نویسنده: آریا بهپور
// سه شنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۱

تیموتی شالامی نقش باب دیلن را در فیلم Going Electric ایفا می‌کند

فیلم Going Electric به کارگردانی جیمز منگولد پیرامون یکی از مطرح‌ترین خوانندگان تاریخ ساخته خواهد شد.

باب دیلن را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین خوانندگان و آهنگ‌سازان تاریخ دانست؛ کسی که همچنان در ۷۸سالگی محبوبیت عظیم خود را حفظ کرده و تا امروز هم آثار مختلفی براساس زندگی او تولید شده است. این روزها مراحل پیش‌تولید فیلم سینمایی دیگری در ارتباط با باب دیلن آغاز شده و در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون مطلع شدیم که تیموتی شالامی در حال مذاکره برای ایفای این نقش است.

به‌گزارش ورایتی، این بازیگر جوان نقش اصلی فیلم Going Electric به‌کارگردانی جیمز منگولد را برعهده خواهد داشت، فیلمی که به سال‌های اولیه‌ی فعالیت باب دیلن در صنعت موسیقی و درخشش او و حرکت این آهنگ‌ساز در مسیر تبدیل‌شدن به یکی از نمادهای صنعت موسیقی می‌پردازد و محصولی از شرکت فاکس سرچ لایت خواهد بود؛ از زیرمجموعه‌های فاکس قرن بیستم که این روزها زیرنظر والت دیزنی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

James Mangold

شالامی که در سال‌های اخیر به‌لطف درخشش در فیلم Call Me by Your Name بیش از پیش شناخته شده است، به‌تازگی در فیلم زنان کوچک (Little Women) به‌کارگردانی گرتا گرویگ حضور داشته و در درام تاریخی پادشاه (The King) محصول نتفلیکس هم نقش هنری پنجم را ایفا کرده است. همچنین امسال او را در یکی از مطرح‌ترین فیلم‌های علمی‌تخیلی ۲۰۲۰ به‌نام تل‌ماسه (Dune) به‌کارگردانی دنی ویلنوو خواهیم دید؛ اثری که در آن هم‌بازی افراد سرشناسی چون اسکار آیزاک، جاش برولین، دیو باتیستا، زندیا، استلان اسکارشگورد، جیسون موموآ، ربکا فرگوسن و خاویر باردم بوده است.

از طرف دیگر جیمز منگولد را هم با فیلم‌های متعددی می‌شناسیم، از جمله فیلم لوگان (Logan) با محوریت ولورین که یکی از بهترین آثار کمیکی این سال‌ها محسوب می‌شود. جدیدترین ساخته‌ی این کارگردان هم با نام فورد در برابر فراری (Ford v Ferrari) مدتی قبل اکران شد و توانست نظر مثبت منتقدان را به‌دنبال داشته باشد؛ فیلمی با حضور مت دیمون (در نقش کارول شلبی) و کریستین بیل (در نقش کن مایلز) که براساس ماجراهایی واقعی تولید شده است و به اتفاقات پیرامون رقابت شرکت‌های فورد و فراری و مسابقات ۲۴ ساعته لمان در دهه‌ها قبل می‌پردازد.

در کنار شبه‌مستند Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese از مارتین اسکورسیزی که سال گذشته توسط نتفلیکس پخش شد، یکی از آخرین آثار ساخته‌شده براساس باب دیلن فیلم من آنجا نیستم (I'm Not There) محصول سال ۲۰۰۷ بوده است؛ فیلمی به‌کارگردانی تاد هینز که در آن شاهد حضور ۶ بازیگر در قالب ۶ پرسونای مختلف از دیلن بودیم، از کریستین بیل، کیت بلانشت و مارکوس کارل فرانکلین تا ریچارد گیر، بن ویشا و هیث لجر. همچنین پیش از آن اسکورسیزی در سال ۲۰۰۵ هم مستند راهی به خانه نیست (No Direction Home) را با محوریت این خواننده‌ی سرشناس کارگردانی کرد تا به تأثیرات او روی صنعت موسیقی بپردازد.


منبع Variety
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده