عضو تحریریه
محمدامیر جلالی

محمدامیر جلالی

،
درباره من:
شاعر و نویسنده، فارغ التحصیل مدرسه فیلمسازی هیلاج / ارتباط با من instagram: m.a.jalali /email: [email protected]
29

نقد فیلم Da 5 Blood - پنج هم خون

اسپایک لی در فیلم جدیدش Da 5 Blood  «پنج هم خون» اگرچه سعی دارد ماجرای بازگشت به ویتنام را در بستر ژانر روایت کند، اما همچنان صراحت بیش از حدش موجب دوگانگی لحن فیلم می‌شود.

125

فریم قسمت ۸۳: سینمای استنلی کوبریک

در این قسمت از برنامه فریم، به بررسی عناصر سینمایی یکی از مهم‌ترین فیلمسازان تاریخ آمریکا، یعنی استنلی کوبریک می‌پردازیم. با زومجی همراه باشید.

149

فریم ۸۲: بررسی مهمترین فیلم‌های روز - از کاپون تا مارتین ایدن

در قسمت ۸۲ برنامه فریم، به بررسی فیلم‌های Capone 2020، The Whistlers 2019، The Truth 2019 و Martin Eden 2019 از سینمای روز جهان پرداخته‌ایم. با زومجی همراه باشید.

24

نقد فیلم Queen & Slim - کویین و اسلیم

فیلم Queen & Slim «کوئین و اسلیم» یکی دیگر از فیلم‌های وام گرفته از بانی و کلاید است. با این تفاوت که به‌جای سرقت از بانک، درگیری با پلیس سفید پوست است که از کاراکتر‌های اصلی قهرمان می‌سازد.

14

نقد فیلم The Assistant - دستیار

فیلم The Assistant «دستیار» با بازی خوب جولیا گارنر، تمهیدات خوبی را برای به تصویر کشیدن یک فضای مسمومِ کاری ارائه می‌دهد. با زومجی همراه باشید.

72

نقد فیلم Capone - کاپون

به تکرار افتادن ایده‌ها در فیلمنامه، فیلم Capone «کاپون» و بازی تام هاردی را در خود بلعیده است. آری، فیلمنامه ضعیف، تمام زحمات یک تیم را نابود می‌کند.

218

بهترین فیلم های 2019

در این مقاله سعی داریم به معرفی بهترین فیلم های 2019 بپردازیم. با زومجی همراه باشید.

5

نقد فیلم The Wild Goose Lake - دریاچه غاز وحشی

فیلم The Wild Goose Lake «دریاچه غاز وحشی» ساخته دیائو ینان، می‌تواند هواداران فیلم‌های نئو نوآر را تا حد زیادی راضی کند. 

24

نقد فیلم The Way Back - راه بازگشت

فیلم The Way Back «راه بازگشت» با بازی بن افلک، بدون هیچ تحولی در زیر ژانر درام‌های ورزشی، تبدیل به نمونه‌ای کلیشه‌ای از این الگو می‌شود.

38

نقد فیلم An Officer and a Spy

شاید جذاب‌ترین دریچه برای ورود به فیلم جدید رومن پولانسکی یعنی An Officer and a Spy‌ «افسر و جاسوس»، این باشد که فیلم چه ارجاعاتی به سرگذشتِ خودِ فیلمساز می‌دهد؟

صفحه ۱ از ۱۱