نویسنده: مهرداد داودی
// پنجشنبه, ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۲

یادداشت آذری جهرمی درباره اهمیت نظر گیمرها

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر سابق ارتباطات و فناوری به‌تازگی با انتشار یادداشتی در کانال تلگرامی خود به حمایت از نظر گیمرها پرداخته است.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات دوره‌ی دوم حسن روحانی بود. این چهره که به وزیر جوان مشهور بود، در دوران وزارت با اظهار نظرهای خود در شبکه‌های اجتماعی، بارها خبرساز شد. وزیر سابق حالا با انتشار یادداشتی در کانال تلگرامی خود به شرح اهمیت نظر گیمرها در تعیین کیفیت اینترنت پرداخته است. بدون مقدمه، یادداشت محمدجواد آذری جهرمی با عنوان «گیمرها که راضی باشند؛ خدا هم راضی‌ست» به قرار زیر است:

«این آقای وزیر پوپولیست است! این همه کار و موضوع مهم وجود دارد و او تمرکزش را گذاشته روی پینگ و گیمرها! صفحه‌های مجازی‌ش را نگاه کنید؛ همه‌ش شده موضوع پینگ و صحبت با گیمر‌ها! عوام‌فریبی آقا! عوام‌فریبی!

همواره در بسیاری از جلسات رسمی یا حتی یادداشت‌های برخی صاحب‌نظران سیاسی، توجه بنده بر کیفیت بازی‌های رایانه‌ای، حمل بر عوام‌گرایی و پوپولیسم می‌شد. معتقد بودند که کارهای مهم‌تری وجود دارد که بهتر است وزیر ارتباطات، به‌جای پرداختن به گیمرها به آن‌ها بپردازد. از نظر من، این کم‌لطفی‌ها به پایین بودن دانش فنی این ‌بزرگواران و برخی اوقات هم شکاف بین نسلی بازمی‌گشت.

‌‌‌‌‌‌‌بگذارید بیشتر توضیح بدهم در استانداردهای فنی سازمان جهانی مخابرات درباره‌ی نحوه طراحی یک شبکه‌ ارتباطی باکیفیت، سخت‌ترین پارامترها برای کیفیت شبکه در هنگام استفاده از بازی‌های رایانه‌ای است. یعنی اگر کیفیت شبکه‌ای از گیمرها نمره‌ی قبولی گرفت، الزاما برای مابقی هم قابل قبول است. ( البته عکس این جمله صادق نیست، یعنی ممکن است شبکه‌ای برای استفاده آموزش مجازی کیفیت مناسب را عرضه کند اما برای بازی مناسب نباشد.)

به همین دلیل همیشه این جمله را در جلسات و کارها می‌گفتم و باز هم می‌گویم! کیفیت شبکه، حق‌الناس است و گیمرها که از کیفیت شبکه راضی باشند، یعنی کارمان را خوب انجام داده‌ایم و خدا هم از ما راضی‌ست.

همین‌جا از همه‌ی دوستانِ گیمری که اعتراض خودشون رو به گوشم می‌رسوندن - حتی با آن فحش‌های :) - که درواقع برای من گزارش کیفیت شبکه لحظه به لحظه بود؛ تشکر می‌کنم. همه‌ی اون گزارش‌ها، تبدیل به دستوراتی برای اقدام در رفع مشکلات شبکه می‌شد.

دمتون‌گرم ستونا! شما که راضی باشید؛ خدا هم راضی‌ه!».

نظر شما چیست؟ آیا با محمدجواد آذری جهرمی موافقید؟


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده