نویسنده: مسیح کریمی
// جمعه, ۱۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۰

کری فوکوناگا وظیفه کارگردانی چند قسمت از سریال Masters of the Air را بر عهده گرفت

کری فوگوناگا ضمن بستن یک قرارداد چند جانبه با اپل، قرار است سه قسمت اول سریال Masters of the Air را نیز کارگردانی کردند.

مهر گذشته بود که اپل از ساخت سریالی براساس رمان Masters of the Air (حاکمان آسمان) خبر داد. این سریال درام جنگی که اتفاقات آن براساس واقعیت است و در جنگ جهانی دوم رخ می‌دهد، درواقع در ادامه ساخت و انتشار سریال Band of Brothers (جوخه برادران) و سریال The Pacific (اقیانوس آرام) تولید می‌شود و استیون اسپیلبرگ و تام هنکس به‌عنوان تهیه‌کننده اجرایی نیز در این پروژه باز خواهند گشت. این سریال قرار است از سرویس استریم اپل‌ تی وی پلاس منتشر شود. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، کری فوگوناگا تصمیم گرفته تا پس از کارگردانی فیلم No Time to Die (زمانی برای مردن نیست) به دنیای تلویزیون بازگردد.

طبق خبری که ددلاین منتشر کرده، کری فوگوناگا که از زمان کارگردانی فیلم No Time to Die کار جدیدی را قبول نکرده، به سریال Masters of the Air اضافه شده و قرار است سه قسمت اول این سریال را کارگردانی کند. علاوه‌بر کارگردانی، فوگوناگا به‌عنوان تهیه‌کننده نیز در سریال حاکمان آسمان حضور خواهد داشت. ددلاین می‌گوید که فوگوناگا پیشنهاد کارگردانی برای چندین فیلم را نیز داشته، اما درنهایت تصمیم گرفت تا به دنیای تلویزیون بازگردد و وظیفه کارگردانی سه قسمت اول این مینی سریال را بر عهده بگیرد. جان اورلوف و گراهام یوست، نویسندگان سریال Band of Brothers، وظیفه نوشتن فیلمنامه سریال Masters of the Air را بر عهده دارند.

رمان Masters of the Air

رمان Masters of the Air اثر دونالد ال. میلر است که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد که این رمان داستان واقعی و بسیار شخصی پسران بمب افکن آمریکایی در جنگ جهانی دوم را دنبال می‌کند که این سریال قرار است جنگ را تا نزدیکی‌های خانه هیتلر نیز نشان دهد. برخلاف سریال Band of Brothers و سریال The Pacific که از شبکه HBO منتشر شده بودند، سریال Masters of the Air قرار است از سرویس استریم Apple TV Plus منتشر شوند. انتظار می‌رود که مراحل فیلم‌برداری و تولید این سریال از مارس ۲۰۲۱ (اسفند ۱۳۹۹ یا فروردین ۱۴۰۰) آغاز شود.

فیلم No Time to Die قرار است در تاریخ ۲ آوریل ۲۰۲۱ (۱۳ فروردین ۱۴۰۰) روی پرده‌های سینما برود. این فیلم آخرین حضور دنیل کریگ در نقش جیمز باند خواهد بود. کری فوگوناگا با دنیای تلویزیون غریبه نیست و او پیش از این وظیفه کارگردانی هر ۸ قسمت فصل اول سریال True Detective (کاراگاه حقیقی) و هر ۱۰ قسمت سریال Maniac (دیوانه) را بر عهده داشته بود. همچنین فوگوناگا برای کارگردانی سریال True Detective یک جایزه امی (در بخش بهترین کارگردانی) نیز دریافت کرده است.


منبع Empire
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده