نویسنده: مهدی اسدی
// جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۹

محتوای پولی بازی فوتبال جدید کونامی تا ۲ ماه بعد از عرضه قابل استفاده نیست

بازی eFootball که به‌عنوان نسخه جدید مجموعه PES معرفی شده، شامل یک DLC پریمویم ۴۰ دلاری است که محتوای پولی بازی را اضافه می‌کند و حداقل تا ۲ ماه بعد از عرضه بازی آماده نخواهد بود.

اگر طی ماه‌های گذشته پیگیر اخبار بوده باشید، حتماً مطلع هستید که از این پس سری بازی‌های PES تحت عنوان eFootball و به‌صورت رایگان (free-to-play) عرضه خواهد شد. اما تجربه رایگان این بازی شامل بخش‌ها و تیم‌های محدودی است که تنها در صورت خرید DLC پولی آن امکان دسترسی به محتوای کامل بازی امکان‌پذیر خواهد بود. حالا براساس اطلاعاتی که در صفحه پیش‌فروش بازی در فروشگاه‌های ایکس باکس و پلی استیشن قرار گرفته است، ظاهراً بسته الحاقی مذکور با نام «eFootball 2022 Premium Player Pack» و با قیمت ۳۹.۹۹ دلار در دسترس بازیکنان قرار می‌گیرد.

این باندل شامل بازی اصلی eFootball به همراه شش Chance Deal و ۲۸۰۰ سکه درون بازی eFootball است که البته در صورت پیش خرید، دو Chance Deal بیشتر هم به آن اضافه می‌شود. با اینحال، هیچ یک از این موارد تا زمان عرضه آپدیت eFootball که برای اواسط ماه نوامبر برنامه‌ریزی شده قابل استفاده نخواهند بود.

رودمپ بازی eFootball

Chance Deal امکان به خدمت گرفتن یکی از بازیکنان باشگاه‌های رده بالا و شریک تجاری بازی را فراهم می‌کند. براساس توضیحاتی که در وبسایت رسمی eFootball نوشته شده، هرباری که بازیکنان از Chance Deal استفاده می‌کنند، یک بازیکن متفاوت از فهرست ۱۶ باشگاه بازی را دریافت خواهند کرد. لذا یک بازیکن دو بار برای کاربر نشان داده نخواهد شد؛ مگر اینکه آن‌ها به‌صورت دستی فهرست را ریست کنند. لازم به ذکر است که این توضیحات بعد از مدتی از روی سایت حذف شده است.

ضمن اینکه می‌توان چند بار این بسته را خریداری کرد. یعنی اگر این روش که حالا از روی سایت بازی برداشته شده نهایتاً قطعی شود، بازیکنان درنهایت برای مجموع ۱۶ شانس Chance Deal بازی ۸۰ دلار هزینه خواهند کرد.

بنابراین وقتی که این بازی در تاریخ ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) منتشر می‌شود، فقط ۹ تیم در دسترس خواهد بود و بازیکنان امکان استفاده از شانس‌ها و پول درون بازی eFootball را نخواهند داشت و فقط می‌توان از بخش بازی دوستانه به‌صورت لوکال یا آنلاین استفاده کرد.

کونامی اعلام کرده که اولین آپدیت بزرگ بازی در اواسط ماه نوامبر منتشر خواهد شد. این بسته شامل حالت‌های جدید بازی از جمله Creative Teams است که بازیکنان می‌توانند مشابه حالت Ultimate Team بازی‌های فیفا تیم اختصاصی خود را بسازند. درواقع این Chance Dealها و سکه‌هایی که در باندل پیش‌فروش eFootball ارائه می‌شوند در این بخش قابل استفاده خواهد بود. علاوه‌بر این، حالت‌هایی مانند myClub که در بازی‌های قبلی PES وجود داشت هم در این آپدیت اضافه خواهد شد.

گیم پلی بازی eFootball

اگرچه به نظر می‌رسد که بازیکنان با پرداخت هزینه ۴۰ دلاری نسبت به سایر کاربران از مزایای بیشتری برخوردار خواهند شد، اما کونامی مدعی است که مدل کسب درآمد بازی در ادامه به‌گونه‌ای «متحول خواهد شد که اطمینان حاصل شود همه بازیکنان می‌توانند به یک اندازه از پتانسیل برتری در بازی بهره‌مند شده و این موضوع صرف‌نظر از نحوه خرید اقلام درون بازی خواهد بود.»

براساس توضیحات توسعه‌دهندگان بازی eFootball، سه مدل پول درون بازی برای آن در نظر گرفته شده که شامل eFootball Coins (به‌صورت پریمویم و با پرداخت پول واقعی)، eFootball Points (قابل کسب در جریان بازی) و GP (مجدداً قابل کسب در جریان بازی) است. بعد از اینکه بازیکن به تعداد مشخصی بازی در طول دوره استفاده خود رسید، ازطریق Match Passes جوایزی را دریافت می‌کند که آیتم‌هایی از قبیل Nominating Contract (امکان انتخاب یک بازیکن خاص برای تیم)، eFootball Coins و... را شامل می‌شوند. علاوه‌بر این، امکان خرید پولی « Advantage Match Pass» برای جوایز بیشتر هم وجود دارد.

گفته می‌شود نام درست این بازی از این پس صرفاً «eFootball» خواهد بود اما اولین فصل بازی به‌عنوان eFootball 2022 خطاب می‌شود.

در پایان می‌توانید نظرات خود را در اینباره با زومجی و سایر کاربران در میان بگذارید.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده