// پنجشنبه, ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۰

فروش بسیار عالی بازی Jurassic World Evolution 2

Frontier Developments خبر داده طی دو ماهی که از انتشار Jurassic World Evolution 2 گذشته، یک میلیون نسخه از این بازی به فروش رفته است.

طبق جدیدترین اخبار بازی، استودیوی Frontier Developments در آخرین گزارش مالی میان‌دوره‌ای خود اعلام کرده تاکنون حدود یک میلیون نسخه از Jurassic World Evolution 2 به فروش رسیده است. این بازی شبیه‌ساز ساخت‌و‌ساز و مدیریت در آبان امسال منتشر شد و باتوجه‌به اینکه تقریبا دو ماه از عرضه‌ی آن گذشته، می‌توان گفت از نظر تجاری عملکرد موفقی داشته است.

درضمن این آمار فروش مربوط‌به بازی اصلی است و میزان فروش بسته‌ی الحاقی Early Cretaceous Pack در آن لحاظ نشده است. البته استودیوی فرانتیر دولوپمنت در هفته‌های بعد از انتشار Jurassic World Evolution 2 گفته بود که فروش نسخه‌ی پی سی بازی کمتر از انتظار بوده است. اما به‌نظر می‌رسد که نمرات خوب منتقدین و نظرات کاربران در اینترنت به افزایش محبوبیت بازی در این مدت کمک زیادی کرده است.

محیط بازی Jurassic World Evolution 2

از سوی دیگر، استودیوی فرانتیر می‌گوید ۲۰۲۱ سال سختی برای بازی Elite Dangerous بود و دلیل آن را نیز به عرضه‌ی «ناامیدکننده‌ی» بسته‌ی الحاقی Odyssey نسبت می‌دهد. بااین‌حال، آن‌ها می‌گویند که «همچنان به پشتیبانی از Elite Dangerous و طرفداران مشتاق آن ادامه خواهند داد، زیرا دیده‌اند که این کار حس بازیکنان را نسبت به بازی بهتر کرده است.» علاوه‌براین، در گزارش مذکور آمده است که Frontier Foundry، یکی از بخش‌های فرانتیر که وظیفه‌ی انتشار بازی‌های ترد پارتی را برعهده دارد، قرار است در سال ۲۰۲۲ چهار بازی را از جمله FAR: Changing Tides و Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters منتشر کند.

نکته‌ی جالبی که در گزارش به آن اشاره شده، این است که Frontier Developments قصد دارد مجموعه بازی تازه‌ی خود را در دنیای مسابقات فرمول یک بسازد؛ مجموعه‌ای که در سبک شبیه‌ساز مدیریت قرار دارد و نسخه‌های جدید آن به‌صورت سالانه منتشر خواهند شد. این استودیوی بریتانیایی همچنین انتظار دارد که اکران فیلم Jurassic World Dominion به فروش بازی Jurassic World Evolution 2 کمک زیادی کند.

اگر جزو کسانی بودید که منتظر Warhammer Age of Sigmar، بازی استراتژی همزمان فرانتیر هستید، خبر بد این است که باید کمی بیشتر منتظر بمانید، چون تاریخ انتشار آن تا سال مالی ۲۰۲۴ که از آوریل ۲۰۲۳ (فروردین ۱۴۰۲) آغاز می‌شود، عقب افتاده است. سازندگان می‌گویند این تأخیر به آن‌ها فرصت می‌دهد تا کیفیت بازی را بهبود دهند و درکل آن‌ها شانس موفقیت آن را بیشتر کنند.

پوستر بازی Warhammer Age of Sigmar

علاوه‌براین، شرکت Games Workshop قبلا دست به معرفی چند بازی از مجموعه‌ی Warhammer زده بود که همگی در سال ۲۰۲۲ منتشر خواهند شد؛ از جمله Total War: Warhammer 3 ،Warhammer 40,000: Darktide و Lost Crusade. البته بازی Warhammer 40,000: Space Marine 2 قرار نیست در سال ۲۰۲۲ به‌دست طرفداران برسد.

Jurassic World Evolution 2 در حال حاضر روی پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس وان و پی سی در دسترس است. همچنین اولین بسته‌ی الحاقی بازی به نام Early Cretaceous Pack در ماه دسامبر گذشته منتشر شد. البته همان‌طور که بالاتر نیز اشاره شد، سازندگان آمار فروش این DLC را اعلام نکرده‌اند.

نظر شما کاربران زومجی درباره‌ی Jurassic World Evolution 2 چیست؟ نظرات خود را در صورت تمایل با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.


منبع Gaming Bolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده