نویسنده: مهرداد داودی
// جمعه, ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۱

گزارش فروش سینمای ایران؛ هفته کم فروغ گیشه

سینمای ایران به دلیل تعطیلی چهارروزه سینماها، هفته کم‌فروغی را پشت‌سر گذاشت. با گزارش زومجی همراه باشید.

سینمای ایران در هفته گذشته چهار روز تعطیل بود. در واقع سینماهای کشور در چهار روزِ هفته در ساعات محدودی فعال بودند. به دلیل همین تعطیلی فیلم‌های روی پرده در این هفته با افت فروش قابل توجه‌ای مواجه شده‌اند. صدرنشین این هفته فیلم سینمایی «تگزاس ۲» ساخته مسعود اطیابی است. این فیلم سینمایی در این هفته که ششمین هفته اکرانش است، در ۱۶۹ سینما روی پرده رفته است. این فیلم سینمایی در هفته‌ای که گذشت به درآمد هفت روزه‌ی ۸۱۴ میلیون تومان دست پیدا کرد. فیلم سینمایی «تگزاس ۲» حالا به مجموع درآمد ۱۲ میلیارد و ۸۹۸ میلیون تومان دست پیدا کرده است. با توجه به برنامه زمانی شلوغ اکران فیلم‌ها، «تگزاس ۲» آخرین هفته‌های صدرنشیی را تجربه می‌کند. فیلم سینمایی «تگزاس ۲» با بازی بازیگرانی مانند سام درخشانی و پژمان جمشیدی تولید شده است.

تگزاس ۲

رتبه دوم این هفته در اختیار فیلم سینمایی «سامورایی در برلین» به کارگردانی مهدی نادری است. این فیلم سینمایی طی سومین هفته اکرانش در ۱۳۴ سینما به نمایش درآمد. «سامورایی در برلین» طی هفته جاری ۴۶۸ میلیون تومان کسب کرد. این فیلم سینمایی که حمید فرخ‌نژاد و امیر مهدی ژوله را به عنوان بازیگر دارد به درآمد ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان دست پیدا کرده است. «سامورایی در برلین» حالا و با توجه به برنامه اکران فیلم‌ها شانس بسیار بالایی در کسب درآمد بالا ندارد. شاید اگر فیلم در زمان خلو‌ت‌تری روی پرده می‌رفت، آینده‌ی روشن‌تری در گیشه داشت. سومین فیلم پرفروش این هفته، پرفروش‌ترین فیلم غیرکمدی تاریخ سینمای ایران است. فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی در دهمین هفته اکرانش در ۹۳ سینما روی پرده رفت. این فیلم ایرانی در این هفته ۳۰۰ میلیون تومان کسب کرد. «متری شیش و نیم» حالا به درآمد کلی ۲۵ میلیارد و ۷۳۹ میلیون تومان دست پیدا کرده است. «متری شیش و نیم» دیگر فیلمی است که به احتمال بسیار بالا روزهای آخر فروش چشمگیرش را تجربه می‌کند.

متری شیش و نیم پیمان معادی

رتبه چهارم این هفته در اختیار فیلم سینمایی «نبات» ساخته پگاه ارضی است. این فیلم سینمایی حالا در سومین هفته روی پرده رفته است. «نبات» با بازی شهاب حسینی در ۷۰ سینما به نمایش درآمد و ۸۴ میلیون تومان فروخت. فیلم سینمایی «نبات» در حالی به فروش کلی ۴۵۸ میلیون تومان دست پیدا کرده است که به‌زودی چند فیلم موردانتظار روی پرده خواهند رفت. رتبه پنج پروفروش‌های این هفته در اختیار فیلم سینمایی «چهار انگشت» ساخته حامد محمدی است. این فیلم سینمایی در دهمین هفته اکرانش در ۴۰ سینما روی پرده رفت و ۷۹ میلیون تومان فروخت. «چهار انگشت» با بازی امیر جعفری و جواد عزتی حالا ۱۰ میلیارد و ۵۲۴ میلیون رسیده است. سینمای ایران به زودی میزبان اکران فیلم‌های موردانتظار «سرخپوست»، «شبی که ماه کامل شد» و «ما همه باهم هستیم» خواهد بود. در ادامه نیز به مرور آمار فروش ده فیلم پرفروش این هفته پرداخته‌ایم.

ده فیلم پرفروش هفته گذشته

ردیف فیلم هفته تعداد سینما فروش هفتگی مجموع درآمد
۱ تگزاس ۲ ۶ ۱۶۹ ۸۱۴,۰۷۲,۰۰۰ ۱۲,۸۹۸,۱۶۳,۰۰۰
۲‍‍ سامورایی در برلین ۳ ۱۳۴ ۴۶۸,۰۰۴,۰۰۰ ۲,۴۰۱,۲۵۳,۰۰۰
۳ متری شیش و نیم ۱۰ ۹۳ ۳۰۱,۳۸۱,۰۰۰ ۲۵,۷۳۹,۶۹۷,۰۰۰
۴ نبات ۳ ۷۰ ۸۴,۸۰۴,۰۰۰ ۴۵۸,۲۳۸,۰۰۰
۵ چهار انگشت ۱۰ ۴۰ ۷۹,۴۱۲,۰۰۰ ۱۰,۵۲۴,۲۷۰,۰۰۰
۶ زندانی‌ها ۱۰ ۳۴ ۳۴,۰۸۷,۰۰۰ ۴,۶۱۶,۰۲۴,۰۰۰
۷ پیشونی سفید ۳ ۱۰ ۷۳ ۳۳,۲۸۸,۰۰۰ ۳,۰۷۶,۵۳۸,۰۰۰
۸ ژن خوک ۱۰ ۲۹ ۱۹,۴۷۲,۰۰۰ ۳,۱۵۳,۵۴۹,۰۰۰
۹ به دنیا آمدن ۳ ۳۵ ۱۵,۳۴۵,۰۰۰ ۸۹,۶۶۸,۰۰۰
۱۰ غلامرضا تختی ۱۰ ۲۳ ۱۲,۴۲۳,۰۰۰ ۱,۹۴۲,۷۸۰,۰۰۰


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده