// جمعه, ۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۵

معرفی فیلم های جشنواره فجر: کار کثیف

کار کثیف، ساخته جدید خسرو معصومی،‌ با مضمونی اجتماعی، به موضوع کار و مهاجرت می‌پردازد.

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ بهمن آغاز به کار می‌کند و به همین مناسبت ما نیز مانند سال گذشته،‌ به معرفی فیلم‌های حاضر در این نمایشگاه در قالب مجموعه مطالبی می‌پردازیم. کار کثیف،‌ ساخته خسرو معصومی یکی از فیلم‌های اجتماعی جشنواره فیلم فجر است که به موضوع کار، بیکاری و مهاجرت می‌پردازد. خسرو معصومی در کنار کارگردانی فیلم،‌ وظیفه‌ی نویسندگی و تهیه‌کنندگی را نیز بر عهده داشته است و بخش‌هایی از فیلم نیز در کشور ترکیه ضبط شده است. از دیگر فیلم‌های خسرو معصومی می‌توانیم به «تابو»، محصول سال ۱۳۹۳، «جایی در دور دست» محصول سال ۱۳۸۴ و همینطور «باد در علفزار می‌پیچد» محصول سال ۱۳۸۶ اشاره کنیم که جوایز متعددی نظیر جشنواره بین‌المللی فیلم پیونگ‌یانگ و سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره فیلم فجر را دریافت کرده است. طبق گفته‌ی خسرو معصومی و با توجه به فیلمبرداری بخش‌هایی از این فیلم در کشور ترکیه، شاهد حضور چندی از بازیگران ترکیه‌ای نیز در «کار کثیف» خواهیم بود؛ هرچند این بازیگران، نام‌های شناخته‌‌شده‌ی ترکیه‌ای نیستند و تنها در چند فیلم حضور داشته‌اند. از جمله بازیگران مطرح این فیلم می‌توانیم به پدرام شریفی، بازیگر فیلم بادیگارد و مسعود فروتن، کارگردان مطرح سریال‌های تلویزیونی اشاره کنیم.

داستان فیلم کار کثیف پیرامون شخصیت فرهاد می‌گذرد که تصمیم می‌گیرد برای مهاجرت به ترکیه سفر کند، اما به دلیل گرفتاری‌هایی که برایش اتفاق می‌افتند، نه‌تنها مهاجرت، بلکه بازگشتش به ایران نیز در هاله‌ای از ابهام قرار می‌گیرد. فیلم کار کثیف قرار است تا در روز ۲۱ بهمن‌ماه، ساعت ۱۴ در جریان سی و ششمین جشنواره فیلم فجر پخش خواهد شد.

فیلم کار کثیف

بازيگران: پدرام شریفی، لوون هفتوان، مسعود فروتن، الهام نامی، شاهرخ فروتنیان، رضا فیاضی، خیام وقار، مهران نائل، اکبر معززی، نیکان فهیم نیا، کامران فیوضات، آروز ابی زاده، پیام احمدی نیا، ابراهیم عمادی، مهرداد فلاحتگر، حماسه دولتشاهی، رضا یوسفی، مهدی جمشیدی، سیدمهدی میراکبری، علی محمدی، سیمون باغداساریان، حسین زمانی، وحید حبیبیان، علی بهمنش، مرجان نکویی، نیما مهتابی، ساجده مرادپور، امیر پاسبان، امیرحسین آصفی، بهادر اونلو 

سایر عوامل: خسرو معصومی (تهیه‌کننده و کارگردان)، علی همت مومیوند (مدیر تولید)، عباس نصیری (مجری طرح)، خسرو معصومی (نویسنده)، نادر معصومی (مدیر فیلم‌برداری)، پیمان یزدانیان (آهنگ‌ساز)، سیامک نیازی (صدابردار)، تدوینگر (حسن حسن‌دوست)

فیلم کار کثیف

فیلم کار کثیف

کاور فیلم کار کثیف


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده