نویسنده: رضا علمی
// پنجشنبه, ۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۴

علاقه شورانر The Punisher به ساخت سریال Blade

استیو لایتفوت، شورانر سریال The Punisher، علاقمند به ساخت مجموعه‌ای تلویزیونی از شخصیت خون‌آشام و بسیار محبوب بلید است.

طی ماه‌های گذشته، سرویس استریم نتفلیکس سه سریال مشترک خود با مارول را که شامل سریال Iron Fist (آیرون فیست) پس از دو فصل، سریال Luke Cage (لوک کیج) پس از دو فصل و سریال Daredevil (دردویل) پس از سه فصل می‌شود لغو کرده است. فصل دوم سریال The Punisher (پانیشر) نیز به‌تازگی روی آنتن نتفلیکس رفته است و باید منتظر بازخوردهای منتقدان و بینندگان به آن بود و سرنوشت این سریال نیز چندان مشخص نیست. با این حال، استیو لایتفوت، شورانر سریال The Punisher از پروژهٔ بعدی خود سخن گفته است؛ پروژه‌ای که اگر اتفاق بیفتد، در آن صورت قرار است با یکی از محبوب‌ترین شخصیت های مارول ملاقاتی دوباره داشته باشیم.

استیو لایتفوت در مصاحبه با سایت Comicbook علاقه خود را به ساخت مجموعه‌ای تلویزیونی از شخصیت بلید فاش ساخت؛ شخصیتی که ما وی را با نقش‌آفرینی وسلی اسنایپس به خاطر داریم. صحبت‌های استیو لایتفوت را در این رابطه با هم می‌خوانیم:

نمی‌دانم که حق امتیاز این شخصیت را چه کسی یا استودیویی در اختیار دارد، اما باید بگویم که همیشه عاشق شخصیت بلید بوده‌ام. فکر می‌کنم این شخصیت از آن شخصیت‌هایی است که دیدن دوباره‌شان بسیار عالی خواهد بود. به نظر من فیلم‌های مجموعهٔ «بلید» عالی بودند و مباحث اسطوره‌ای مرتبط‌ شده با این شخصیت را دوست دارم. من از طرفداران سرسخت ژانر وحشت هستم و به‌عنوان یک طرفدار، کار کردن با شخصیتی چون بلید، جالب و سرگرم‌کننده خواهد بود.

حق امتیاز نمایش شخصیت بلید در سال ۲۰۱۱ به مارول بازگشت. این مجموعه هیچ‌گاه با توجه به محدودیت‌های درجه سنی PG-13 دنیای سینمایی مارول، گزینه مناسبی برای دنیای سینمایی مارول نبوده است؛ البته نشانه‌هایی وجود دارد که شاید به‌زودی تغییراتی را شاهد باشیم. کمپانی والت دیزنی (Walt Disney)، کمپانی فاکس را خریداری کرده است و همین موضوع به مارول همچنان اجازه می‌دهد به فیلم‌هایی با درجه سنی R، همچون Deadpool (دِدپول) دسترسی داشته باشد. مدیرعامل کمپانی دیزنی، باب ایگر نیز به طرفداران اطمینان داد که شخصیت ددپول تغییر و در واقع ممیزی نخواهد داشت و همچنان درجه سنی R را حفظ می‌کند. در این صورت دلیلی وجود ندارد که مجموعه «بلید» تغییر کند و احتمالاً این مجموعه اگر آینده‌ای داشته باشد، می‌توان امید داشت که با درجه سنی R اکران شود یا روی آنتن شبکه‌ای برود. ساخت سریالی از مجموعه «بلید» با تِم تاریک و ترسناک، مطلوب به نظر می‌رسد و در آن صورت شاید بعد از مدت‌ها شاهد بازگشت خون‌آشام‌های واقعی و باپرستیژ به تلویزیون باشیم.

Blade

چندی پیش از صحبت‌های وسلی اسنایپس متوجه شدیم که وی همچنان علاقه فراوانی به بازی در نقش شخصیت محبوب و خون‌آشام‌کش بلید، البته در دنیای سینمایی مارول دارد. اولین فیلم این شخصیت ابرقهرمان و البته خون‌آشام دوست‌داشتنی کمیک‌های مارول، در سال ۱۹۹۸ میلادی به اکران عمومی درآمد. با وجود اینکه فیلم ابتدایی این مجموعه چندان مورد توجه منتقدان قرار نگرفت، اما یکی از فیلم‌هایی بود که هنوز هم در خاطر طرفداران مارول مانده است. بودجه ساخت فیلم Blade (بلید) ۴۵ میلیون دلار بود و این فیلم در گیشه فروش ۱۳۱ میلیون دلاری داشت و همین فروش نسبتاً خوب سبب ساخت دو فیلم بعدی و تکمیل سه‌گانه Blade با نقش‌آفرینی وسلی اسنایپس در نقش این ابرقهرمان چرم به تن و شمشیر به دست شد. کارگردانی این فیلم بر عهده استیون نورینگتون بود و فیلمنامه را دیوید اس. گویر بر اساس کتاب‌های کمیک بلید، نوشته مارو ولفمن و جنی کولن به رشتهٔ تحریر درآورد. در فیلم Blade بازیگرانی همچون کریس کریستوفرسن، استیون درف، دانل لوگ، نو باشه رایت، سنا لیثن، اودو کر، تریسی لوردز و تیم گونی حضور داشتند و به ایفای نقش پرداختند.

ساخت سریالی از مجموعه «بلید» با تِم تاریک و ترسناک، مطلوب به نظر می‌رسد و در آن صورت شاید بعد از مدت‌ها شاهد بازگشت خون‌آشام‌های واقعی و باپرستیژ به تلویزیون باشیم

قسمت دوم مجموعه علمی-تخیلی و ترسناک Blade در سال ۲۰۰۲ روی پردهٔ سینما رفت و کارگردانی این قسمت را گیرمو دل تورو معروف بر عهده داشت. این قسمت نسبت به قسمت ابتدایی کمی بیشتر مورد توجه منتقدان قرار گرفت و آنان نگاه مثبت‌تری به فیلم گیرمو دل تورو داشتند و در گیشه نیز همچون فیلم ابتدایی فروش نسبتاً خوبی را تجربه کرد. بودجه ساخت این قسمت ۵۴ میلیون دلار بود و در گیشه ۱۵۵ میلیون دلار فروش داشت. در قسمت دوم علاوه بر وسلی اسنایپس و کریس کریستوفرسن، بازیگرانی همچون ران پرلمن، لئونور وارلا، نورمن ریداس، لوک گاس، مت کلاوس، دنی جان-جولز، دانی ین، کارل رودن، تونی کورران و سانتیاگو سگورا حضور داشتند و به ایفای نقش پرداختند. اما داستان در مورد قسمت سوم به‌خوبی دو قسمت ابتدایی پیش نرفت و با وجود آنکه این فیلم از وجود بازیگران معروفی بهره می‌برد، اما اصلاً فیلم خوبی از آب درنیامد. فیلم Blade: Trinity (بلید: تثلیث) امتیازات بسیار ضعیفی را از منتقدان دریافت کرد و البته این مرتبه طرفداران نیز روی خوشی به فیلم دیوید اس. گویر نشان ندادند؛ شاید بهتر بود این قسمت نیز به کارگردانی همچون گیرمو دل تورو سپرده می‌شد و گویر تنها به نگارش فیلمنامه راضی می‌شد. این فیلم در گیشه نیز به‌خوبی دو فیلم ابتدایی ظاهر نشد و با بودجه ساخت ۶۵ میلیون دلاری، فروشی ۱۲۸ میلیون دلاری داشت. در این قسمت علاوه بر دو بازیگر اصلی دو فیلم ابتدایی، بازیگرانی همچون جسیکا بیل، رایان رینولدز، دامینیک پرسل، تریپل اچ، پارکر پوزی، کلوم کیت رنی، ناتاشا لیون، جان مایکل هیگینس، پتن اسوالت، جیمز رمار، اریک بوگوسیان و کریستوفر هیردال حضور داشتند و به ایفای نقش پرداختند.

در سال ۲۰۰۶ مجموعه تلویزیونی Blade ساخته شد و خالقان آن دیوید اس. گویر و جف جانز بودند. بخش تلویزیونی کمپانی نیو لاین سینما (New Line Cinema) تهیه‌کنندگی مجموعهٔ Blade را بر عهده داشت و این مجموعه از شبکه Spike پخش شد. سازندگان، کرک جونز را جایگزین وسلی اسنایپس کردند و نتیجه کار هم اصلاً خوب نبود و با انتقادات زیادی مواجه شد.


منبع Gamespot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده