نویسنده: افشین پیروزی
// یکشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۰

خالق بازی Diablo از استودیو سازنده بازی Marvel Heroes جدا شد

دیوید برویک، یکی از سازندگان اصلی بازی به‌یاد‌ماندی Diablo که از شش سال گذشته مدیریت استودیو گازیلیون را بر عهده داشته، از سمت خود استعفا داده است. با زومجی و جزییات خبر همراه باشید.

بازی Diablo یکی از قدیمی‌ترین بازی‌های نقش‌آفرینی است که توسط کمپانی بلیزارد و استودیو بلیزارد نورث ساخته شد. دیوید برویک یکی از اصلی‌ترین بنیان‌گذاران استودیو بلیزارد نورث بود که بعد‌ها با جدا شدن از آن، استودیو گازیلیون را تاسیس کرد و بازی رایگان (Free to Play) ابرقهرمان محور Marvel Heroes را ساخت و آن را برای پلتفرم پی‌سی عرضه کرد.

حال برویک طی تصمیمی شخصی، از مدیریت استودیو گازیلیون هم استعفا داده است. وی پس از این تصمیم توضیحات زیر را به سایت گاماسوترا ارائه کرد:

این تصمیم بسیار سختی برای من بود. با این حال گاهی باید چنین تصمیماتی را گرفت و به سراغ کاری رفت که واقعا به آن علاقه داریم. پس از ۶ سال مدیریت گازیلیون، زمان آن فرا رسیده که از این استودیو جدا شوم و دوباره به سراغ ساخت و برنامه‌نویسی بازی‌ها بروم. هدف بعدی من ساخت بازی‌های مستقل است و می‌خواهم مجددا سراغ کاری بروم که همواره عاشق آن بودم.

پس از جدا شدن برویک، دِیو دورمن به طور موقت مدیر‌عاملی استودیو گازیلیون را بر‌عهده گرفته و قرار است به زودی مدیر‌عامل دائمی جدید این استودیو هم معرفی شود. به‌علاوه گازیلیون کماکان از بازی Marvel Heroes پشتیبانی خواهد کرد و به‌روز‌رسانی‌های این اثر طبق روال قبلی عرضه خواهند شد.

منبع: IGN


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده