// سه شنبه, ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۳

ارسال بیش از یک میلیون واحد از کنسول استیم دک

به‌گفته یکی از افراد سازنده محیط دسکتاپ استیم دک، شرکت ولو تاکنون بیش از یک میلیون واحد را از این کنسول دستی ارسال کرده است.

درجریان کنفرانس Akadamy 2022، دیوید اِدموندسون از KDE، شرکت سازنده نرم‌افزارهای رایگان و منبع‌باز، درمورد محیط دسکتاپ این شرکت و استیم دک صحبت کرده است. صحبت‌های او اولین نشانه واقعی از موفقیت این کنسول دستی برای شرکت ولو و سیستم‌عامل لینوکس است. او گفت بیش از یک میلیون واحد از استیم دک توسط ولو ارسال شده است.

از آنجایی‌که شرکت ولو خیلی رازدار است و اطلاعات زیادی منتشر نمی‌کند، این اولین اشاره به‌موفقیت و محبوبیت کنسول دستی گیمینگ این شرکت است. این کنسول یک پی‌سی دستی است که روی نسخه سفارشی از لینوکس ساخته شده است و علاوه‌بر رابط استیم آن، یک محیط دسکتاپ باامکانات کامل دارد که روی سیستم‌عامل پلاسمای شرکت KDE اجرا می‌شود که محیط دسکتاپ محبوبی برای لینوکس به شمار می‌آید.

به‌نظر موفقیت این کنسول دستی ادامه‌دار است و این شرکت به‌تازگی گفته بود تعداد پیش‌خریدها در زمان عرضه در کشور ژاپن بهتر از چیزی بود که انتظار می‌رفت. این شرکت همچنین گفته بود استیم دک یک «مجموعه محصول چند-نسلی» است و نسخه‌های جدیدی از آن به بازار عرضه خواهد شد.


منبع GamingBolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده