نویسنده: آریا بهپور
// شنبه, ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۱

فیلمنامه‌نویس Doctor Strange از دلیل بازی نکردن جسیکا چستین در دنیای سینمایی مارول می‌گوید

جسیکا چستین برای بازی نکردن در نقش کریستین پالمر در فیلم Doctor Strange دلیل جالبی داشته است.

تا امروز شاهد حضور بازیگران مطرح و معروفی در دنیای سینمایی مارول (Marvel Cinematic Universe) بوده‌ایم و البته افراد سرشناسی هم بازی در این فیلم‌های شرکت والت دیزنی را رد کرده‌اند. یکی از این بازیگران جسیکا چستین بوده، کسی که به او پیشنهاد حضور در فیلم دکتر استرنج (Doctor Strange) داده شد، ولی دلیل جالبی برای عدم پذیرش این پیشنهاد داشت.

به‌تازگی رابرت کرگیل، یکی از نویسندگان فیلمنامه‌ی دکتر استرنج به صحبت پیرامون این قضیه پرداخته است. مارول تمایل زیادی داشت که از چستین برای ایفای نقش شخصیت کریستین پالمر یعنی معشوقه‌ی دکتر استرنج (با بازی بندیکت کامبربچ) استفاده کند، ولی با پاسخ منفی او مواجه شد؛ پاسخی که در کمال احترام و با دلیلی جالب از طرف چستین مطرح شد:

جسیکا چستین خیلی از پروژه تعریف کرد و آن‌را چیز جالبی دانست که بدش هم نمی‌آید در آن بازی کند، ولی در نهایت به‌این دلیل در فیلم حضور پیدا نکرد: «من فقط فرصت حضور در نقش یک شخصیت را در فیلم‌های مارول پیدا می‌کنم و دوست ندارم این شخصیت یک انسان عادی باشد. به‌عنوان کسی که مهارت زیادی در باله دارم، واقعاً دوست دارم در نقش شخصیتی قرار بگیرم که از شنل استفاده می‌کند (اشاره به شنل ابرقهرمانان).»

این جالب‌ترین پاسخی بود که تا به‌حال از یک بازیگر برای بازی نکردن در یک فیلم شنیدم. او دوست داشت در اثری مرتبط با مارول ایفای نقش کند، ولی به‌عنوان یک ابرقهرمان نه پرستار شب (Night Nurse، لقب تعدادی از شخصیت‌های دنیای مارول مثل کریستین پالمر).

هرچند چستین ایفای نقش در فیلم دکتر استرنج را رد کرد، ولی بعدها او را در نقش شخصیت منفی یک فیلم کمیکی دیگر یعنی ققنوس سیاه (Dark Phoenix) از مجموعه‌ی مردان ایکس (X-Men) دیدیم؛ فیلمی ارتباطی به دنیای سینمایی مارول نداشت و از محصولات فاکس قرن بیستم بود و هرچند چستین در آن نقش یک موجود قدرتمند به‌نام Vuk را ایفا کرده بود، ولی در نهایت با شکست سنگینی هم از نظر کیفیت و هم میزان فروش مواجه شد.

Doctor Strange

از طرف دیگر فیلم دکتر استرنج به یکی از آثار موفق مارول تبدیل شد و توانست با فروش ۶۷۷ میلیون دلاری خود به موفقیت بالایی دست پیدا کند. به‌طوری‌که این روزها نسخه‌ی بعدی آن با عنوان دکتر استرنج در قلمروهای بی‌پایان دیوانگی (Doctor Strange in the Multiverse of Madness) در دست تولید است؛ فیلمی که این‌بار سم ریمی به‌جای اسکات دریکسون کارگردانی آن‌را برعهده گرفته و فیلمنامه‌ی آن هم کاری از مایکل والدرون است که روی یکی از سریال‌های مارول یعنی لوکی (Loki) نیز کار کرده است.

همچنین طبق شنیده‌ها این‌بار خبری از ریچل مک آدامز در فیلم جدید نخواهد بود، کسی که جایگزین چستین برای ایفای نقش کریستین پالمر شده بود. ولی از طرف دیگر الیزابت اولسن در نقش واندا ماکسیموف یا اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) حضور پررنگی در نسخه‌ی دوم دکتر استرنج خواهد داشت و باید صبر کرد و دید که این‌بار سازندگان فیلم چه غافل‌گیری‌هایی برای مخاطبان آن دارند.


منبع IndieWire
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده