عضو تحریریه
محمدامیر جلالی

محمدامیر جلالی

،
درباره من:
شاعر و نویسنده، فارغ التحصیل مدرسه فیلمسازی هیلاج / ارتباط با من instagram: m.a.jalali
  • نظر

   @hossein_mjs2
   ممنونم از نگاهت دوست عزیز

  • نظر

   @HosseinJR
   هنوز ندیدم ولی بازخوردهای خوبی ازش شنیدم

  • نظر

   @Doctor Davinći
   ممنون از لطفت دوست عزیز

  • نظر

   @polanski
   سلام به شما دوست عزیز، نقد این سریال رو همونطور که فرمودید اقای جعفریان می نویسند. در مورد برنامه فریم هم این هفته نبودم ولی ایشالا هفته آینده درباره سینمای کیشلوفسکی صحبت خواهم کرد.

  • پست
  • نظر

   @polanski
   اره من هم فیلم اولش رو همچنان بهترین فیلمش میدونم. خیلی هم کم کار هست!

  • نظر

   @آرین پناهی
   ضمن تشکر از لطف دیگر دوستان پاسخ شما دوست عزیز رو هم میدم. در درجه اول باید بدونی که این مشکل برای همه ما همواره وجود داره. یعنی سینما به خصوص از نوع سینمای هنری به این معنی که اندیشه و نگاهی خاص در دل فیلم مستتر شده، بسیار جهان وسیعی هست و انتها نداره. چه من و چه هر کس دیگه هیچ گاه نمیتونه ادعا کنه که بر جهان سینما اشراف کامل داره و هر فیلم برای ما حکم یه امتحان رو داره که باید ازش سر بلند بیرون بیایم. حالا راه حل اینکه بتونی ذره ذره ارتباطت رو بهتر کنی این هست که ابتدا قواعد و زبان سینما رو یاد بگیری و بعد اینکه این قواعد رو در فیلم های مختلف ببینی. پیشنهادم اینه ابتدا کتاب هنر سینما نوشته دیوید بوردول رو بخونی که از پایه زبان سینما رو توضیح داده. تا جایی که علاقه داری و فرصتشو داری فیلمهایی که در این کتاب مثال زده شده رو هم ببین. بسته به سلیقت فیلم های جدید یا قدیم هرکدوم که مایل بودی. اما این نکته رو فراموش نکن که فقط کافیه که مدام دلیل هر چیزی رو از خودت بپرسی. کاربر polnski حرف خوبی میزنه من بهش اضافه میکنم این نکته رو که وقتی متوجه شدی مثلا شخصیت شهاب حسینی در فیلم فروشنده(چون حس میکنم این فیلمو همه دیدن) معلمیست که به تدریج خشن میشه، ببین این خشونت رو چه جوری میخواد با زبان سینما نشون بده. اون موقع وقتی پلان اخر فیلم رو میبینی که دارن مژه های شهاب رو جلوی آینه خیلی تیره میکنن میفهمی که گریم هم داره میگه این ادم خشن شد.یا دیالوگ های همسایه ها، دعواش تو کلاس با شاگردش، چکی که میزنه تو گوش پیرمرد، رنگ های قرمز، ترک های روی شیشه خونه...همش کم کم جلوی چشمت معنا پیدا میکنه و به زبان سینما یه حرفو میزنه. امیدوارم کمکی کرده باشم.

  • پست
  • نظر

   @AmirH
   مایه دلگرمی بنده هست دوست عزیز.

  • نظر

   @polanski
   ممنونم از پیشنهاداتت دوست عزیز، در واقع حضور من در فریم هم به انتخاب موضوعات و آیتم ها بستگی داره که حالا با دوستان قرار هست برنامه ریزی هایی دربارش انجام بدیم. از موضوعات پیشنهادیتون حتما استقبال میکنم. خودم هم بیشتر مایلم درباره یک فیلمساز یا یک فیلم خاص صحبت کنم در آیتم هایی کوتاه. ایشالا ببینیم چی پیش بیاد با همراهی شما دوستان

صفحه ۱ از ۲۲