از تربیت و پر و بال یافتن یک شهروند مطیع در ساختار مافیا، از نقطه نظر فیلمسازی که به خوبی تاریخ کشورش را می‌شناسد.

43

نقد فیلم Paris,Texas - پاریس تگزاس

فیلم Paris, Texas «پاریس تگزاس»، ساخته ویم وندرس، روایت مردیست که در طی یک سفر، گذشته خود را می‌کاود و بسیاری از ارزش‌ها را برای خود باز تعریف می‌کند.

79

نقد فیلم خانه پدری

فیلم خانه پدری، ساخته کیانوش عیاری، روایت یک جنایت است که در طی زمان، مدام گریبان عواملش را می‌گیرد. در ادامه نگاهی به این فیلم داشته‌ایم.

42

نقد فیلم Beanpole - قد بلند

فیلم Beanpole  «قد بلند» ساخته کانتمیر بالاگوف محصول سال ۲۰۱۹، تقابل خشونت گذشته و امید به التیام یافتن در آینده را در دل بازماندگان جنگ جهانی دوم به تصویر می‌کشد.

صفحه ۱ از ۹