نویسنده: رضا علمی
// یکشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۱

جیمز فرانکو بازیگر و کارگردان فیلم شل سیلورستاین خواهد بود

جیمز فرانکو برای کارگردانی و ایفای نقش اصلی فیلم شل سیلورستاین که قرار است زندگی پرفراز و نشیب این شاعر آمریکایی در آن به نمایش درآید، انتخاب شد.

جیمز فرانکو فیلم زندگینامه‌ای شل سیلورستاین، شاعر، نویسنده، کاریکاتوریست و خواننده آمریکایی را بر اساس کتاب A Boy Named Shel (پسری به نام شل)، کارگردانی خواهد کرد. وی همچنین قرار است ایفای نقش اصلی این فیلم را بر عهده داشته باشد. شاعر و نویسنده آمریکایی، شل سیلورستاین، بیشتر برای نگارش کتاب‌های کودکان مشهور و شناخته‌شده است، ولی خب در میان افراد بزرگسال نیز این شاعر و نویسنده کم طرفدار ندارد. از میان معروف‌ترین آثار شل سیلورستاین می‌توان به Lafcadio: The Lion Who Shot Back (لافکادیو: شیری که جواب گلوله را با گلوله داد)، The Missing Piece (قطعه گمشده)، Where the Sidewalk Ends (جایی که پیاده‌رو تموم میشه) و The Giving Tree (درخت بخشنده) اشاره داشت. دو اثر Lafcadio: The Lion Who Shot Back و The Giving Tree از جمله آثاری از این شاعر و نویسنده است که در کشورمان بسیار محبوب و معروف‌اند. شل سیلورستاین همچنین رمانی دربارهٔ زندگی خود و سفر‌های ماجراجویانه‌اش نیز منتشر کرده است. وی شخصی بسیار سفر دوست بود و رابطه نزدیکی نیز با برخی شخصیت‌های مشهور و جنجالی همچون هیو هفنر داشته است.    

می‌توان چنین گفت که شخصیت شل سیلورستاین تا حدودی شبیه به شخصیت‌هایی بود که خلق کرده بود و وی را می‌توان مرد مخاطره و ماجراجویی دانست. اما جدای از داستان‌هایی که سیلورستاین برای کودکان و سنین پایین‌ می‌نوشت، زندگی شخصی وی آنچنان کودکانه و معصومانه نبوده است؛ روابط احساسی و غیراحساسی فراوان و رفاقت دیرینه با شخصیتی همچون هیو هفنر، اجازه شکل‌گیری داستانی کودکانه را در زندگی وی نمی‌داده است. وی کارتونیستی چیره‌دست بوده است و طراحی‌های زیادی را برای مجله معروف هیو هفنر انجام داده بود. در واقع همین همکاری تا حدودی سبب بدنامی و انگشت‌نما شدن سیلورستاین شد و برای بسیاری که وی را با آثار مخصوص به کودکان می‌شناختند، این نگاه او قابل پذیرش نبود.   

Shel

طبق گزارشی که سایت هالیوود ریپورتر (THR) منتشر کرده است، کریس شفر و پاول ویکنیر قرار است فیلمنامه این فیلم زندگینامه‌ای را با همکاری یکدیگر به رشته تحریر درآورند. البته به دلیل مشغله فراوان کاری، هنوز مشخص نیست که جیمز فرانکو از چه زمانی مراحل تولید این فیلم را آغاز خواهد کرد.

دو اثر Lafcadio: The Lion Who Shot Back و The Giving Tree از جمله آثاری از این شاعر و نویسنده است که در کشورمان بسیار محبوب و معروف‌اند. شل سیلورستاین همچنین رمانی دربارهٔ زندگی خود و سفر‌های ماجراجویانه‌اش نیز منتشر کرده است. وی شخصی بسیار سفر دوست بود و رابطه نزدیکی نیز با برخی شخصیت‌های مشهور و جنجالی همچون هیو هفنر داشته است

جیمز فرانکو درگیر پروژه‌های زیادی است و مهم‌ترین آن‌ها معرفی و تبلیغ فیلم جدیدش با عنوان The Disaster Artist (هنرمند فاجعه) است. وی کارگردانی این فیلم را خود بر عهده داشته است و نقش اصلی را نیز خود ایفا کرده است. فیلم The Disaster Artist بر اساس رمانی از گِرِگ سسترو و تام بیسل ساخته شده است. این فیلم در مورد تامی ویزو است که کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی فیلم سینمای کالت The Room (اتاق) را بر عهده داشت و بسیاری معتقدند فیلمی که وی ساخت یکی از بدترین ساخته‌های تاریخ سینما است و اگر بخواهیم به گونه‌ای بد بودن این فیلم را توصیف کنیم، باید آن را Citizen Kane (همشری کین) فیلم‌های بد خواند و این فیلم چنین جایگاه بالایی در بین آثار ضعیف دارد!

جیمز فرانکو نه‌تنها نیم ساعت از آن فیلم را دوباره خلق کرده و در فیلم خود گنجانده است، بلکه بیلبورد تبلیغاتی فیلم جدید خود را به گونه‌ای طراحی کرده است که دقیقاً مشابه بیلبورد تبلیغاتی فیلم The Room است. جالب است بدانید تامی ویزو برای همان بیلبورد خیابانی نزدیک ۳۰۰ هزار دلار هزینه کرده بود که تا مدت‌ها سوژه اهالی سینما شد و اکنون نیز جیمز فرانکو بار دیگر آن خاطره را به یاد همگان آورد. فیلم The Disaster Artist تا این لحظه نقدهای خوبی را از منتقدین دریافت کرده و اکران آن از دو روز پیش در ایالات متحده آمریکا آغاز شده است.

جیمز فرانکو، بازیگر، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، تهیه‌کننده، نویسنده و نقاش آمریکایی است. وی در سال ۲۰۱۱ برای بازی در فیلم 127 Hours دنی بویل، در بخش بهترین بازیگر نقش اصلی مرد، نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

 


منبع Screenrant
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده