نویسنده: حسن اکرامی
// سه شنبه, ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶

احتمال بسیار کم سازگاری پلی استیشن VR2 با کامپیوترها

به‌گفته‌ی یکی از توسعه‌دهندگان، امکان سازگاری پلی استیشن VR2 با پی سی در آینده بسیار اندک خواهد بود.

درحالی‌که در گذشته برخی کاربران فنی و پرتلاش موفق شدند با هدست اصلی پلی استیشن VR روی کامپیوتر کار کنند، حال به‌گفته‌ی همین توسعه‌دهندگان، این ایده برای پلی استیشن VR2 در آینده بسیار بعید به نظر می‌رسد. به‌تازگی یکی از توسعه‌دهندگان فعال در زمینه‌ی سازگاری پلی استیشن VR با کامپیوتر در ردیت اعلام کرده است امکان تکرار کردن آن فعالیت با نسخه‌ی جدید پلتفرم واقعیت-مجازی سونی بسیار کم خواهد بود.

این توسعه‌دهنده که از نام Mediator Software استفاده می‌کند، در این‌باره توضیح داد: «شما پول خود را هدر می‌دهید؛ چرا که هیچ تضمینی وجود ندارد که بتوانید از آن روی کامپیوترها استفاده کنید و این احتمال بسیار بالا است که نتوانید این کار را انجام دهید. پلی استیشن VR اورجینال به‌صورت الکترونیکی معادل یک مانیتور است؛ بنابراین دریافت سیگنال ویدیویی روی آن نسبتا ساده است.

خواندن حسگرها و سایر ویژگی‌های آن به مهندسی معکوس زیادی نیاز داشت و حداقل یک سال پس از عرضه و قبل از اینکه کسی متوجه این موضوع شود، شروع شد. سپس چند سال دیگر طول کشید تا به‌عنوان یک هدست واقعیت مجازی روی کامپیوتر قابل استفاده شود. ویژگی ردیابی و کنترلرها با استفاده از سخت‌افزار اصلی با گذشت بیش از پنج سال از انتشار، هنوز به تلاش زیادی برای پیشرفت نیاز دارد. این بدون درنظرگرفتن این موضوع است که سونی هیچ تلاشی برای جلوگیری از استفاده کاربران از این هدست خارج از پلی استیشن 4 انجام ندهد».

بازی کردن ژورنالیست با هدست واقعیت مجازی پلی استیشن VR2

این توسعه‌دهنده در ادامه توضیح داد برخی از ویژگی‌های جدیدتر پلی استیشن VR2 به مانند استفاده از فناوری ردیابی داخل به خارج به‌جای سخت‌افزار خارجی ردیابی ممکن است پورت این هدست برای کامپیوتر را برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار Homebrew بسیار دشوار کند. باتوجه‌به میزان تلاش مورد نیاز برای تحقق این هدف، Mediator Software رخ دادن این اتفاق در پنج سال پس از عرضه پلی استیشن VR2 را بعید می‌داند.

پلی استیشن VR2 قرار است در تاریخ ۲۲ فوریه ۲۰۲۳ (۳ اسفند ۱۴۰۱) برای پلی استیشن 5 شرکت Sony عرضه شود.

نظر شما درباره‌ی این خبر چیست؟ آن را با تیم زومجی و سایر کاربرها در میان بگذارید.


منبع Gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده