نویسنده: علی نوروزی
// دوشنبه, ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۸

پوسترهای تازه The Haunting of Bly Manor ارواح پنهان سریال را نشان می‌دهد

شبکه‌ی نتفلیکس پوسترهای جدیدی از سریال ترسناک The Haunting of Bly Manor را منتشر کرد که شخصیت‌های آن را نشان می‌دهد.

مطابق تازه‌ترین اخبار سینما و تلویزیون، شبکه‌ی نتفلیکس پوسترهای جدیدی از شخصیت‌های سریال بسیار مورد انتظار The Haunting of Bly Manor (تسخیرشدگی عمارت بلای) منتشر کرد که برای پخش در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۹ (۹ اکتبر ۲۰۲۰) در نظر گرفته شده است. این پوسترها شامل «ارواح پنهان» بسیاری است که طرفداران از تلاش برای یافتن آن‌ها در سریال The Haunting of Hill House (تسخیرشدگی خانه‌ی هیل) لذت بردند و در فصل دوم این سریال آنتولوژی نیز شاهد تعدادی از آن‌ها خواهیم بود. مایک فلنگن، کارگردان فیلم‌های Doctor Sleep (دکتر اسلیپ) و Gerald's Game (بازی جرالد) پیش از این گفت «درنهایت معلوم شد که استفاده از ارواح پنهان در صحنه یکی از کارهای مورد علاقه‌ی من در فصل اول سریال The Haunting of Hill House است». فلنگن اظهار داشت که «ظاهراً مخاطبان ارواح پنهان را واقعاً دوست دارند و من عاشق این بودم که مردم برای یافتن آن‌ها باری دیگر به تماشای سریال می‌پردازند».

ویکتوریا پدرتی در نقش دنی کلیتون در سریال The Haunting of Bly Manor

با اینکه یافتن ارواح پنهان در سریال «تسخیرشدگی خانه‌ی هیل» به معنای پایان کار بود، اما در فصل دوم اینگونه نیست و آن‌ها پازل‌هایی هستند که باید حل شوند. مایک فلنگن در این‌باره می‌گوید که «ما در فصل دوم می‌خواستیم تا عناصر پنهان داستان خود را روایت کنند و برخلاف فصل اول، در The Haunting of Bly Manor شاهد تفسیر و توضیح آن‌ها خواهیم بود». کارگردان سریال Midnight Mass (عشای ربانی نیمه‌شب) در ادامه توضیح می‌دهد که «در پایان فصل دوم خواهید فهمید که آن‌ها چه کسانی هستند و به چه منظوری در آن‌جا حضور دارند».

راحول کولی در سریال The Haunting of Bly Manor مایک فلنگن

سریال «تسخیرشدگی عمارت بلای» با الهام از رمان The Turn of the Screw (سخت‌تر شدن اوضاع) نوشته‌ی هنری جیمز ساخته می‌شود که تقریباً تمام وقایع آن در عمارتی دورافتاده در حومه‌ی شهر رخ می‌دهند. این رمان در مورد دو یتیم کم سن‌وسال است که دایه‌ای جوان از آن‌ها مراقبت می‌کند و بیشتر داستان از زبان او روایت می‌شود. مایک فلنگن قبلاً اعلام کرد که برای تولید فصل دوم از آثار مختلف هنری جیمز استفاده شده است که باعث تمایز آن نسبت به سایر آثاری می‌شود که با اقتباس از رمان «سخت‌تر شدن اوضاع» ساخته شده است. این کارگردان آمریکایی در این‌باره می‌گوید:

رمان The Turn of the Screw به کرات مورد اقتباس قرار گرفته است. ما می‌دانیم که این رمان در قالب یک فیلم سینمایی فوق‌العاده است و ما مشغول تولید یک فصل کامل از آن هستیم. رمان «سخت‌تر شدن اوضاع» بخش اصلی داستان را شکل می‌دهد، اما دو رمان The Jolly Corner (بیغوله‌ی شاد) و The Romance of Certain Old Clothes (داستان عاشقانه‌ی لباس کهنه) و البته بسیاری از آثار ترسناک و شگفت‌انگیز هنری جیمز که تابه‌حال شاهد اقتباس سینمایی و تلویزیونی آن‌ها نبودیم، برای تولید این فصل مورد توجه ما بوده است. در ابتدای امر این‌طور به‌نظر می‌رسد که در حال روایت داستانی آشنا هستیم، اما این حس خیلی زود و در همان اپیزود نخست از بین می‌رود و بیننده کاملاً در مسیر دیگری قرار می‌گیرد.

کاترین پارکر در سریال ترسناک The Haunting of Bly Manor

در سریال The Haunting of Bly Manor باری دیگر شاهد نقش‌آفرینی ویکتوریا پدرتی، بازیگر سریال You (تو)، الیور جکسون-کوهن، بازیگر فیلم The Invisible Man (مرد نامرئی)، هنری توماس، بازیگر فیلم E.T. the Extra Terrestrial (ئی.تی. موجود فرازمینی) و کاترین پارکر، بازیگر سریال Absentia (غیابی) خواهیم بود. از بازیگران تازه‌ی سریال نیز می‌توان به تنیا میلر، بازیگر سریال Years and Years (سالیان سال)، راحول کولی، بازیگر سریال iZombie (آی‌زامبی)، امیلی ایو، بنجامین اینزورث و امیلی اسمیت، بازیگر سریال EastEnders (پایین‌شهری‌ها) اشاره کرد. در فصل دوم ویکتوریا پدرتی نقش دنی کلیتون، سرپرست مایلز و فلورا، دو کودک استثنایی وینگریو را ایفا می‌کند. الیور جکسون-کوهن نیز در نقش پیتر کوئنت، یک جوان جذاب ظاهر می‌شود که در عمارت بلای زندگی می‌کند و زندگی را برای همه ساکنانش بسیار دشوار کرده است. همچنین هنری توماس این‌بار نقش هنری وینگریو، عموی ثروتمند دو کودک یتیم را بازی می‌کند و تنیا میلر، امیلی ایو و راحول کولی نیز قرار است سایر نقش‌های اصلی سریال را ایفا کنند. 

ایک فلنگن در گفت‌وگو با «ونیتی فر» گفت که سریال The Haunting of Bly Manor درباره‌ی رابطه‌ی عاشقانه‌ی نافرجام و قلب‌های شکسته‌ای است که هرگز بهبود نمی‌یابد. او در این‌باره توضیح داد که «بدون شک فصل دوم روش جدیدی را برای بیان یک داستان عاشقانه مهیا می‌کند و سه داستان این چنینی در مرکز حوادث این فصل دیده می‌شود». اتفاقات سریال The Haunting of Bly Manor در انگلستان سال ۱۹۸۰ و در عمارت بلای جریان دارد. پس از مرگ دلخراش و غم‌انگیز یک خدمتکار، هنری وینگریو یک پرستار بچه‌ی آمریکایی را برای مراقبت از خواهرزاده و برادرزاده‌ی یتیمش استخدام می‌کند که به‌همراه سرآشپزی با نام اوون، یک متصدی نگه‌داری محوطه با نام جیمی و خدمتکاری با نام خانم گروس در عمارت بلای زندگی می‌کنند. اما در این عمارت همه چیز آن‌طوری نیست که به نظر می‌رسد و برای قرن‌ها راز‌های تاریکی از عشق و فراق آماده‌ی کشف در این عاشقانه‌ی اسرارآمیز دلهره‌آور هستند.

الیور جکسون-کوهن در نقش پیتر کوئنت در سریال The Haunting of Bly Manor

همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، مایک فلنگن و ترور میسی برای تولید سریال ترسناک The Haunting of Bly Manor از دیگر جنبه‌های سایر آثار ماوراءالطبیعی هنری جیمز نظیر The Jolly Corner و The Romance of Certain Old Clothes نیز استفاده کرده‌اند. ترور میسی در این‌باره می‌گوید:

فرایند انجام کار مشابه قبل است، اما فصل دوم را می‌توان یک هم‌آمیزی ادبی دانست. باید داستان را به‌شکل امروزی در می‌آوردیم و با استفاده از منابع موجود شرایطی را برای بهبود کاراکترها فراهم می‌کردیم و ما افزون‌بر این موارد تغییرات شگرفی را در آن با استفاده از روش‌های مدرن پدید آوردیم.

مایک فلنگن نیز در این خصوص اظهار داشت که «این سریال از پایه در مورد فضاهای خالی از سکنه و افراد تسخیرشده است و نحوه‌ی آمیختن آن‌ها با یکدیگر در هر دو فصل مشابه خواهد بود». این کارگردان برجسته گفت که «درکنار همه‌ی این موارد، برای همه‌ی ما بسیار مهم بود که اجرای متفاوتی نسبت به فصل اول داشته باشیم». فلنگن افزود که «نخستین فصل به مسائلی نظیر پویایی خانواده، مرگ، غم‌واندوه، فقدان و ضربه‌ی روحی کودکان می‌پرداخت و احساس همه‌ی ما این بود که تمام جنبه‌های آن مورد بررسی قرار گرفته است و دیگر نمی‌توان چیزی درباره‌ی مسائل یادشده گفت».

هنری توماس در نقش هنری وینگریو در سریال The Haunting of Bly Manor

شخصیت‌های زنده‌ی سریال The Haunting of Bly Manor نیز درست به مانند «ارواح پنهان» پازل‌هایی هستند و رازهایی دارند. مایک فلنگن در این‌باره گفت «تصور بر این است که جهانی که ما ارائه می‌کنیم پاسخ همه‌ی پرسش‌ها را دارد، اما دارای معانی پنهانی است و سرنخ‌هایی دارد که در صورت مشاهده‌ی آن‌ها به ما کمک می‌کند که به‌شکل متفاوتی درکشان کنیم». مدتی قبل مایک فلنگن با انتشار توییت جدیدی از پایان مراحل فیلم‌برداری سریال «تسخیرشدگی عمارت بلای» خبر داد و در شهریورماه امسال شاهد نخستین تریلر آن بودیم که بخش‌هایی از اتفاقات آن را به تصویر کشید.

مایک فلنگن، خالق، کارگردان و تهیه‌کننده‌ی اجرایی سریال The Haunting of Hill House بود که اثری پیچیده و خانوادگی با داستانی هیجان‌انگیز و ترسناک به‌حساب می‌آید. همچنین ترور میسی، جاستین فالوی و دریل فرانک به‌عنوان تهیه‌کنندگان اجرایی و مریدت آوریل به‌عنوان شورانر سریال فعالیت داشتند. سریال «تسخیرشدگی خانه‌ی هیل» یک بازسازی مدرن از رمانی با همین نام اثر شرلی هاردی جکسن است و داستان برادر و خواهری را روایت می‌کند که در خانه‌ای تسخیرشده رشد می‌کنند. آن‌ها پس از گذشت سه دهه از ماجرای تسخیرشدن مادرشان و ترک خانه، با آن اتفاقات ترسناک دست‌وپنجه نرم می‌کنند و باید با گذشته‌ی شوم خود روبه‌رو شوند.


منبع VitalThrills
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده